Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért lenne károsabb a televíz...

Miért lenne károsabb a televízióban nézett mese, mint a könyvben olvasott?

Figyelt kérdés

Egy kisgyermek, amint szellemileg megérett arra, hogy felfogjon egy történetet, azzal együtt, hogy a benne szereplő alakok nem valóságosak, vagy ha azok is, ami velük történik, az csak kitaláció. A könyvek tele vannak illusztrációval, a gyermekek élénk fantáziájúak, és ami számukra ijesztő, az úgy is az, ha nem is látják, sőt. Sokszor a fejben elképzelt világ félelmetesebb, mint a valós. Ezért nem értem, miért ez a felhajtás, tv ellenesség mostanában. Ha egy gyerek úgy ül le mesét nézni, hogy mi tudjuk, mit néz, előre eldöntjük, való-e neki és folyton kérdezhet, mindent elmagyarázunk neki, figyeljük reakcióit, utána is beszélgetünk a történetről, az mitől károsabb, mintha elmesélnénk neki könyvből egy hosszabb mesét?

Én magam nem néztem tv-t gyermekként, viszont minden nap meséltek nekem, sokat, könyvből. A mai napig van rossz emlékem arról, ahogy elképzeltem egyes mesékben (Grimm) a félelmetesebb jeleneteket, illetve az is nyomasztott, hogy a számomra nagyon kedves személy, anyu, apu szájából hallottam a gonosz szereplő szörnyeteghangját. Nem tudom, ez mitől másabb. Egy kisgyereknek nem kell tudnia megbirkózni a világ rossz dolgaival?


2011. okt. 10. 17:56
1 2
 11/14 zkriszti3 ***** válasza:
Azon kívül,ezek mind megjelennek az élete folyamán.Válogatott meséket nézünk,(még én is )de az olvasott mese varázslatosabb.A félelmetes részek alakíthatóak,a tv-ben nem,a gyermek szülő kapcsolat erősödik a tv eltávolítja őket,főleg ha sok.Jó egymás mellé ülni elképzelni ,akár át alakítani egy mesét.Sokszor beszélgetünk utána másról is,nálunk ez a mese hatása miatt van.
2011. okt. 13. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
ha megválogatod a mesét és esetleg oda is figyelsz rá közben, mikor nézi, nem káros. De mellé mesélj is könyvből. Fiam úgy szeret mesét nézni, hogy közben ott vagyok.
2011. okt. 13. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

pontosan így lehet tv-t nézni egy 2-3 éves gyerekkel, ahogy mondod kedves kérdező, a gond az hogy a tv-ben reklámok vannak, gyors vágásokkal, villogással, ami túlságosan ingerli a kicsiket. Nem tudod megválogatni a meséket, hacsak nem láttad őket már, addig nem tudod eldönteni, hogy neki való vagy nem. Maga a tvnézés károsan hat a térlátás fejlődésére, gondolom nem a napi 20 perc, hanem a több óra.


Én egyébként engedem a 2 éves fiamnak, hogy nézzen tv-t, illetve mese dvd-t, olyan meséket, ami neki való, én már láttam szerintem is neki való, és esetleg megvan könyvben is. Kb 20 percet nézi naponta

2011. okt. 13. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Nem elsősorban erre gondol aki ilyesmit mond.

Hanem arra, hogy a szülő gyerek kapcsolat szorosabb legyen, mert lássuk be, nem mindenkinek ekkora terror egy elolvasott mese (nem beszélve arról azt is lehet szelektálni, csak úgy, mint a tv meséket).

Hogy együtt töltenek időt, hogy beszélnek a meséről, fejleszti a gyereket, mert a tv-ben hiába kérdez onnan senki vissza nem válaszol neki. A történetet megkapta, de egy szülővel való olvasáskor a kapcsolat, beszédfejlesztés, memóriafejlesztés stb ami igazán jelentős és előnyös.

2011. okt. 13. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!