Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Két gyerekkel hogy oldjátok...

Két gyerekkel hogy oldjátok meg a fürdetést?

Figyelt kérdés

Nagyon örülök ennek a kérdésnek! Mi is gondolkodunk a kis tesón és én is agyalok ezeken a dolgokon. Kislányunk most 20 hónapos. Jövőre őszre szeretnénk ha teherbe esnék de igazából most sem védekezünk tehát bármikor jöhet. :-)

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb-..


2010. dec. 5. 09:40
 1/3 anonim ***** válasza:
Nálunk 2 éves volt, amikor jött a kistesó. Először a fürdetés külön külön ment, de ahogy 3 hós lett kb, együtt fürödtek a nagykádba. A pici akkor ugye még csak kis cicamosdással kész is lett, de szépen megszokták egymást. Majd amikor már ülni tudott, vettünk fürdetőkarikát, és abban ülve fürdött , így már nagy pancsolások is voltak. Ma már 2 éves a kisebb, és a világ legtermészetesebb dolga neki, hogy együtt fürdenek. Másrészről nekem is könyebb így.
2010. dec. 5. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nálunk csak 13,5 hónap van a gyerekek között, kb.3 hónapos koráig én fürdettem a picit, apa a nagyot, azóta apa fürdeti mindkettőt, de külön vízben. Én a keze alá dolgozik, amíg vizet enged levetkőztetem a kicsit, aztán elviszi, addig megcsinálom a tejet-tápot cumisüvegben kapják lefekvéskor, aztán felöltöztetem a kicsit, addig apa vizet cserél, aztán a nagyot is levtkőztetem, kikészítem a ruháját. Utána kicsit én etetem a nagyot apa, de néha cserélünk:-). Néha nem ér haza fürdetésre, olyankor elég nehéz az este, de szerencsére ritkán fordul elő. (a kicsi 10 hónpos a nagy 2 éves lesz)
2010. dec. 5. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

17 hónap van köztük

Kb hétkor van vacsora (már a kicsi is szilárdat eszik).

Először a kicsi fürdik, közben apa bekeveri az esti/hajnali tápszeradagot. Én öltöztetem fel, de már apa vacsiztatja meg és ő van vele elalvásig.

Én közben felügyelem a nagyobb fürdését, aztán a pizsihúzást (ha apa közben végez a kicsinél, akkor csatlakozik hozzánk ), 1 mese/kis beszélgetés vagy olvasgatás, iszik egy langyos teát v kakaót és legvégül összebújunk kicsit (ilyenkor apa már nincs ott, ez a mi privát időnk).

Fürdés után kb max20 perccel már ágyban vannak, mi úgy tapasztaltuk ki hogy így megy legkönnyebben és leginkább gördülékenyen az elalvás nekik.

Ha meg egyedül vagyok rájuk ,akkor úgy csinálom, hogy vacsi egyszerre ,aztán megfürdetem+elaltatom a kicsit, és utána jön a nagynak a fürdés/alvás.


Amíg a kisebb csecsemő volt, előfordult hogy nem is este fürdettük, mert pl pelus-baleset után már délután túlesett rajta, vagy ha valami miatt nagyon elcsúszott a napirend és túlfáradt már addigra és csak pihenni vágyott, akkor szívfájdalom nélkül kihagytam a fürdést (elvétve, de előfordult).


Most nézte meg a belinkelt kérdést... hát én is sokat agyaltam anno ezen. Néha döcögősebbek a napjaink, de azért még mindig megoldottam valahogy.

az öltözés pl úgy néz ki, hogy előszöris én felöltözöm, aztán a kicsinek tiszta pelus, aztán elkezdem öltözteteni de csak a szokásos mennyiségű ruháig. Utána a nagynak is peluscsere + öltözés, neki már kint naci és pulcsi is. Utána a kicsit felöltöztetem teljesen és beültetem a babakocsiba, onnan lesi és kommentálja ahogy a nagyot végül kabátba+sapkába menetkészre göncölöm. Utána beleugrok a cipőbe+kabátba és indulhatunk...

bonyolultnak hangzik, de nem az annyira, csak ha valamelyik cudarabb kedvében van és makacskodik, mert míg vele harcolok a másik beleizzad a cuccába...

2010. dec. 5. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!