Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit gondoltok arról az anyukár...

Mit gondoltok arról az anyukáról, aki 4 éves gyerekét pépes étellel eteti?

Figyelt kérdés
2011. nov. 1. 12:07
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Rossz evő gyermek az én (újszülöttkorban)örökbefogadott 5 éves fiam is,igen soványka,nincs nagyon étvágya.

Nálunk viszont a genetikánk szerint igen hízékonyak vagyunk(nagymama,anyukám,én és a hugom).

A hugom fiai mind jó húsban vannak,sőt a kamasz nagyfiút már nem győzi a hugom kicsit mértékletességre inteni az evés terén,nagyon félti,hogy ő is kövér lesz(a hugom 50 kilót fogyott 5 éve és tartja,nem hízott vissza).


Egy megjegyzése igen fájt a hugomnak,mégpedig "nem teremtek megfelelő hangulatot biztosan az étkezéseknek",azért nem akar enni az örökbefogadott fiam(genetikailag vékony),én viszont már évekkel ezelőtt rájöttem,hogy eszik ő annyit amennyi kell neki,itthon van bőven étel,szépen leülünk enni,mégsem kell neki,csak kis madáradagok :-) .


Úgyhogy a szülő szerepe abban,hogy van e étvágy vagy sincs...amelyiknek van étvágy az még titkon is eszik,amelyiknek pedig nincs azt kecsegtetheted bármivel nem fog meghízni.

2011. nov. 2. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
A szülők hajlamosak arra, hogy ha valami náluk jól meg, másnál meg nehezen, mindjárt a másik szülőt okolják. Hisz ez egyben azt is jelenti, hogy ők milyen őrült ügyesek. Az meg se fordul a fejecskéjükben, hogy a gyerekek nem egyformák. Vagy megfordul, de fröcsögni olyan jó. Pedig ők hasonló esetben - ki tudja - talán még annyira sem állnák jól a sarat, mint a másik.
2011. nov. 2. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Utolsóval maximálisan egyetértek!
2011. nov. 2. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Én csak valóban kíváncsi voltam mi lehet az oka, nem azért tettem fel a kérdést, mert az én gyerekem olyan szuper és másokon csámcsogok. Nem tudhatom előre még milyen irányban fog változni az étvágya később. Az unokatesóm gyerekéről van szó.
2011. nov. 2. 16:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!