Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Baj ha barátságos és mosolygós...

Baj ha barátságos és mosolygós egy gyerek?

Figyelt kérdés
27 hónapos kisfiam nagyon barátságos. Gyakorlatilag miden gyerekkel kedves, azonnal tud játszani. Van úgy, hogy meg is akarja ölelni őket. Néhány anyuka furcsán néz rá mert gyerekek többsége mufurc, nem barátkozó,tisztelet a kivételnek.
2011. nov. 1. 17:47
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm Neked is a választ!Azt hiszem sokan félre értettétek amit írtam.Nem egy állandóan vigyorgó,mindenkire rámászó ,tapadós gyerekről van szó!!!Azt írtam nagyon barátságos,mosolygós és szinte minden gyerekkel azonnal tud játszani.Amit furcsállok,hogy ahol lakunk (Bp. egyik felkapott,jó módú kerülete)ridegek ,távolságtartók az emberek és ezt a magatartás formát felvéve a gyerekek is:(Ezért voltam kíváncsi,hogy Ti miképp értékelitek ha egy gyermeketekkel hasonló korú például a homokozóban nem 10 méterre a többiektől hanem mellette/vele kezd el játszani?
2011. nov. 2. 08:27
 12/15 anonim ***** válasza:

Ezt most komolyan kérdezed, hogy baj-e? Ugyan már! Gondolom te is tudod, hogy nem baj.

Az én lányom pont az ellentétje, nagyon visszahúzódó. Aki nem barátkozós még nem biztos, hogy mufurc, lehet, hogy visszahúzódó, mert ilyen az alaptermészete. Én szeretném, ha kicsit barátkozósabb, nyíltabb lenne, de sajnos nem így van. Talán majd később.

2011. nov. 2. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Én azt látom hogy sok anyukának nyűg a játszótér. Én mondjuk imádok menni a fiammal:)

Amúgy nem mufurcok a gyerekek, csak el vannak a maguk világában. Szerintem ez tök normális. A félősség is teljesen ok. Én a VIII-ba lakok és itt is vannak félős gyerekek (bár nem ez a jellemző) még olyanok közt is ahol 5-6-an vannak testvérek!!

2011. nov. 2. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 Anya1 ***** válasza:

Szia!


Figyeljetek rá azért jobban oda a késöbbiekben emiatt.

Mi a poklok poklát jártuk és járjuk meg mai napig a túl barátságossága miatt a gyereknek-mostmár tudjuk,hogy Asperger szindrómás,igy 6 évesen.

Alapvetően nagyon édes egy gátlások nélkül barátságos kisgyerek-csak a legfontosabb alapösztönök hiányának a tünete is lehet sajnos és óvoda-iskola idején már komoly veszélyekkel.

2012. jún. 7. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!


Nagyon szépen köszönöm a válaszod!Már többször olvastam az Aspergerről,de szerencsére nem találok párhuzamot az ott leírt tünetek és a kisfiam viselkedése között!

[link]

A Te gyermeked is barátságos (volt)?Az én kisfiam csak a vele egykorú gyerekekkel és nem válogatás nélkül.Nemrég voltunk orvosi rendelőbe,elég hosszasan várakoztunk.Az ott levő 15-20 gyerek közül kb.5 barátkozó volt és keresték egymás társaságát ,5 a szüleivel/testvérével játszott és a maradék 5 a tipikus rohangáló ,hisztis ,rossz gyerek.Ezek után akkor 5 Aspergeres 5 hiperaktív/ADHD-s gyerek volt?Remélem nem!!!!

Ha esetleg írnál olyan speciális tüneteket a társas kapcsolataiban ami figyelmeztető lehet,nagyon hálás lennék!!!Most megy szeptemberbe oviba és remélem minden rendben lesz.

2012. jún. 23. 23:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!