Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi a legjobb, amit tehetünk,...

Mi a legjobb, amit tehetünk, ha a gyerek hisztizik?

Figyelt kérdés
Pl. a földre vágódik, bömböl, elrántja a kezét, ha megfognád, egyszóval megsértődött valamin, és hisztizik.
2007. júl. 22. 13:31
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
75%
A legelső válaszadóhoz csatlakoznék! Nálam anno bevált a pohár víz! :) Még most is emlékszem rá, mert 1x kaptam olyat, de akkor úgy elcsodálkoztam hogy nem a fenekemre ütöttek vagy valami ilyesmi, hogy egyből abbahagytam a hisztit. Ma már csak mosolygok rajta, de akkor hatásos volt!! :)
2007. szept. 11. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
58%
Na gratulálok a nevelési módszerhez....sötétkamrát a gyereknek.... Ezt biztosan nem tudnám megtenni.
2007. szept. 11. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem a tettlegesség csak a mi gyengeségünket bizonyítja. Egyébként a hiszti kezlés szerintem gyerekfüggő. Mindegyiknél más a bevát "terápia". A lányomnál sz használt, ha beküldtem a szobába, és megmondtam neki, ha kihisztizte magát, megbeszéljük. És megbeszéltük. Ez olyan rutinná vált, hogy komikus módon a hiszti alkalmával bemnt a szobába, és mikor megnyugodott, kijött, hogy akkor beszéljük meg. A bolti hisztit azt megelőztem. Minden gyerek kér a boltban valamit. Mielőtt elindultunk, megbeszéltem velük hogy 1 valamit választhatnak, de ha nagyon drága, van vétójogom. Mindig kiválasztokkat egyet, és ha közben egy másodikat is szerettek volna, nekik kelltt eldönteni, hogy melyikt teszik vissza a polcra. Elmondhatom, hogy a bolti vásárlások simán mentek.
2007. szept. 22. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim válasza:
66%

Nem tudom miért szajkozza mindenki az erőszakot, teszem azt a hidegvizes leburitást, vagy a bezárást! Ez mire jó? Most emberek vagyunk állatok? Már ne haragudjatok!

Ha hisztizik a gyerek, hagyni kell, de azért félszemmel rajta legyen a szem a picuron. Abba fogja hagyni, látja semmit nem ér el vele ha hisztizik. LEhet torka szakadtábol sikit,de kikell birni! De ha tényleg nem akarja abba hagyni huzamosabb ideig, veszélyes lehet mert elájulhat a gyerek, ha ugy veszi a levegőt, és sokszor megijed az anya, és viszi az orvoshoz. Holott csak eltulozta a visitást. inkább megkell oldani az ilyen kényes helyzeteket.

2007. okt. 4. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
81%
Sziasztok! Nálunk az otthoni hisztikkel nincs különösebb gond,én is hagyom lehiggadni aztán megbeszéljük! De tegnap történt velünk elösször olyan,hogy haza kellett jönnünk a játszotérröl,amit fiam nem igazán értékelt! Lefeküdt a földre,harapott,rúgott....! Probáltam lenyugtatni ami nem sikerült!Majdhogynem haza kellett vonszolnom!Az emberek az utcán ugy néztek rám mintha én nyuznám a gyereket! Iszonyatos érzés volt! És persze még nekem van lelkifurdalásom hogy nem tudtam kezelni a helyzetet! Most sem tudom mi lett volna a megoldás....
2007. okt. 5. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
81%
Ha azt látja, hogy nem engedünk a hisztinek, ha következetesek vagyunk, talán legközelebb nem fog hisztizni. Sokszor nagyon nehéz (pl. mikor nyilvános helyen teszi), de tényleg jó taktika a hiszti semmibe vétele. Viszont utána értelmesen beszélni kell a fejével.
2007. okt. 30. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
93%
Sziasztok! Nővérem kislányának is volt ilyen hisztis korszaka 2-3 éves kora körül. Ilyenkor nővérem megpróbált szóval hatni rá, majd ha esélytelennek látszott akkor megfogta a kislány kisszékét berakta a fürdőszobába (NEM BEZÁRTA, hanem nyitott ajtónál, világosban ücsörgött) és közölte vele, h akkor jöhet ki, ha abbahagyta a hisztit. Ez mindig bevált. Szóvalteljesen igaz, hogy ha nem figyel rá senki, mikor hisztizik, akkor abbahagyja a pici, mivel nincs is kinek sírni.....
2007. nov. 1. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
41%
megnyugtatmi
2007. dec. 16. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
77%
Hát nemtudom mi lenne a legjobb megoldás! Én egyszer kipróbáltam a hidegvizes módszert, ami bejött ugyan mert megnyugodott(vagy inkább csak megszeppent szegényke),de elég drasztikusnak tartom, úgyhogy az első és utolsó volt. Nálunk ha kitör a "világ vége" általában tudomást sem veszek róla. Jön utánam, keservesen néz rám,még el is kezd hüppögni, mert attól eleinte meghatódtam, de már ez sem jön be. Egyszerűen ott hagyom! Na nem magára, csak arrébb megyek,mintha észre se venném, hogy ő éppen világvégét játszik, mert nem úgy történt valami, ahogy ő képzelte el. Higyjétek el bejön!! Nagyon rossz hallgatni és nézni is, de mindig mondogatom magamban, hogy ez csak hiszti semmi több.Én vagyok a főnök :)) Következetesnek kell lenni.,mert ha mindig engedünk az szerintem a törpéknek se jó!
2008. jan. 11. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
54%
Legyél többet vele, mert lehet, hogy pont amiatt hisztizik, hogy figyelj rá. De amikor hisztizik akkor sose vigyasztald meg ne figyelj rá nézd láthatatlanak de semmi esetbe se önsd le vizzel!!
2008. febr. 16. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!