Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi a legjobb, amit tehetünk,...

Mi a legjobb, amit tehetünk, ha a gyerek hisztizik?

Figyelt kérdés
Pl. a földre vágódik, bömböl, elrántja a kezét, ha megfognád, egyszóval megsértődött valamin, és hisztizik.
2007. júl. 22. 13:31
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
91%

Nekem 2 éves kislányom van, aki persze mostanában fejlesztgeti / fejlesztgetné hisztiképességeit.

Nos én ebben nem szeretnék partner lenni. Megütni nem akarom, de mindenképpen határt akarok szabni még az elején ezeknek. Nálunk az vált be, hogy ha elkezd hisztizni rászólok, hogy bünti lesz, ha folytatja és a ha nem hagyja abba megy a büntisarokba. Ott sír, hív majd amikor letelik az idő, akkor megbeszélem vele nyugodtan, hogy miért volt büntiben és ő bocsánatot kér, ad puszit és kijöhet. Ezt bárhol-bármikor meg lehet csinálni, akár nyilvános helyen is leültethetem (ő amúgy idegenek előtt nem igen szokott hisztizni, tehát ilyen még nem volt). Eredmények: ált. a kezdődő hisztik 50%-ban már a bünti említésére is abbamaradnak, maradék 50%-ban pedig a bünti után nem hisztizik tovább. Szerintem ez 1 hónap után egy ekkora és a dackorszak éppen felívelő korszakában (mármint életkorilag ez úgy tudom ez a korszak) lévő gyereknél ez elég jó eredmény.

2009. júl. 22. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 hasasasa válasza:
24%
csapd pofán:D
2010. szept. 13. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim válasza:
92%
Az év kislányom 30 hónapos,kb. 3 hete kezdődött a hiszti nála.Előtte is akaratos volt de ami most van naponta 2-szer az durva.Mindegy,h hol vagyunk ha nem az van amit ő akar,lefekszik,visít és öklendezik!Sokféleképpen próbáltam már kezelni az éppen adott szituációt DE nem használ SEMMI!Lehet,h gyenge vagyok de ő erős mindenhez....
2011. márc. 22. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim válasza:
100%

A válasz megírásának időpontja: 03-22 07:27


Koszonom mindenkinek ezt a sok velemenyt!!!! Milyen erdekes igy vevig olvasni ennyi ev utan... (nem is tudom hogy hany valaszt lattam belole anno meg 2007ben... :S)

Igy 2011 ben mikor mar a lanyom 7,5 eves eleg sok tapasztalatom van a hisztikkel...

Amit biztosan megtanultam: gyerek es SZULO valogatja hogy mi hasznal. A viz nem jott be azota sem, mert most mar csak jatek lenne belole... habar elterelesnek jo... :)

Ami tutti: ha a szulo gyenge, kovetkezetlen (es en hiaba probaltam nagyon kemenyen azza valni, nem igazan sikerult), akkor a gyerek pontosan tudni fogja hogy hol a gyenge pontja... es mindig addig huzza amig csak lehet...

Nekem sajnos a gyenge pontom, hogy egyedul nevelem es igy egy szemelyben probalok apa es anya lenni... es igy neha lelkiismeret furdalasom van vele szemben... Na, es ezt o pont meg is tudja lovagolni... :(


Megegyszer koszonom a rentgeteg hozzaszolast!

Jo gyereknevelest mindenkinek =D

2011. ápr. 15. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim válasza:
100%

Sokan írnak olyan dolgokat ami lehet náluk igen, de másoknál nem működik.


Az én gyerekem úgy tud hisztizni, hogy nem is hallja amit mondok neki, csak ordít és egy idő után már azt se tudja hogy miért.


Esély nincs megbeszélni, ha meg se hall.


Eddig az segített egyedül, amikor már nagyon kikészítette magát meg engem is, hogy levittem egy olyan helyre ahol senki nem volt a közelben és azt mondtam otthagyom, nem kell abbahagynia. Utána bocsánatot kért és kézenfogva jöttünk haza. Eddig kétszer volt ilyen, de ezt nem tudom mindig megcsinálni. Más eddig még nem segített.

2012. febr. 19. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
100%

Kíváncsian olvastam végig a hozzászólásokat, de úgy látom, tuti módszer nins. Hát, nem tudom... Nálunk nagyon erős akaratúak a gyerekek és nagyon keményen hisztiznek.

Volt kis vízzel löttyintés, vagy zuhany alá cipelés 1x-1x, többször nem próbálkoztam vele, mert elszégyelltem magam miatta. Hát, nem hogy hatott volna, de olaj volt a tűzre. Még iszonyatosabban ment a toporzékolás, üvöltés.

Ha figyelmen kívül hagytam, akkor kb. a végtelenségig, hányásig, ön- és közvezélyességig fajult a hiszti (pl. a nagyobbik 2 évesen fejét véraláfutásosra volt képes a fölbe csapkodni, vagy a haját tépte a másik, vagy rúgott, karmolt, csípett).

Ha leültettem büntibe a lépcső aljára, akkor el akart jönni és 1,5 órán át ültethettem felügyelettel hatástalanul. Amikor 1,5 évesen nem akart fogat mosni, csak a tápja kellett, inkább a tápja nélkül aludt el órákig hüppögve, minthogy fogat mosson...

Nálunk egy idő után el kezdik mondani a csajok, hogy "ölbe-ölbe, nem tudok máshogy megnyugodni..." Aztán persze semmi kedvem a hisztiző gyereket babusgatni, de segíteni is kell neki kijönni ebből az áldatlan állapotból, meg a szeretetemet sem tagadhatom meg tőlük. Veszélyes dolog a szeretetmegvonásos büntetés... Szóval ez még működik, bár bosszant a dolog és el is mondom neki, hogy ez így nagyon nem jó.

Szóval nem tudom... Mi lehet ilyen esetekben a jó megoldás. Nálunk a 3 és 5 éves is nagyon hisztis, közrejátszik a féltékenység is. Gyakran egymás piszkálásából alakul ki a tragédia...

Volt, hogy a kicsinek mondogattam, hogy eltűnt a nagytestvér, csak egy csúnya, hisztimanó van itt helyette, róla meg nem veszünk tudomást... Aztán végül visszaváltozott a nagy bűbájos kislánnyá. De ez sem mindig működik. Szerencsére bolti hiszti nincs, azt megbeszéljük, megértik. Nálunk is az van, hogy olykor beleegyezem, hogy egy vmit veszünk (pl. túrórudi, tejszelet, vagy joghurt) de ha mást is akarna, akkor csak egy maradhat, vmelyiket vissza kell tenni. De nem bólítok rá bármire, csak amit én is jónak tartok. Pl. nyalóka, gumicukor nincs. Max fogbarát, xilites nyalóka. :)

Játszótérnél pl. előre, időben szólok, hogy még 5 vagy 10 perc es indulunk, még ezt, vagy azt csinálhatnak, gyorsan még belefér ez vagy az, így jobban fel tudnak készülni az indulásra lélekben, mint ha azonnal kellene indulni.

De zt igazi hisztikre tuti receptem nincs... Az én gyerekeim kifejezetten nehéz esetek...

2013. aug. 7. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
100%
Elnézést a hibákért! Telefonon pötyögve könnyen becsúsznak az elírások, szóköz ahova nem kell, stb.
2013. aug. 7. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
100%
Ez egész jó cikknek tűnik nekem: [link]
2013. aug. 7. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!