Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi a legjobb, amit tehetünk,...

Mi a legjobb, amit tehetünk, ha a gyerek hisztizik?

Figyelt kérdés
Pl. a földre vágódik, bömböl, elrántja a kezét, ha megfognád, egyszóval megsértődött valamin, és hisztizik.
2007. júl. 22. 13:31
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
41%
egy pohár hidegviztől még senkinek nem lett baja...mikor gyerekkoromban hisztiztem engem is szembeloccsintottak, nem sok vizzel, de hatásos volt!!!!!!!!
2008. márc. 16. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
79%
Beszélhetünk mi akármilyen kedvesen ,halkan,mosolyogva vannak gyerekek akiken ez nem segit.Rengetegszer tapasztaltam ahogy azt élvezi meddig mehet el, hol szakad el nálam a cérna.Tulajdon képpen azt kellett ezzel bizonyitanom,hogy szeretem.Még igy is.Hát ki is probált minden elképesztő dolgot.
2008. máj. 1. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
71%
Én egy ismeretterjesztő filmben láttam, hogy ilyenkor meg kell ölelni szorosan a gyereket, de nem szabgad ránézni vagy beszélni hozzá, és akkor megnyugszik...:S nem tudom hatásos-e... ki lehet próbálni:P
2008. máj. 24. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
63%

Aki üti a gyerekét, vagy hideg vizet önt rá az gondolkozzon el, hogy miért vállalt gyermeket. A bezárás egy fél fokkal jobb, de az sem a legjobb...az erőszak erőszakot szül...lehet, hogy nem önt visza vízzel, vagy nem üt vissza, de félni fog tőlünk...és egy idő után nem érdekli, ha kap egyet, akkor is megcsinálja...de hát ki ne tenne keresztbe annak, aki bántja??

Szerintem már az elejétől kezdve tudatosítani kell a gyermekben, hogy a szülő a főnök, és hogy mindent meg lehet beszélni.Nekem is volt egy ilyen tapasztalatom, óvodai gyakorlaton egy nagyon lobbanékony kisfiúval.Röviden az volt, hogy a többiek nem úgy ismerték a játékszabályt, ahogy ő,és erre elkezdett toporzékolni, hogy ő ezt nem így akarja, mert nem így van...és elrohant, én meg utána, megfogtam a két vállát, kicsit erősebben, de nem szorítva lefogtam, és a tekintetét a magaméra irányította, és határozottan elmondtam neki, hogy nagyon ronda dolog, ha egy ilyen okos, szép kisfiú, mint te így csinál(bemutattam neki, hogy hogy hisztizett), ha valami gondod, van vagy máshogy szeretnéd játszani meg kell mondani szépen és nem hisztizve, hogy te máshogy szeretnéd!-mondtam neki. Rendben? bólogatott és visszamnet nagy mosollyal, hogy "Én ezt úgy ismerem, hogy...játsszuk úgy!!"

Ha nem akrja abbahagyni valamivel el kell terlni a figyelmét, pl...jaj! nézd mi van itt...stb..

Az erőszak semmie sem jó...

Egy leendő óvónéni:)

2008. jún. 22. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
74%
Szia! Annak idején engem is lelocsoltak ( nekem az volt a hiszti, hogy direkt nem vettem levegőt,és elájultam), nem volt rá szükség csak 2-3 alkalommal, befejeztem a műsorozást. Ennek ellenére én inkább (ha majd arra kerül a sor)ennek a humánusabb változatát alkalmaznám ha minden kötél szakad, vagyis egy tiszta virág permetezőbe töltenék vizet, és lepermetezném. A lányom most lesz 15 hós. Ő úgy fejezi ki a nemtetszését, hogy "eltűnik a lába", nem áll rá, és ha nem fogom akezét, akár a földre is lefekszik. Szépen megkérem, hogy fejezze be, néha működik. Ha nem, akkor hagyom, és pár méterrel arrébb megyek, ilyenkor egyből követ. :) Nem állok le vele veszekedni és birkózni mert attól csak még jobban hentereg. Így dönthet: vagy szépen abbahagyja, vagy be kell lássa, hogy nem ér el vele semmit.
2008. jún. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
88%

Szia!

Valóban a hiszti egy figyelem felkeltés. Különbséget kell tenni azonban dühroham és hiszti között. Lányom - 9 hónapos- sokszor, ha nem volt képes valamire, akkor sírt. Segítettem neki és volt sikerélménye.

Párom kisfia 5 évesen olyan hisztiket levágott- mivel mindig engedve volt neki -, hogy az csak na. Nekünk is a szobába zavarás segített. Ha edzés előtt csinálta a hisztit, akkor nem volt edzés, hanem hazajöttünk. Azt vontuk meg tőle amit szeretett. Bevált nálunk ez a módszer. 1 hónap alatt leszokott a hisztériázásról. Most ha előfordul nyugodtan meg lehet magyarázni neki a dolgot és abba hagyja. Segíthet a drasztikus módszer az elején és utána már szót lehet érteni vele.

Persze ez a mi esetünkben bevált! Másnál? Nem tudom.

2008. jún. 28. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim válasza:
11%
az első válaszadó arcába egy zsák hobbibetont kéne önteni bekeverve heló
2008. júl. 17. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
78%
Rengeteg válasz érkezett már, mindenféle. Én a saját tapasztalatomat tudom leírni. Fiam most 9 éves, még nem volt 1 éves amikor hasra vágta magát a földön mert azt mertem mondani hogy nem. Ez sokáig ment így, ha valami nem tetszett neki hason fekve a földön ordított. Egy-két éves gyerekkel még nem lehet beszélgetni és ráadásul nagyon nehéz ilyenkor nyugodt maradni. Próbáltam én is bezárni, megütni, kiabálni, később beszélni is vele, de semmi nem használt. A legvégén maradt a közöny, szó szerint átléptem rajta. Csináltam a dolgomat mintha semmi sem történt volna. Ez használt, de el kell mondjam hogy időről időre újra próbálkozott.
2008. júl. 27. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim válasza:
28%

Hát a hideg vizet és a sötét kamrát énsem javaslom!! Ez nem tesz jot a gyereknek milyen anya az ilyen???

Az én kislányom most 3éves és általában mindig hisztizik ha nincs ugy valami ahogy ö akarja ekkor szépen leülök vele beszélgetni és megagyarázo neki hogy ez nmért nincs igy vagy mért nem szabad és megérti mert okos gyerek

2008. aug. 6. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
68%
A kamra hülyeség, de a víznek van alapja. Aki azt hiszi, hogy ezzel árt a gyereknek, az egyszerűen hülye. Arról van szó, hogy eltereled a figyelmét, egyszerűen elfelejti, hogy az előbb még ordított. És nem muszáj egy pohár jeges vizet ráönteni, elég ha vizipisztolyból ráspriccelsz kettőt. A gyerekkel éreztetni kell, hogy nem tehet meg akármit. Vannak felnőtt emberek, akikkel ezt nem csinálta meg az anyjuk, és ma azt hiszik, hogy az övék az egész világ, felnőttként is hisztiznek, csakhogy ez már sokkal veszélyesebb. A gyerek nem cukorból van, nem fog elolvadni, nem lesz epilepsziás, sőt elájulni, megfulladni sem fog. Csak gondolkodni kell, nem birkaként elhinni minden baromságot, amit úgy hallottál valahol.
2009. márc. 13. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!