Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ez most milyen betegség?...

Ez most milyen betegség? Meddig tart még?

Figyelt kérdés
3 éves kislányom szombaton hányt egész nap. Aztán másnaptól már nem, de elég rossz az étvágya, nappal többször is le kellett fektetni. De csütörtökön már vittem oviba, mert már nagyon nem akart itthon ellenni. De délután mondták az óvónők, hogy nem játszott a többi gyerekkel, csak gubbasztott, nem evett, szerintük inkább ne vigyem még. Aztán tegnap éjjel hasmenése lett. De csak kétszer (igaz, akkor ágyneműcsere lett, pedig már régen szobatiszta.) Ma nem volt már széklete nap közben. Este megint volt egy hígabb kaki, de nem hasmenés. De gondolom csikart a hasa, mert le akart feküdni már sokkal korábban, mint szoktunk. Most akkor ez még ugyanaz a betegség? Vagy már másik? A hasam tegnap nekem is ment, meg apának is, de mi nem hánytunk. Hétfőn vihetem már oviba?
2011. nov. 18. 21:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Hát szerintem ne, hiszen nem gyógyult ki belőle, egyértelmű, sőt inkább az tűnik valószínűnek hogy visszafertőződőtt. Én egyébként legalább két hétig nem viszem ilyenkor oviba, egy hét a gubbasztó és ha jól van is itthon marad, hogy maximálisan összeszedje magát, nehogy ráfertőződjön és visszaessen, mert egyre nehezebb lesz kikeverednie, hiszen írtad gyenge, a szervezete is legyengül, nehéz felvenni a harcot a bacikkal.
2011. nov. 18. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Kérlek szépen,NE vidd oviba! Valószínűleg vírus és a többi egészséges gyereket is végigfertőzi. Vidd szépen gyerekorvoshoz. Mondjuk számomra furcsa,hogy eddig nem vitted,most meg ugye hétvégén nem biztos,hogy találsz bárkit,aki foglalkozik vele. Hívd föl vagy az orvost vagy a védőnőt,aki elérhető,hogy adjanak tanácsot.
2011. nov. 18. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nem mondtam, hogy nem vittem orvoshoz. Mivel hétvége volt az ügyeletre vittem el.
2011. nov. 18. 21:25
 4/13 anonim ***** válasza:
79%

És komolyan elengedte az orvos oviba, úgy hogy nincs étvágya és nappal többször le kellett fektetni, és ennek megfelelően az oviban is gubbasztott és nem evett?

Adott igazolást, hogy egészséges a gyerek vagy azt hazudtad, hogy jól van a gyerek az igazolásért, habár egyébként nem volt jól? És a családot is megfertőzte?

És ezek után minél előbb oviba akarod vinni?


Hát te tényleg a legjobb példája van annak a felelőtlen anyának, akinek még a saját gyereke sem számít, nemhogy a másé. Mit érdekel téged, kidől az egész csoport.

2011. nov. 18. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
65%
Isten mentsen,hogy kritizáljalak,de én,ha az ügyeletre viszem a gyereket,hétköznap megmutatom a gyerekorvosunknak is,pláne ha nem lesz jobban. Még kapunk is egy papírt,hogy mutassuk meg neki rendelési időben a gyereket!
2011. nov. 18. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Ne támadjátok szegény anyukát!A barátnőm lánya pont így szenved lassan két hónapja.Hasmenés hirtelen, majd elmúlik.Hányás, aminek gyorsan vége.A bölcsiben nem játszik, nincs kedve.Apukánál is jelentkezett a hasmenéses dolog.Voltak a kislánnyal többször a háziorvosnál, majd magándokinál.Székletet vizsgálták ÁNTSZ-ben.Fogalmuk sincs a dokiknak mi lehet a baja.Egyszer azt mondták stressz érte, aztán meg hogy a torka végett, az utolsó variáció pedig, hogy valami vírus ráment a gyomrára.Agyon gyógyszerezik, és mellette a dokik igazolást adnak, hogy nincs baja, mehet bölcsibe.
2011. nov. 18. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Szia!


Ez egy makacs vírus,nagcsoportos lányom januártól-novemberig 4x hozta haza. Immunitás nem alakul ki ellene,bármikor visszakapható. Okozója kibírja a -10 fokot és a 80 fokos mosást is. Van akinél hányást,van akinél hasmnenést okoz. 48 óra a lappangási ideje. Nagyon szigorú diétát kell alkalmazni,csak keksz,ropi,még főtt krumpli sem. Normaflort adjál neki.

Én leghamarabb szerdán vinném oviba,de csak abban az esetben ha mától tünetmentes lesz.

Ha van még kérdésed szívesen válaszolok.

2 gyerekes anyuka

2011. nov. 18. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Ne oviba vigyed, hanem orvoshoz

nem értem, ez hogyhogy nem merült fel benned

2011. nov. 18. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
A hányásos-hasmenéses dolgok akár vírustól is lehetnek, fertőzhetőek is, mindenképp otthon kéne maradni és nem mellesleg orvosnak látnia. Szerintem nem kéne ezzel veszélyeztetni a többi gyermek egészségét, hogy oviba viszed..
2011. nov. 19. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Érdekes, hogy mindenki felelőtlen anyának tart, holott az egész betegséget eleve az oviból hoztuk haza. Orvos látta, azt mondta diéta, és pár napig pihenjen. Pihent, otthon már jól volt.

Az a fura, hogy amikor én tettem fel itt ilyen kérdést, hogy viszitek-e betegen a gyereket oviba, majdnem mindenki azt írta vissza, hogyha folyik az orra, akkor igen. Mert dolgozni menni kell. Nos, az én gyerekem jól volt, csak nem volt étvágya, ami egy ilyen vírus után normális, akkor maradjak vele otthon 1 hónapig? És a munkahelyem?

A 2 normális választ köszönöm szépen.

2011. nov. 19. 22:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!