Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti mit csináltok, ha egy...

Ti mit csináltok, ha egy másik gyerek durván közelít a tietekhez?

Figyelt kérdés

Már többször előfordult,hogy pl megyek a 2,5 éves kisfiammal és odaszalad hozzá egy másik gyerek (általában lány és kisebb mint ő) azt hiszem,hogy kedvesen barátkozni akar,közben meg durván nekiront,lökdösi! Pl ma is egy bevásárlóközpontban ez történt,ha nem állok a kisfiam mögött hanyatt is esik! Ez annyira idegesít,hogy miért engedi a szülő,hogy ilyen legyen a gyereke? Nekem a fiam nagyon eleven,barátkozós,de sose volt ilyen durva más gyerekhez. Nekem ez olyan furcsa és nagyon idegesít és már félek,hogy ha közeledik hozzánk egy gyerek,hogy éppen mit fog csinálni?!

És tudom,hogy nem helyes,de mérgemben mondtam a fiamnak,hogy máskor ne hagyja magát,ő is lökje vissza vagy vágjon rá! Hátha megtanulja,hogy amit ad azt vissza is kapja! Tudom,hogy kicsik még,de akkor is,az anyjuk miért nem "neveli"meg????


2011. nov. 19. 15:52
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Lehet hogy hülyeség, de egyébként felnőtt világban is ez a törvény. Igen, állsz és tűrsz, mert egyébként még ha valóban a másik kezdte is az önbíráskodást szigorúan bünteti a törvény. És ritkán áll meg a jogos önvédelem. Illetve csak azonos súlyban, ha ő meglök, de nem esel el te meglököd és elesik, az már nem jogos. Nem beszélve arról, figyelembe kell venned ha a másik gyengébb, kiszolgáltatottabb. Egy rendőr sem lőhet le egy elmebeteget, hiába lövöldöz rá, mert elmebeteg az illető.

Ha ellopják a telefonod,nem veheted vissza, mert az már jog szerint ugyanúgy lopás és feljelenthet téged az illető. Ha valaki átdobálja a szemetet a te kertedbe, még vissza sem dobálhatod, pláne saját szemetet nem dobhatsz át.De ha egyetlen esetet tudsz, ahol megengedi a törvény az önbíráskodást, írd le.

Szóval már ezért ostobaság erre nevelned a gyereked, mert a társadalomban fog élni és be kell tartania a szabályokat. Nincs ilyen, meglöknek, lökd vissza és rendben van. Nem mellékesen, például Damu Roland most kapott 6 évet ezért. Mert a csaj megütötte, ő meg visszaütött,csak nagyobbat. Persze ha ilyen Damu féle törvényenkivülinek neveled a gyereked, akkor hajrá, így tovább. Tényleg hülye vagyok.


De egyébként komolyan, ha a két és fél évest most arra tanítod, lökje fel a másikat, ha nem tetszik neki a másik viselkedése, mit fogsz csinálni ha valóban megteszi és fellök egy olyan gyereket, aki voltaképp semmit nem csinált,csak épp az útjában állt? Szólsz neki, ja nem,mégsem úgy gondoltam, csak dühös voltam. Mert egy gyerek pláne 2-3 éves nem tud ám szelektálni.

2011. nov. 22. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló!

Te irtad: "fellök egy olyan gyereket, aki voltaképp semmit nem csinált"

Az én kisfiam pont ilyen,SEMMIT NEM CSINÁLT! Őt miért lehet fellökni?!

Leírtam a kérdésemben,hogy tudom,hogy NEM HELYES erre buzditani,de az se HELYES,hogy az ilyen durva gyerekekre a szülők mindent ráhagynak, és pontosan tudják,hogy durva a gyerek,mégis odaengedik az ártatlan gyerekhez,aki örömmel fogadja és pofon a jutalom!

Részemről lezártam ezt a témát!

2011. nov. 22. 16:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!