Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szülők! Ha a gyereketek...

Szülők! Ha a gyereketek "rossz" jegyet kap a suliban, mit szóltok hozzá? (fiatalok is írhatnak tapasztalatból)

Figyelt kérdés

Szóval. Hatosztályos gimis vagyok, most 8.-os. Egészen 6.-ig kitűnő voltam, osztályelső(az akkori sulimba, az akkori körülmények között) és akkor mindig mondta anyu, hogy jajj milyen ügyes vagyok, meg milyen büszke rám. És most, átjöttem a gimibe, össze vagyok zárva egy csomó okos zseni gyerekkel, akik kitűnők 8.-ban(!!!!) nekem most évvégén lesz vagy 7 négyesem, és anyu teljesen ki van akadva. Amúgy ebből egy 4-es tesi, egy másik meg dráma, ami nagyon nem érdekel... Azokból a tantárgyakból, amiket tovább akarok vinni, dicséretes vagyok (angol, irodalom, rajz). És amúgy én általánosba németet tanultam, és most meg angolt kell, mindig volt nyelvérzékem. én vagyok a legjobb angolos.... De anyu nem tud viszonyítani. Kapok egy 4-es tz-t bioszból, mondom neki, hogy mindenkinek 4 lett, nagyon nehéz volt, erre hogy Nem érdekel engem hogy kinek hanyas lett. Megint csak csalódtam benned. !!!!!!!!!!!

Azért mert kaptam egy kib.szott négyest bioszból!!!!!!!

és ez annyira idegesítő. Meg én amúgy sem szeretek tanulni. Lázadok. Minden tinédzser lázad. és én lázadok. de nem cigi vagy ilyenek, hanem csak kisebb elő-lázadás. Író akarok lenni, vagy színész, ahhoz meg igazán nem szükséges, hogy most 8.-ban hanyas voltál bioszból évvégén. Hogy értessem meg ezt anyuval? Mert annyira félek tőle, hogy most megint hogy hord le a sárga földig egy kémia 3-as miatt. És múltkor kaptam egy 5-ös tz-t matekból, (matekból, amit 2 éve nem értek, és most tanultam mint egy hülye, és hibátlan lett, életem első matek tz 5-öse) és nem tudtam neki örülni, mert aznap megfeleltettek föciből, és kaptam egy négyest. De hát az ember nem egy gép, hogy mindig mindent tudjon!!!!! Ez a normális. És nem én vagyok a legh*lyébb az osztályba. sőtt. De anyu NEM TUD VISZONYÍTANI!! (Amugy mellékesen megjegyzem, hogy ő 3-as volt ekkoriban, normál tagozaton, nem emelt hatosztályosban.)

Korombeliek ti mit tennétek a helyemben, szülők, ti mit várnátok el anyu helyében?

Köszönöm!


2010. máj. 14. 20:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Hát. Az én szüleimet nem zavarja, ha én négyest kapok. Bár nagyon keveset tanulok, de megvan az eszem hozzá. Ha csak úgy komolyabban átnézem az anyagot, és 4-est kapok, annak viszont nem örülök. A 3-asnak meg nagyon nem. Bár én inkább csak arra törekszem, hogy évvégén meg félévkor ne legyen semmiből se 3-asom. Most megyek gimibe, ott viszont eléggé szeretnék kitűnő lenni évvégéken.(max tesiből nem, mert az úgy se jönne össze, bár...:D)


Anyud túlságosan hozzászokott, hogy mindig jó jegyeket kapsz, és most nem tudja elfogadni, hogy romlott egy kicsit a teljesítményed. Nem lehetsz mindenből ugyanolyan jó, mert egyszerűen nincs hozzá annyi kedved és energiád, hogy mindenre tök precízen rákészülj. Meg ha nem szereted a tantárgyat se...

Próbáld neki szépen elmagyarázni, hogy abban a korban vagy, vagy mittudom én, hogy nehezebben tudsz koncentrálni, meg ilyenek.:D Meg a tananyag se egyszerű. Talán megérti.:)

2010. máj. 14. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

am. ez elég általános dolog, ha te mondjuk egy falusi iskolából jöttél hatosztályosba és már nem vagy kitünő ott pedig szín ötös voltál...ez az oktatás minőségét mutatja a városi és a falusi iskolák között( persze én nem tudom, hogy hova jártál)


Az én szüleimet mondjuk különösebben nem érdekli, ha mondjuk kapok egy karót valamiből, van amikor nem is mondom meg, hogy mit tom'én kaptam egy tz 5-öst vagy ilyesmi. Nem csinálunk belőle nagy ügyet, és én mondjuk gimibe most 10. félévkor 2 tantárgyból lettem 4-es 7!-ből pedig dícséretes, ami életem legjobb teljesítménye-mégha voltam ezelőtt kitűnő is.

2010. máj. 14. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
32%
Felháborodtam azon h nem érdekel a dráma ugyh nem is olvastam tovább...ccc
2010. máj. 14. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én még ugyan csak ötötdikes vagyok ált-ban, de az én szüleim egyáltalán nem büntetnek, ha rossz jegyet kapok. Max lecsesznek, meg idegesek, de semmi oylan igazi bünti., Bezzeg szegény osztálytársam, kapott egy hármast egy hónapig nem engedték ki sehova.
2010. máj. 15. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
79%

Én 15 éves lány vagyok

Figyelj rám és hogyha nem is akarod elhinni, de próbáld meg megérteni, mert hidd el, hogy tapasztaltam eleget

Én 10.-es leszek ősztől és ez a mostani 9.-es osztály amit magam mögött hagyok annyira piszkos és szégyenletreméltó számomra, hogy bár ne is emlékeznék rá. És tudod miért ? A jegyeim miatt. Pedig nekem is " csak " egy pár négyesem van, de elhiszed nekem, hogy ez a pár négyes belülről öl meg engem ? És ez nem vicc


Én is úgy voltam, mint te. Kitünő tanuló 9.osztályig. S akkor nyáron ( még suli előtt ) úgy döntöttem, hogy idáig volt ami volt, de én mostantól nem akarom, hogy a suli legyen a legfőbb gondom és üsse kő, ha becsúszik 2-3 rossz jegy. És bizony bekövetkeztek a 4esek, a 3asok is és nem értettem, hogy miért van annyira anyum kiakadva. Azt mondtam neki, hogy hagyjon békén, mert ez az én életem és mostantól igazán változhatnának egy kicsit a dolgok. És a mai napig sem anyum miatt szégyellem magam, hanem saját magam miatt.


Lehet, hogy nem akarod ezt most elhinni, mert te is még fiatal vagy, de hidd el, hogy az iskolai kudarcok saját csalódások lesznek később. Én sem akartam elhinni, hogy ennyire fog bántani egy matek 3-as, de bánt. És jobban fáj, mint bármi eddig. Miért ? Talán azért, mert tudatosan hajitottam el az iskolát, a tanulást , hisz azt mondtam " nem érdekel ez az egész, innentől kezdve bulizok és élek " és mekkorát tévedtem. És most itt vagyok, az éjszaka nem mentem sehova bulizni és nem is fogok menni még egy jó ideig. Minek ? Megérdemlem ? Megérdemlek 1általán valamit ?


Másnak nincs fűtése, egy másiknak nincs kenyere, egy harmadiknak lehet még lakása sincs, hanem bentlakásban él és mégis képes leülni a fenekére és többet tanulni, mint én. Akkor én mit érek ? Saját magam ránditottam bele a bajba és most megérdemlem, hogy szenvedjek emiatt.


És az egészben az az irónikus, hogy előszőr van az életemben, hogy anyum nem szól bele az iskolai teljesitményeimbe, és ugyancsak most érzem előszőr, hogy bár beleszólt volna idejében, bár kaptam volna egy pár pofot ami észhez téritett volna és bár ne engedett volna a saját fejem után menni.


Na m1, ez kicsit dramatikusnak sikerült, hát őszintén csak azt kivánom neked, hogy szedd össze magad minnél hamarabb , valld be anyudnak amit be kell vallanod ( jegyeid, véleményeid, egyéb dolog ) és tanulj.....tanulj ahogy csak tudsz, mert később nehéz bepótolni, sőt , egy idő után már túl késő is !!!


Sok szerencsét

2010. máj. 15. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szia

Tökéletesen így vagyok én is mint te.

Általánosban én voltam az osztályelső (pedig nem is tanuétam semmit :)

Most hatosztályos gimibe járok, és itt sokkal bénább vagyok.. És az én szüleim is mindig leszidnak, ha 4-est kapok :(

15/L

2010. máj. 15. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Meera válasza:

Hello!

Én most vok 7.es, és most jöttem 6osztályosba.Eddig én is gyengébb suliba voltam, és most nagy a változás.Kitűnő voltam én is, most meg csomó 4es.(ugyan ugy tesi, mint neked, meg rajz, ének is).A töri meg a Föci lett igazán nehéz, és anya nekem sem akarta megérteni, hogy nehéz.!!!


De egyik TZ előtt addig erőszakoskodtam, h hagy mondjam fel a leckét, hogy belement, és mikor mondtam neki a latin meg ógörög neveket, meg a sok hülyeséget, meglátta, mien nehéz, és mostmár simán fogadja a 4eseimet, max. a 3asért csesz le.De a matek, angol, kémia 5öseimet imádja!!!;)

Na szió, remélem segítettem!

2010. máj. 15. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

Úr Isten!! Ennyi strébert... És akkor mi van ha nem vagytok szín 5ösök. És mi lesz ha később valami nem sikerül?

És az anyukátok??? Milyen emberek ezek? Szerintem jó az a 4es is, főleg, ha ilyen kis lelkiismeretesek vagytok, hogy már alapból titeket is bánt. Nem kell ezért leosztani valakit.

Az életben talpraesettnek kell lenni, nem kitűnőnek!

2010. máj. 15. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Arra kell gondolni,hogy nem azért vesznek fel a munkahelyekre,mert 5-ös vagy 4-es voltál akármelyik tantárgyból.Azért veszik fel általában az embereket egy munkahelyre,mert van érettségijük,nyelvvizsgájuk van,esetleg diplomájuk is van,vagy egyszerű okj-s képzésen vettek részt és sikerrel fejezték be azt,tehát szakmájuk van.Az semelyik munkaadót sem fogja érdekelni,hogy te melyik iskolába jártál,csak az a lényeg,hogy megbízható,érettségizett,esetleg lediplomázott,nyelvvizsgázott tanuló legyél,és persze lássák azt rajtad,hogy komolyak a szándékaid az életben.

Magadnak tanulsz!Nem kell anyudnak megfelelned,mostmár erre én is rájöttem!Azt gondolom,hogy te egy maximalista diák vagy.Van eszed,használd ki,nem rossz az a 3-as vagy az a 4-es egy 6 osztályos emelt színtű gimnáziumban.Sőt,én még ott hálát is adnék a 3-asért!!Mondd el anyudnak szerintem,hogy bízzon meg benned,javítani fogsz és tudsz is!És ha nem fogsz javítani,akkor pedig mondd neki,hogy következő évben ráhajtassz!Ez persze nem azt jelenti,hogy kimerülésig tanulnod kell..megunod az életedet:S

Ismerek olyat,aki megbízható,de nem voltak túl jó jegyei általános iskolában,de mégis munkája volt(mára már felmondott,mert gyereke lett és a férje kiment dolgozni külföldre),és nem kell itt mocskos munkákra gondolni,persze nem is volt az a fényűzős munka.Kétkezű munkából az ember jobban megtud élni,mint egy irodai munkából,ugyan ez nem mindig igaz.:S

Én előre tudom,hogy mi a célom,és azért küzdök:anyagi biztonság,férj,gyerekek.Ezeket megteremteni nem mindig könnyű,rögös úton kell végig menni,mire meglesznek mind.Az anyagi biztonságot csak sok tanulással szerezhetem meg,képeznem kell magam és sokoldalúnak kell lennem.A férjet és a gyerekeket azt hiszem egyértelmű,hogy hogyan kell megszerezni,ahhoz nem kell sok ész.:P:)

SOK SZERENCSÉT!

Remélem hasznos volt a válasz,mégha csak egy kicsit is volt az!

És nézdd optimistán az életet!Szóval ha egy pohárba öntök vizet,és a feléig öntöm,akkor az félig tele van!:D és nem szoktam arra gondolni,hogy majd felkell állni és teletölteni..te se gondolj arra,hogy mi lesz,ha elrontassz egy dolgot,mert az nem biztos,hogy megváltoztatja az életed.

2010. máj. 15. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

De azt hiszem ti nem értettetek meg.

szóval, én CSAk anyu miatt vagyok még 4-es, és van lelkiismeret furdalásom a 3 miatt. Ha anyu sz.arna bele, már régen 3-as lennék. Mert nekem semmit sem fog számítani, hogy most milyen vagyok a suliban. Úgyis színész leszek. Már van tapasztalatom is, stb. Biztos hogy az leszek. csak ezt a 4 évet végigsenyvedem a gimiben, utánna irány a nagyvilág. És az élet arra van, hogy kihasználjuk. Nálam optimistább embert még nem ismertem!!! Ha lehetne, én most kiköltöznék Londonba valami csereprogrammal, és ott szédelegnék a városba. mert magasról teszek a tanulásra. De anyám miatt nem tudok kibontakozni. És ez a legnagyobb baj.!

2010. máj. 15. 17:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!