Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért csinálja ezt másfél...

Miért csinálja ezt másfél lányunk? Semmi magánéletünk nincs már esténként!

Figyelt kérdés
eddig mindig elaludt olyan 9-10 között.most mintha szrtájkolna csak akkor alszik el nagy nyűgbe tegyük fel 11 kor ha már mi sem tévézünk....semmit nem tudunk csinálni még összebújni sem mert "ránk szól"...van egy 6hós is mellette szóval nem igazán lenne már türelmem ott feküdni vele a sötétbe és várni h elalszik e...csak bohóckodna...valakinek hasonló?
2011. nov. 21. 12:19
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, hogy zavarja a TV?
2011. nov. 21. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%
Egy szobában vagytok? Nem lehet, hogy féltékeny a kicsire? Nekem 21 hónapos a fiam, és vannak ilyen korszakai. Talán jön a foga, vagy bujkál benne valami vírus.
2011. nov. 21. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A mi lányunk is velünk alszik el, 2 éves. Befekszik közénk, 8-kor lámpa és tévéoltás, és kb 10 perc alatt elalszik. Ezután átviszem a szobájába, és mi visszakapcsoljuk a tévét, ha nem akarunk még aludni. Egyébként innentől kezdve az enyémnek nincs gondja, sokszor felébred iközben viszem át a saját szobájába, de berakom az ágyba, elfordul és alszik tovább. Az én lányom még rácsos kiságyban alszik, de mostmár venni akarunk neki ifjúsági ágyat, és akkor úgy tervezem, hogy mellévekszem az ő ágyába, és ott fog elaludni, vagy ha minden jól megy meseolvasás után benthagyom, és egyedül lealszik.

Ez a köztünk alvás sajnos a mi rossz "nevelésünk". A gyerek egyszer rákap arra, hogy miért aludjak én egyedül, ha anyáék között is lehet, és abból bizony nem szívesen enged. De következetességgel, és némi türelemmel ők még a 2 év körüliek még átszokathatók az egyedül alvásra.

2011. nov. 21. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
vírus talán mert a testén kijöttek foltok,de azt kezeljük.eddig nem volt probléma a tévével...pedig azt se mondanám h nem fárad el.ugyanugy csinálunk mindent agyan annyit hagyom aludni
2011. nov. 21. 12:29
 5/8 anonim ***** válasza:
szerintem is a TV a ludas. Mi babánk 14hós, hiába álmos, amíg Apa ki nem kapcsolja a szám.gépet nem alszik el. Attól fél, hogy lemarad valamiről :)
2011. nov. 21. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

szerintem se szabadna tv mellett altatnod, nem tudod másik szobába áttenni?

azért már átlépett a kisgyerek korba, teljesen normális ha megváltoznak a szokásai és zavarja a fény, a hang

2011. nov. 21. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

eddig egy darabig külön aludt csak beteg lett és nagyon sokszor kellt éjjel ezért átvittük magunkhoz...:) na akkor ott is ragadt..

azért nem értem mert eddig letojta a tévét...hát kipróbáljuk újra h kikapcs aztán ha elaludt akkor átvisszük...csak az este az egyedüli amikor "jó műsorok" mennek és akkor ülök oda és pihenek...kimaradok valamiből.:D:D:D

2011. nov. 21. 13:20
 8/8 anonim ***** válasza:
csapjátok be. tegyetek úgy a szokásos lefekvésetek előtt mondjuk 15 perccel, mintha kinyomnátok a tv-t és tényleg aludni akarnátok. ilyenkor tényleg nyomjátok ki, és mikor már látjátok hogy alszik, legfeljebb benyomjátok-és ezt a 15 percet 2-3 naponta növeljétek, hogy egyre korábban legyen lefektetve
2011. nov. 21. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!