Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 évet töltő gyermeketek...

3 évet töltő gyermeketek eddig milyen betegségeken esett át?

Figyelt kérdés

jár közösségbe? bölcsi, majd ovi?

Mennyire beteges a gyermek?


2011. nov. 25. 11:12
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

Az én 3 éves kisfiam sokat beteg, de ő hajlamos a bronchitisre. Minden náthából az lesz neki. Emellett csak hasmenéses vírust kapott el a bölcsiben. Januárban kezdte.

Kedves utolsó, nem úgy értik, hogy azért beteg, hogy erősödjön az immunrendszere, hanem azért erősödik, mert beteg és találkozik a szervezete a különféle baktériumokkal és vírusokkal, így legközelebb már felismeri őket és hatékonyabban védekezik.

2011. nov. 25. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
47%

2,5 éves kislány.


7 hónaposan volt légzésleállásos lázgörcse, a mai napig nem derült ki, hogy miért akkor kórházba is kerültünk.


25 hónapos korától (augusztus) jár bölcsibe azóta

2 lázas torokgyulladás (egyik lázgörccsel már "profi" módon lerendeztem)

1 lázas fülgyulladás

1 vírusos hasmenés-hányás



Mindegyik betegségét a bölcsiben szedte össze lázas beteg gyerekektől. Én meg persze parázhatok, hogy mikor lesz megint lázgörcse, és amikor beteg vele "alszom", bébiőr bekapcs, minden óvintézkedés előkészítve. Amire sok anyuka csak legyint....(nem ő látta a gyerekét a halál küszöbén)


Nos én ezért BAROMIRA KIAKADOK azokon az anyukákon akik a beteg gyereküket viszik, nem törődve más gyerekekkel! S nem rejtem véka alá a véleményem.

2011. nov. 25. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

Egyébként mi mindennap játszótéren vagyunk. Sok beteg kicsit hoznak, ha már bölcsi, oviba nem viszik. Szerencsére tőlük sem kapott meg még semmit. Pedig rácuppannak a fiam játékaira, kérdés nélkül. Engem az is zavar, ha a játszótérre így jönnek.

Akkor az a jó, ha minél később találkozik a gyerek a bacikkal?

2011. nov. 25. 13:37
 14/24 anonim ***** válasza:
3éves mult a fiam.Nem jár oviba,bölcsibe.Utoljára tavaly télen volt egyszer beteg az sem volt komoly.Én ennek csak örülök.Majd ha már rendszeressen közösségbe jár bepótolja,gondolom.
2011. nov. 25. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
75%

Az én kislányom igaz még csak másfél éves, nem jár még bölcsibe és eddig talán 5-ször volt beteg

1 gégegyulladás

1 hangszálgyulladás

1 3 napos láz

a többi megfázás volt említésre méltó lázzal és tünetekkel

De mindegyik betegségénél bizonyítható volt, hogy közösségbe járó gyerektől kapta el. Nagyon sok gyerkőccel vagyunk körbevéve,de nem zárhatom el előlük. Mindegyiket úgy kapta el, hogy a másik gyerek még tünetmentes volt. Na ezt hogyan védjük ki?

A gyerekorvosunk erre mindig azt mondja, hogy inkább örüljek neki, mert legközelebb ezek a bacik már nem veszik le a lábáról és ezek nem túl komoly betegségek. (Bár amikor fuldoklott a babám ,mert nem kapott levegőt a gégegyulladásakor, én nem így láttam). Na hurrá!

Én mondjuk soknak tartom, mert anyatejes baba és állítólag ez megvédené, de az orvos szerint teljesen átlagos gyakorisággal beteg.

Amúgy szerintem lehet abban valami, hogy ezek a betegségek erősítik a szervezetüket.

Bocsi, hogy hosszúra sikeredett :)

2011. nov. 25. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

8. válaszoló. Hogy is van ez amit írtál? Az én gyerekem nagyon beteges, oviba mégis nagyon szeret menni. Most is itthon van, mert lázas volt reggel, plusz fülgyulladása van (kezdődő), de délelőtt többször kérdezte, hogy mikor mehet oviba. Szóval remélem fogod, hogy jó nagy hülyeséget írtál.

Kérdezőnek. Amíg nem járt közösségbe a gyerekem, addig nem igazán volt beteg, talán 1-2x volt lázas (oltás vagy egyéb okokból). Amikor bekerült bölcsibe, majd oviba, jöttek a betegségek, igaz nem sok féle, mindig a vírusos megfázások. Ez van, hogy jár lázzal, van hogy nem. Sajnos ebből következően volt 3x középfülgyulladása is. Nyáron kivették az orrmanduláját, azóta azért jobban bírja, vagyis úgy mondanám, hogy gyorsabban kilábal a betegségekből. 3,5 éves kislány anyukája.

2011. nov. 25. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
60%

Első vagyok. Nem értem miért lettem lepontozva :-(

1. Mert nem volt sokat beteg a gyerekem?

2. Nem tartom soknak az össz-vissz 3 betegségét?

3. Köhög, mint a bölcsis-ovis gyerekek többsége és nem izgulom ezen halálra magam?


Ezért is szoktam 100x meggondolni, hogy válaszolok-e valamire ezen a nyüves oldalon, mert a lepontozgatás nagyon megy :-((

Szégyelje magát, aki ezen éli ki a rosszindulatát.


Látom annak az anyukának 100 %-os a válasza, akinek állandóan beteg a 1,5 évese.

2011. nov. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Ikreim vannak. Nem bölcsisek, eddigi betegségek:

-hányás-hasmenése vírus 10 hónaposan

-ha hirtelen hideg lesz, orrfolyás

-3X volt lázzal járó megfázás

-3 napos láz


Egyikőjük elkapja, 2-3 nap után a tesó is beteg, aztán apa, és a végén én is. Főleg, ha a játszótéren szedik össze. Azt nem tudom, hogy jobb-e, ha a gyerek 2 évesen találkozik-e a vírussal, vagy csak később. Szerintem minél nagyobb, annál fejlettebb az immunrendszere. Bár én felnőtt fejjel kaptam el tőlük a náthát, és én még betegebb voltam, mint ők.

2011. nov. 25. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

Nem értem a pontozást. Tényleg rosszindulat, irigység lehet, hogy lepontozza, akinek a gyereke ritkábban beteg.

Még jó, hogy a kérdezőt nem lehet lepontozni, mert akkor engem is lepontoznának, mert nem beteges a gyerekem.


Mindenkinek köszönöm a választ.


Tényleg érdekelne, hogy melyik a jobb, korán átesni vagy minél később a betegségeken.


Nekem gyerekkoromban folyton tüsszős mandulagyulladásom volt, egészen 21 éves koromig, amíg ki nem vették a mandulámat.

Szóval nem erősödött az immunrendszerem, hogy folyton be volt gyulladva a mandulám.

2011. nov. 25. 16:07
 20/24 anonim ***** válasza:
Februárban lesz 3. Csecsemőkorbában 6 húgyúti fertőzés, 1 bárányhimlő, 1 H1N1, 1 középfül-gyulladás, 1 rota, 1 kötőhártya-gyulladás... asszem nagyjából ennyi. Pár hónapja ovis, azóta csak banális felsőlégúti fertőzések.
2011. nov. 25. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!