Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Utolsó pár hetüket töltő...

Utolsó pár hetüket töltő kismamik! Mit csináltok otthon egész nap? Ti nem vagytok türelmetlenek és nem unatkoztok?

Figyelt kérdés

Olyan nehezen mennek az utolsó hetek,egyszerűen már nem tudok magammal mit kezdeni.

37+4 hetes


2011. jan. 17. 10:28
 1/5 anonim ***** válasza:

Én már szültem nov végén, azt javaslom, hogy pihenj sokat, ha a baba meglesz aranyárban mérhető az alvásidőd, illetve készíts előre kaját amit le tudsz fagyasztani ha nem lesz kéznél segítség.

Minden jót kívánok!

2011. jan. 17. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Nem, én nem unatkozom:) Január 1-től vagyok itthon, addig dolgoztam napi 8-10 órát, úgyhogy élvezem az itthonlétet.

Kb. egy napom így néz ki:

- reggel 7-kor kelek, míg a férjem készülődik a fürdőszobában, addig én kivasalom az ingét, készítek reggelit

- együtt megreggelizünk, utána összeszedem a lakást (mosogatás, sepregetés, beágyazás stb.)

- kicsit internetezek vagy nézem a tv-t

- elmegyek vásárolni, készítek valami meleg ebédet/vacsorát, vagy sütök valami finomat vagy most éppen narancslekvárt készülök főzni:)

- délután tornázom itthon kazettára vagy most, hogy ilyen szép idő van, sétálni megyek

- elintézem a teendőket a városban ha vannak (dokihoz megyek, találkozom anyuval, varrónőhöz, cipészhez, bankba, postára megyek stb., mindig akad valami)

- berakom a mosást, a babaszobában is mindig teszek-veszek valamit, vasalom a kis ruháit, ábrándozok, kismama újságokat nézegetek, ma éppen készítem össze a kórházi csomagomat

- mire ezekkel végzek, hazajön a férjem, együtt vacsorázunk, beszélgetünk, összebújunk


Hát kb. ennyit. Persze, már én is türelmetlen vagyok, nagyon várom a kislányunkat, de éppen azért csinálok mindig valamit, hogy lefoglaljam magam:)


JÓ egészséget

37 hetes km

2011. jan. 17. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az én lányom már elmúlt másfél éves, de azért emlékszem, veszettül türelmetlen voltam.

Nem unatkoztam, mert babanaplót csináltam hajnalban, amikor aludni nem tudtam, nagytakarítottam 38 hetesen, mikor elkészült a fürdőszoba átalakítása, kertészkedtem, mert nem vírtam a fenekemen ülni, amikor meg pihenni akartam, ide irkáltam a gyakorikérdésekre :-)


Pár tipp a fentieken kívül:

- nézd át mégegyszer a kórházi pakkot, megvan-e minden,

- vasald újra a babacuccokat (olyan jó beleképzelni a gyereket),

- jó szex a pároddal (hmmm),

- cserélj függönyt, úgysem lesz rá időd szülés után,

- főzz és fagyaszd le, jó lesz tartaléknak.

- rendezd be/át a pelenkázósarkot,

- menj be a munkahelyedre egy utolsó látogatásra.


Mindjárt kint lesz, addig is MINDEN JÓT és BOLDOG BABÁZÁST!!!!

2011. jan. 17. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én sem unatkozom, feltalálom magam. Van olyan napom, amikor csak DVD-zek egész nap, mert az esik jól. Máskor meg mosok, vasalok, pakolászok, elmegyek bevásárolni, plázázni kicsit. Az internet is sokat segít, mert lefoglal.

A héten neki akarok állni kicsit főzőcskézni, teszek a fagyasztóba ezt-azt. Na nem viszem túlzásba, csak hogy legyen mihez nyúlni, ha esetleg szükséges.

Délután vagy este, amikor a férjem hazaér, akkor elmegyünk kutyát sétáltatni, vagy csak fekszünk a kanapén és TV-t nézünk. Én igyekszem kiélvezni a semmittevés minden percét. :)

2011. jan. 17. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
37 hetes vagyok és én is élvezem az édes semmittevést. Délelött kis pakolászás, ügyintézés, orvos, mosás, vasalás, főzés, délután alvás, TV, DVD. Erre már ugy sincs sok idő.
2011. jan. 17. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!