Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van még egy olyan kisgyerek,...

Van még egy olyan kisgyerek, aki lámpa mellett alszik éjszaka?

Figyelt kérdés
bevallom, ludas vagyok a dologban, mert mindig találtam rá okot, hogy égve hagyjam - az elso honapban az aggodalom miatt (mellettem volt a kiságy), aztán jottek az alvási problémák, és volt, hogy úgy visszaaludtam, hogy erom nem volt lekapcsolni, aztán kulon szobába tettuk a kicsit (13 honapos), eleinte bekapcsoltam, hogy ha felébred, ne ijedjen meg (sajnos sokszor felébred). Most úgy néz ki, hogy az éjféli etetésnél nyitva kell hagynom a hajnaliig. nincs erom megvárni, míg bealszik és lekapcsolhatom, vagy van hogy csak úgy felsír, felnyitom, megnyugszik és aztán nem merem lekapcs, hogy ne futkossak óránként. Tudom, hogy valahol én rontottam el...nálatok hogy van?
2009. máj. 12. 23:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
69%
Próbálj éjszakai fényt kapcsolni neki villany helyett.Erre tényleg butaság volt rászoktatni.
2009. máj. 12. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
68%
nálunk tök sötétben aludt mindegyik gyerek az első naptól, éjszakai fény sem volt soha. Szerintem mielőbb változtass rajta. Köztudott h az emberi agy nem tudja kipihenni magát világosban.
2009. máj. 12. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

igen, gondolom, hogy elrontottam...

amúgy kislámpa, gyenge égovel, nem ad nagy fényt, de mégsincs sotét.

2009. máj. 12. 23:36
 4/11 anonim ***** válasza:
73%

Amúgy óvatosan ezzel,mert úgy rá fog szokni,hogy még 20 év múlva is úgy marad:DAnyum volt kolléganőjének a lánya 25 éves és már csak úgy tud aludni ha ég a kislámpa.Egyszer későn mentünk haza anyuékkal,olxan hajnali 4 volt,nézem és gondoltam,hogy már fent van vagy tanul,aztán mondta anya hogy már csak így megy neki.Egy időben én is játzottam ezt,de én parázok a sötétben amúgy,de érdekes hogy csak otthon,pedig már 21 vagyok.Az albérletben egyedül élek és nem félek,de otthon,majd összecsinálom magam:S


Leszoktatni amúgy az éjjeli fénnyle tudod,nekem az oviban azt adták az óvónők,és simán tudtam aludni nem is zavart.Egy idő után pdig már azt is elfogjátok hagyni:)

2009. máj. 12. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
78%
Szia! Mi is igy alszunk, mar 8 honapja. Eg egy kislampa, megszoktuk, nagyon jol alszunk ejjel, es ha netalan valamiert megebred a baba, akor nem ijed meg, raadasul nekem sem kell a sotetben keresgelnem, matatnom. Majd akor oltjuk le teljesen, ha mar nem ebred meg ejjel. Minket nem zavar.
2009. máj. 12. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
56%
minnel hamarabb le kell szoktatni rola!
2009. máj. 12. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 vav22 ***** válasza:
72%
Én 21 éves vagyok és annyira félek a sötétben kiskorom óta, hogy a mai napig ég a lámpa valahol mindig. Általában az előszobában...És nem túl kellemes h mindenki piszkál érte...
2009. máj. 13. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
93%
Szia, én is az éjjeli fényt tudom javasolni. Ahhoz elég hogy pici nyugodtan aludjon és te is. Bár nálunk érdekes módon pici korukban úgy 1 év körül nem aludtak jelző fénnyel hanem csak később kezdték el mondani hogy maradjon valami égve. Szerintem ez nem olyan nagy probléma. A leszokásról meg annyit hogy a fiam már 9 éves elmúlott és mostanában kezdte hogy anya már nem kell bedugni a lámpát. Magától leszokott róla.
2009. máj. 13. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
93%
A fiam 17 hónapos, az első naptól kezdve ég éjszaka a sólámpa, először azért, mert én paráztam, hogy ha éjszaka felébred, nem látom, ha bukott, stb, aztán meg már ő is ragaszkodik hozzá. Én nem görcsölök rajta, majd elmarad.
2009. máj. 13. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
95%

AZ én fiam már 29 hós, de mégis lámpával alszunk.. Odakint szoktuk felkapcsolni pl a konyhában, és a szoba ajtaját bezárjuk, de beszűrődik a fény az ajtó üvegén.

Őt is megnyugtatja, engem is. Valamelyik nap kipróbáltuk, hogy teljes sötétségben aludtunk, de éjjel felkelt, megijedt, leesett az ágyról majd beverte a fejét.. Ennyit nem ér a sötét, minket nem zavar a fény, így is ugyanúgy ki tudjuk pihenni magunk.. Szerintem ha ez neki biztonságérzetet nyújt, ne vedd el tőle!

2009. máj. 13. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!