Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van egy 6 éves lányunk!...

Van egy 6 éves lányunk! Elkezdett nagyon csunyán beszélni velünk! Azt mondja hogy majmok meg hogy buták vagyunk! Azt is mondta hogy soha nem szeretett minket! Mit rontunk el? Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
2009. máj. 13. 22:16
 1/5 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem elszaladt vele a ló egy kicsit. Ideje szigorúbban fogni.
2009. máj. 13. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
86%

ja mindenkeppen szigorubban kell venni a dolgot bar konnyu mondani!

nekem is a 2 eves lanyommal par napja szoszerint nem lehet vele birni. most kell megfogni hogy ne hogy kesobb keso legyen....

2009. máj. 13. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy az óvodában, gyerektársaságban hallott ilyen szöveget, és próbálgatja veletek, mit reagáltok rá. Én a csúnya beszédet nem tűröm a gyerekeimtől, nem is beszélnek úgy, bár a kicsi gyakran bepróbálkozik dolgokkal, 6 éves lány Ő is. A vicces beszólásokkal nincs gond, de a szemtelen dolgokat ne hagyd, szépen, határozottan beszéld meg vele, hogy ezt és ezt ne halld többé, nem szabad stb.
2009. máj. 13. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nálunk akkor fordul elő ilyesmi, amikor valamiért leszidom. Akkor közli velem, hogy nem szeret, és rossz anyuka vagyok!!

Probálok higgadt maradni, és azt szoktam neki mondani, hogy én még ilyenkor is imádom, csak éppen nagyon mérges vagyok rá. Ha csúnyán beszél, akkor meg próbálom vele megértetni, hogy nem csak a szüleinkkel nem beszélhetünk csúnyán, de más felnőttekkel sem. Meg szoktam kérdezni tőle, hogy hallott-e engem már ílyen csúnyán beszélni másokkal. Egyszer azt mondta, hogy engem még nem hallott, de a XY anyukáját igen, és hogy ő mindíg így beszél. Na ezek a nehéz feladatok, hogy ezt megértessük vele, hogy a felnőttek is van amikor "bután" viselkednek. Mi most itt tartunk!!

Neked is sok sikert és kitartást hozzá!!!

2009. máj. 14. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg tőle,hogy tudja-e mit jelent amiről beszél.A kisfiam is hall az oviból dolgokat,és itthon alkalmazza,de nem tudja mit jelent.Ilyenkor elmondom,hogy ez egy nagyon csúnya szó,és csak a buta emberek beszélnek így és,hogy nem akarom ezt többet hallani tőle.Ha többszöri kérésre sem hagyja abba,szoktam figyelmeztetni,hogy a szájára csapok ha mégegyszer kimondja,ez hatásos,de ha nem,akkor bizony rászoktam nagyon picit ütni olyankor a szájára.Szerencsére ez csak 2x fordúlt elő.
2009. máj. 15. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!