Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mihez lehet kezdeni egy olyan...

Mihez lehet kezdeni egy olyan gyerekkel, aki teljesen elutasítja az orrszívást?

Figyelt kérdés
3,5 éves a lányom, eddig nem volt gond, mindig magának szívta. Magának most is szívná, de sajnos nem úgy dugja be az orrszívót, ahogy kellene, így pedig nem jön semmi. 3 napja lázas, tele az orra, szinte biztos vagyok benne, hogy a sok trutyi az oka, ami nem jön ki. Beszéltünk már vele szépen, csúnyán, mindenhogy, de nem hajlandó megengedni, hogy mi szívjuk ki az orrát. Mégis mit lehet kezdeni ezzel? Kérlek, ne azt írjátok, hogy fogjuk le, mert azt nem szeretnénk, mert akkor más esetben sem tudjuk rávenni az orrszívásra. Volt valakinek ilyen?
2011. dec. 4. 20:45
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon drasztikusan lefogom! Leülök a földre,a gyerek fejjel nekem a földre fektetem,a kezét a combom alá. A feje sem tud mozogni,mert be van ékelődve,nem fog neki fájni,de tuti megharagszik rád. Bár én inkább bevállalok egy kis durcit,mint fül,vagy arcüreggyulladást kapjon!
2011. dec. 4. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
Próbáljátok ki a kamillás inhalálást. Az én 3 éves fiam sem hajlandó már az orrszívót használni, de cserébe a kamillás gőz fölé (többnyire) szó nélkül odahajol. Lehet, hogy nem olyan alapos és gyors módszer, mint az orrszívó, de talán javít a helyzeten.
2011. dec. 4. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
100%
Én is lefognám. Most mi is így állunk, ordít orrszívás közben, de engedi. Mondtam neki, ha nem engedi, akkor felfogják szúrni és az nagyon fáj. Meg is értette, ordít, de azért hagyja.3 éves lesz februárban
2011. dec. 4. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 A kérdező kommentje:

Köszi. Mint írtam nem akarom lefogni, mert kemény meló van abban, hogy eddig magának szívta.

A kamillás gőzölés kipróbálom, bár kérdésem, hogy lázas gyerek esetén is alkalmazhatom? Merthogy pl. az infralámpát (ugye a meleg miatt) nem alkalmazhatom ha lázas.

2011. dec. 4. 20:55
 5/42 anonim ***** válasza:
100%

Én megbeszélem vele ilyenkor, hogy vagy ő leszívja magának, vagy nekem kell, de úgy neki sokkal kellemetlenebb lesz.

És lefogom, mint első. Lefektetem, kvázi "ráülök", persze a súlyomat nem teszem rá, csak épp annyira, hogy ne tudjon mozogni, így két szabad kezem marad a szívásra.


Esetleg olyannak próbálkozhatsz, hogy ő leszívj a a macijának, te meg neki. De ha nem megy játékosan, akkor marad az "erőszak".

2011. dec. 4. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 A kérdező kommentje:
Már én is "fenyegettem" mindennel, kórházzal, infúzióval, mindennel. Meg hogy holnap ha jön a doktornő, akkor ő fogja neki kiszívni.
2011. dec. 4. 20:56
 7/42 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez nem jelenti azt, hogy a következő betegsége alkalmával nem szívja le magának megint.


A kamillás gőzölés nem javasolt, lázas állapotban semmiképp.


Lehet, hogy "nagy meló", de ha súlyos lesz a helyzet, akkor kórházba is kerülhettek, azt meg had nem mondjam, hogy ott hogy dugják le az ápolónők az orrszondát a gyerek orrán, és úgy szívják le neki...

Sokkal durvább, és egyébként sem kellene idáig eljutni...

2011. dec. 4. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
100%

Én tuti lefognám...ő ezt nem érti, de az ő érdeke.És ezt nem tudod neki elmagyarázni...inkább most fogd le és szívd ki, minthogy a fül-orr gégésznél kelljen lefogni, aki fel akarja szúrni a fülét, a sok trutyi miatt...

Nem ijesztgetni akarlak, de ha továbbmegy a váladék, begyullad, a fülére is ráhúzódhat...

2011. dec. 4. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 A kérdező kommentje:
Tudom, jópár fülgyulladáson vagyunk túl.
2011. dec. 4. 21:05
 10/42 anonim ***** válasza:
23%

Előszöris elnézést kérek... És nem kérek lehurrogást. Én sem lehurrogni jöttem, csak röviden a véleményemet fejteném ki, amit egy kérdéssel kezdenék:

Mi lenne ha zsebkendőt adnál a kezébe? Lehet, hogy "komolyabban venné" a dolgot.

Hidd el nekem hogy én is voltam 3 éves, kereken 30 évvel ezelőtt. Az én anyám sem használt ilyen kütyüket, meg az ő anyja sem, meg az ő anyja sem, meg az ő anyja sem.

De azért remélem, hogy a kéziszerszámról beszélsz és nem a porszívósról.

Mégegyszer bocsika, de egyszerűen csak ez jutott eszembe. ;)

2011. dec. 4. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!