Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire tartjátok be a...

Mennyire tartjátok be a korhatáros filmeket?

Figyelt kérdés
Párom kislánya 7 éves, de mindent ami 12 (van hogy 16) éven felülieknek való film nézheti. Szerintem ezt nem kéne engedni, főleg, hogy gondolkodásbelileg egy 3 éves szintjén áll. (orvosilag teljesen egészséges) Páromat nem érdekli. Hagyjam rá?
2011. dec. 4. 21:12
 1/5 anonim ***** válasza:
a karikák teljesen értelmüket vesztették számomra, mióta a minimaxon is sz.aroztak egy mesében. pedig az a csatorna kifejezetten kisgyerekeknek van.
2011. dec. 4. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
a 12 es karikásokat főleg ha ismerem a filmet engedem nézni a fiamnak, ha újdonság nekem is akkor vele nézem, ha tudom miről szól nézheti egyedül is csak 5 és fél éves. ott benne van hogy szülői felügyelet mellett. A 16 os karikás azért durva ekkora gyereknek.
2011. dec. 4. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Babysitterkedéseim során mindig ügyeltem a korhatárra a filmeknél, tv-zéskor. (Bár kisgyermeket mindig aktív játékra ösztönöztem, csak hát ugye már ovisok között is sok a tv függő, sajnos...)


Miért tetted fel kérdésed amúgy? Mi a célod vele? Megmutatni párodnak, hátha elgondolkodik? Ha ezért, akkor az szerintem nem túl hatásos, mivel ő is tudja, hogy sokan betartják, őt viszont nem érdekli. Ha más célból tetted fel a kérdést, meg szabad kérdezni, mi miatt? Hátha tudok segíteni érdemleges válasszal.


Persze hogy ne hagyd rá! Nézd, ha jól értem, nem közös gyerek, hanem tőle van, így persze az ő szava a döntő, mi legyen gyermekével, de mégis át kellene akkor gondolnotok, mitől van kölcsönösség a kapcsolatotokban, egyáltalán, hogy ebben is illenék neki hozzájárulni a kölcsönösséghez, mivel te is együtt szoktál lenni gyermekével értelemszerűen, na meg párod és te közös életet éltek. (Legalábbis a helyzetleírásból ez vélhető.) Ez evidens, furán érzem magam, hogy ki kellett ezt fejtenem, de ha a párodnak megmutatod elolvasásra, neki ez a gondolat vélhetőleg új (?) ... vagy ha nem új neki ez a hozzáállás, akkor meg szándékosan igazságtalan veled legalább néhány vonatkozásban, és engednie kellene nagyobb beleszólást neked a gyermeke nevelésében - ha már egyszer együtt vagytok.

2011. dec. 4. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Egy 7 éves gyerek már prímán ért a számítógépekhez, és ha nem szűrik a szülők, akkor interneten sokkal durvább dolgokat is láthat, hiába a korhatár.
2011. dec. 5. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
21:40 Nem akarom senkinek megmutatni a kérdést, csak mivel nekem nincs saját gyerekem, tapasztalatom ilyen téren érdeklődtem. A leányzó egyre csúnyábban beszél (hozzá is teszi, hogy melyik filmben hallotta), telesen a filmekből él (olyan frizura kell neki ami ebben a filmben van, olyan nadrág kell neki ami abban a filmben van, ha nagy lesz azt a cigit fogja szívni mert az a kedvenc szereplője, stb.) és itt nem gyerekmesékről van szó! Párom meg csak mosolyog az egészen, hogy milyen "menő" lánya van. Én meg égek mások előtt mert mindenki azt hiszi (mondjuk egy boltban) hogy én vagyok az anyukája.
2011. dec. 5. 09:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!