Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi idősen adtál a gyereked...

Mennyi idősen adtál a gyereked kezébe ollót? Természetesen tompavégü gyerekollót!

Figyelt kérdés
2011. dec. 8. 14:50
 1/9 anonim ***** válasza:
3 éves kora körül.
2011. dec. 8. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
3 éves kora előtt egy kicsivel. Most 3 éves, mondjuk még nem tud formákat vágni, de boldogan vagdossa vele az újságpapírt. :)
2011. dec. 8. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
27 hónapos a fiam.a minap ablakdíszeket vágdostam és a fiam is szeretett volna segíteni,ezért elővettem neki a babaollóját,amivel a körmét vágtam régebben és azt megkapta.hát nem tudta használni,csak böködte a lapot,pedig megmutattam neki hogy kell és együtt is csináltuk,de sajna egyedül nem ment neki.
2011. dec. 8. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
2,5 évesen kapott mindkettő. A nagyobb már 4,5 éves, a kisebb 2,5 elmúlt. Ha ollóznak akkor leülnek az asztalhoz és ott vagyok velük,úgy vághatnak csak papírt.
2011. dec. 8. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
2 éves a legkisebb fiam, idén már kinézte az ollót az én és a testvérei kezéből, mikor a karácsonyi barkácsolásokat végeztük - így néhány napja odaadtam neki a gyerekollót, és boldogan vagdosta szét az újságpapírokat, amiket e célból odaadtam neki. Persze ilyenkor csak rá figyeltem.
2011. dec. 8. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A fiúknak kb. 3 évesen, de a kislányom már 2 évesen csak ceruzával, ollóval volt hajlandó játszani. 3 évesen sima fehér lapból kivagdosta előrajzolás nélkül a darabkákat, így hozott ki belőle egy cicát sétáltató kislányt.

Meg is maradt ilyennek, a játékai szinte érintetlenek, de élő ember annyi rajzeszközt nem vett még, mint én.

2011. dec. 8. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mostanában kezdett vagdosni, elég ügyes is benne. 2,5 éves múlt novemberben.
2011. dec. 14. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

2-3 évesen sima ollót, nem tompa végűt. Megtanítottam hogyan kell fogni, tartani és vágnak vele.

Egyébként a 3 éves műanyag késsel, az 5 éves rendes kiskéssel pucolja a krumplit és fel is vágja az ebédhez.

Nyilván az asztalnál ülve, nem vihánckodva.

2011. dec. 14. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

2 évesen már vagdostunk (talán előtte 1 hónappal, mert karácsonyra már az általa kivágott dolgokat adtuk ajándékba a nagyszülőknek) de ő nagyon kis ügyes kezű extrán kreatív kislány

Most lett 3 éves, kezdte az ovit 2 hete, az oviban nagyon dicsérik őt az óvónénik, hogy milyen ügyesen rajzol, fest, vág, színes, stb... Ő ezekben tényleg nagyon ügyes. Nyilván másban meg bénább, úgyhogy ne értsetek félre, nem akarom sztárolni.

2011. dec. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!