Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tennél, ha azt gondolnád,...

Mit tennél, ha azt gondolnád, a gyereked szobájában szellem vagy valami hasonló van?

Figyelt kérdés
Kislányom 1éves 10 hónapos, nagyon ügyes, okos, segítőkész, szépen beszél, jól eljátszik egyedül is. Egyetlen problémánk az ébredés. Szinte mindig sírva kel fel, akkor is ha teljesen nyugodt volt, amikor lefeküdt. Van hogy nagyon vígasztalhatatlan, pedig egyébként akkor sem sír, ha megüti magát. Nap közben is előfordul, hogy ijedt arccal szalad ki hozzám a konyhába és azt mondja megijedt. Olyankor már nem is megy vissza játszani, inkább a konyhában marad. A férjem, aki nem hisz a természetfelettiben ma mondta, hogy egyszer látott valamit a kislány szobájában, olyansmit, mint mikor a függöny lebben, de az nem lehetett, mert a függöny az ajtótól 3 méterre van. Én is láttam már hasonló, mióta itt lakunk. Mintha valaki elment volna az üvegajtó előtt. Gyorsan kimentem megnézni be van-e zárva a bejárati ajtó. Az is nagyon furcsa, hogy kb fél évig minden éjfélkor (plusz minusz 2 perc) felsírt a lányom. Nagyon félelmetes volt. A héten is volt egy furcsa eset. Ült az etetőszékben, eszegette a banánját és egyszer csak nagyon elkezdett sírni. Kérdeztem mi a baj. Megharapta e a nyelvét, vagy rosszul nyelt-e stb mindenre azt mondta nem-nem. Mikor azt kérdeztem megijedt-e valamitől azt modta látott valamit, amitől megijedt. Mikor kérdeztem mit látott, rögtön terelte a témát. Még párszor próbáltam tőle kérdezni, de nem mondta meg és nem nyaggattam tovább. Mit tegyek, ha tényleg van itt valami, ami ezt a félelmet kiváltja belőle?
2009. máj. 15. 22:52
1 2
 1/15 anonim válasza:
56%
Esetleg lehet attól is, hogy kicsit már beképzelitek ezt az egészet, lehet, hogy nem.:/Szerintem jobb, ha beszereztek egy kutyát, az megnyugtad és védelem érzetet ad.Én például nyugodtabban alszom, ha a kutyám mellettem van.Állítólag a kutyától félnek a szellemek, ha ez megnyugtatna :).Figyeljétek meg a szobát.Ha éreztek hideg léghullámokat, vagy melegeket, akkor lehet hogy valami szellem jár vagy ilyesmi.-->Akkor jobb, ha hívtok egy természetgyógyászt, aki felméri a terepet.Nem kell megijedni, ha léteznek is szellemek, nem feltétlenül rossz a céljuk.
2009. máj. 15. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen pici babák látják a szellemeket. Biztos nem kamu...
2009. máj. 15. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Én is ettől félek, hogy TÉNYLEG lát valamit, csak nem akar vagy nem mer beszélni róla. Nagyon féltem a pici lelkét. A szívem szakad meg,mikor nem tudom megvígasztalni annyira sír látszólag ok nélkül.
2009. máj. 15. 23:22
 4/15 anonim ***** válasza:
44%
rakj ki a lakásban, és a gyerek szobájában egy egész fokhagymát, nem muszáj látható helyre. A fokhagyma elűzi a szellemeket.
2009. máj. 15. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
71%
valamitől fél a pici,hívjatok papot aki megszenteli a házat és ha egy hét múlva is sír a pici szerintem,ha megoldható költözzetek albérletbe ,rokonhoz amíg eladjátok a házat és vesztek másikat,szegénynek ne kelljen szenvedni.
2009. máj. 15. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
De durva! Ráz a hideg, ahogy olvasok. Én tuti azonnal elköltöznék. Ha ti is tényleg gyanus dolgokat fedeztek fel, akkor biztos összefüggésben áll a kislány félelmeivel. Hátborzongató!
2009. máj. 15. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
:-( A költözés sajnos nem megoldható. Hitelre vettük és, hogy kapjunk egy kis támogatást az önkormányzattól alá kellett írni egy szerződést, hogy nem adhatjuk el 5 éven belül. Ja és azt még nem is írtam, hogy mikor alszik nagyon sokszor susogást hallok a babyfonban, de mikor beszaladok azt látom, hogy mozdulatlanul fekszik és alszik. Persze biztos zavarhatja egy csomó elektronikus eszköz a babyfont, de nagyon ijesztő tud lenni.
2009. máj. 15. 23:41
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Nyah akkor most jövök én és még egy darabig itt leszek,mert nem merek elaludni,ha ilyeneket olvasok,úgyhogy gratulálok magamnak amiért benyitottam a topicba XD


Szóval a gyerekek tényleg látják a szellemeket,én is láttam,illetve nem konkrétan egy szellemet,hanem éreztem a jelenlétüket.Nálunk a ház meggyőződésem,hogy elátkozott,de minimum szellemjárta.Mind2 dédim ott hallt meg,az egyik nagyanyám szobájában(pont az alattam lévő szobában),a másik majdhnem a szemem láttára anyuék szobájában(akkor 2 voltam).Olyan 8-9 éves koromtól félek a szellemektől,de nagyon.Addig simán megnéztem az X-aktákat is,pedig az nem annyi idősnek való.Az ok amiért félek,nos magam sem tudom mi,mert konkrát dolog nem történt.Annyi volt,hogy anyum velem aludt mert apám Németo-ban dolgozott és hajnalban arra ébredtünk,hogy valami mocorog a szobában,mintha matatna.Azthittük a cica beszökött a szobába,de nem.Anyu felkellt szétnézett de semmi.Na azóta nekem nincs nyugvásom,annyira félek,hogy ha otthon vagyok(már elköltöztem),totál parás vagyok ha egyedül kell aludnom:SEgyébként az incidens után valahányszor anyu korán kellt és ment kutyát sétáltatni stb,akkor én is felkeltem vele és a macskát magahoz szorítottam,úgy feküdtem az ágyon amíg vissza nem jött:S

Tényleg nagyon félek mostanában is mindentől,de csak ha otthon vagyok,az albérletemben nyugis vagyok,pedig egyedül lakom.


Mellesleg nagymamám falusi és mondjuk úgy,hogy amatőr boszi.Nem olyan mint amit a tv-ben látsz,ilyen kuruzsló vagy bolond.7köznapi nagyi,aki rendelkezik néprajzkultúrával,fogalmazzunk így:D

Tényleg okos és mindnet megérez.Babakoromban szemmel megvertek,vagyis a másik nagyanyám.Igaza lehetett mamimnak,mert 2 hónapig semmi bajom nemvolt,azután sem a fog vagy a hasfájás,megfürdettek hamus vízben és elmúlt.Nagyon jó.Nem azt mondom,hogy ezt tett,csak mondtam.De ne nézz bolondnak,de tényleg így volt XD

És erre akartam mondani,hogy a babaszobába tegyetek be egy cirokseprűt vagy partvist az ajtó melletti sarokba és akkor a boszik és szellemek nem tudnak bemenni.Én egyszer tettem nagyim javaslatára oda,mert megnéztem egy ijesztő horrort és annyira féltem,hogy mindent csináltam:D

2009. máj. 16. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát elég sok hollywoood-i film szól ilyesmi történetekről. Az én kislányom most 17 hónapos, pár hónapos korától lát ő is ezt-azt. Kábé 3-szor ijesztette meg az a valami, amit vagy akit mi nem látunk, és én minden alkalommal odafordultam, amerre a kicsi nézett, és rászóltam a valamire/valakire, ne ijesztgesse a kicsit, örüljön, hogy még valaki, aki ebben a világban látja őt! Ne rémülj halálra, ezek létező dolgok, akinek van babája, kisgyereke, az tudja, miről beszélek. Légy határozott, védd a gyereked! Mióta megmondtam "neki" a magamét, nem történt ilyesmi, a kicsim pápázik neki, meg odamosolyog, bár egyre ritkábban látom, hogy "kommunikálnának". Sok sikert! Irj majd ha van valami, akár privit is!
2009. máj. 16. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Ez nálunk is megtorténik bizony nagyon sokszor! A 10 éves fiam nem hajlando magában aludni és sokszor van úgy foleg ha be esteledik hogy nem marad egyedul a szobájában.A 18 hónapos kislányom is észlelt már valamit mert már o is riadtan rohant utánnam az otthonunkban és nem volt hajlandó egy bizonyos ideig kimenni az eloszobába.Szóval,mivel nekem sincs lehetoségem eladni a lakást,én is a fokhagymát és a tukrot az ágy alá úgy hog felfelé legyen a tukor része.Ha ezek a hagyományos dolgok sem használnak,akkor johet a természet kutató vagy szellemidézo,és a pap!Nagyon sajnálom picuridat es persze téged is.De neked erosnek kell lenned,hogy az a negatív hatás ne érezze,hogy te is félsz´.ÌGy nem tud hatással lenni rád és így tudod védeni picidet,addíg amíg ki nem uzod onnan.Nem fog semmit rosszat csinálni veletek,nem azért van ott.Csak valami rendezetlen dolgot hagyott hátra és ne tud átlépni a mesgyén ennyi.De ehhez segítségre van szuksége.ès neketek is arra van szukségetek ,hogy nyugiba éljetek! Azt tanácsolom ,lépj minél hamarabb! Addíg amíg nem hagy nyomot a kicsi lelkében mert akkor orok életében félni fog!!!Szorítok nektek!!!ìrj,hogy hogyan oldottátok meg!!!
2009. máj. 16. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!