Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Csak engem zavarnak a náthás...

Csak engem zavarnak a náthás gyerekek a közösségben?

Figyelt kérdés

Lányom 1 éves és nagyon zavar ha nem szól egy anyuka, hogy a gyereke tiszta takony, ne találkozzunk. Vagy gyerek körbe fulladásik köhögö gyereket hoznak akinek térdig lóg a taknya.

Komolyan anyukák (nem azok akik nem viszik), miért viszitek így el a gyereket közösségbe, miért nem tudtok szolni a másik anyukának, hogy beteg a gyereketek.


èn még akkor is szoltam mikor lányom oltástól lázasodott, megmondtam az anyukának akkor jöjjön ha neki is ok, mivel más baja nincsen, de lázas volt pár órát, elkébzelehtö hogy csak az MMR-töl de lehet beteg lesz. Ennyi. Anyuka eljött bevállalta a rizikót, de nem beetettem majd a gönthös gyerekemet oda raktam a másik mellé.

Sógornöm is 3 hós babához elhozta a köhögö gyerekét, aki majd megfulladt. 3 nap múlva az egész család köhögött, a 3 hós babám elsö betegsége volt. Az unokahugom úgy köhögött hogy oda állt a gyerek mellé, és a fejébe köhögött, mert éppen babának mesélt. èn megg ott rángattam a kislányt, az meg nem értette mi rosszat tett, mert ugye ö nem tehet róla.


Leginkább olyan anyuk´k válaszát várnám akik vitték már betegen gyereket közösségbe, más kisgyerekhez. Miért?


2011. dec. 16. 14:24
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező! Bocsi, hogy írok, de ez engem is rettentő mód érdekelne, mert én is nagyon utálom, ha a gyerekem közelébe megy egy nyilvánvalóan beteg gyerek.

Nekem az szokott a legjobban "tetszeni", amikor a gyerkőc taknya-nyála egybe folyik (bocsi a kifejezésért) és anyuka mondja: nincs semmi baja a gyereknek, csak náthás és az NEM fertőz.

Én személy szerint, ha nem ért a szülő abból, hogy ne jöjjenek, ha beteg a gyereke, akkor egyszerűen nem engedem a közelébe, rászólok a beteg gyerekre is és tarthat bunkónak a szülője, ha már nem veszi észre magát és még szóltam is.

2011. dec. 16. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 krisztivan ***** válasza:
Párom kisfia,amint bejön a hidegebb idő elkezd köhögni,hányásig képes rá.Mégsem lehet nála bármiféle betegséget kimutatni(nem is kap rá semmit)és szerencsére mi itthon sem szoktuk elkapni.A kistesó sem volt még soha beteg a nagytesótól.15 hós a kicsi.
2011. dec. 16. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:

Mert úgy jött ki. Le volt foglalva az út, kicsit még náthás volt, de nem vészesen, úgyhogy mentünk. Évek óta nem láttuk egy ismerősünk, van egy kislánya, de emiatt nem mondtuk le a találkozót. Megérkeztünk és szóltam, hogy most jövünk ki a náthából, úgy adjanak bármi saját játékot a gyereknek.

Amúgy nem viszem közösségbe, ha náthás, de akkor úgy jött ki.


(Azért zárójelben, ha az anyuka azt mondta volna, hogy "göthös a kölköd", nem hiszem, hogy beszélőviszonyban lennénk még. Azért így nem szokás beszélni senki gyerekéről sem.)

2011. dec. 16. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó. és miért nem az út elött szoltatok neki? sajátérdek igaz? egyszerüen ha utat folgalsz kisgyerekkel, elmondási biztosítás nélkül ilyet épp ember nem tesz, mert ugye bármikor lehet beteg a gyerek. az más tészta ha anyuka elöre azt mondta, hogy gyertek betegen, mert ha nekem elöre szolnak, hogy jönnek de betegek (én is külföldön élek) akkor persze hogy nem zavar ha beteg a gyerek, de ha nem szolnak tuti megmondta volna, hogy szolhattak volna.


Nem az a baj ha beteg gyereket viszel máséhoz, hanem az ha nem szolsz.

2011. dec. 16. 14:49
 5/25 A kérdező kommentje:

Másodiknak. Nem az aszmás, alergiás gyerekekröl beszélek.

Habár ott is illik szolni, hogy habár a gyerekem köög de alergiás, aszmás stb...

2011. dec. 16. 14:51
 6/25 anonim ***** válasza:
0%

Miért mondanám le, mert köhög a gyerek? Egy hétvégés utat? Autóban meleg van, lakásban, ahol laktunk meleg van. Az ismerősünk a főbérlőnk, akivel soha, de szó szerint vedd, soha nem találkoztunk, és mivel a közelben lakik (ahová mentünk), ideje volt találkoznunk. Hónapok óta halogattuk az utat, végre összejött, nem mondom le egy kis köhögés miatt! Nem értem, mi ezen a saját érdek, hogy átmentünk hozzá????? Hol van, elmondanád????

A gyereknek semmi baja nem lett ettől, az ő lányának sem, nem lett "göthös a kölke".

2011. dec. 16. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 krisztivan ***** válasza:
Nem asztmás és nem allergiás,egyszerűen ilyen"göthös":-)
2011. dec. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
53%

Igen szólhatott volna és akkor ha szól de úgy megy (és köhög bele a babád fejébe) az mitől jobb?? :( sajnos nálunk is előfordult, előfordul.

De a bölcsiben oviban is így lesz akkor is bosszankodhatsz majd mert oda is rengetegen viszik a "csak" náthás gyereket.

Szintén valahol megértem, mert a munkáltató úgy kirúgja a szülőket ha hetente hiányoznak hogy csak úgy repülnek :(((

2011. dec. 16. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

Direktbe nem viszem mondjuk játszóházba, vagy más gyerekhez zárt térbe. De elviszem a boltba, mert azért mert beteg nem ártana ha nem halna éhen. És lehet hogy te is ott vagy a gyerekeddel a boltban, és a gyerekem a köhögős kezével megfogja a korlátot a kasszánál amit utána a te gyereked is megfog. És lehet hogy a te gyereked is elkapja. Akkor mi van? Semmi! a betegség így terjed. lehet hogy az én gyerekem egy beteg felnőttől kapta el, aki szintén megfogta a korlátot.

tél van, bacik, vírusok vannak, ez van. Az immunrendszerük akkor fog megerősödni, ha találkoznak a vírusokkal, bacikkal és a szervezetük küzd ellenük.


Te mint felnőtt ember, ha beteg vagy nem mész dolgozni? Mert ha igen, nincs létjogosultsága a kérdésednek. Ha pedig otthon tudsz maradni minden egyes köhögésnél nem ebben az országban élsz, vagy mocskos gazdag vagy és megengedheted magadnak hogy ne legyen állásod.

2011. dec. 16. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

Engem is idegesitenek az ilyen ismerosok.

Az en lanyomat 1 honapos koraban meglatogatta az anyos es a sogornom a gyerekeivel, epp a hanyasos-hasmeneses virus kozepen.

Mondanom sem kell, a korhazban kotottunk ki, egy hetig bent voltunk.

2011. dec. 16. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!