Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Csak engem zavarnak a náthás...

Csak engem zavarnak a náthás gyerekek a közösségben?

Figyelt kérdés

Lányom 1 éves és nagyon zavar ha nem szól egy anyuka, hogy a gyereke tiszta takony, ne találkozzunk. Vagy gyerek körbe fulladásik köhögö gyereket hoznak akinek térdig lóg a taknya.

Komolyan anyukák (nem azok akik nem viszik), miért viszitek így el a gyereket közösségbe, miért nem tudtok szolni a másik anyukának, hogy beteg a gyereketek.


èn még akkor is szoltam mikor lányom oltástól lázasodott, megmondtam az anyukának akkor jöjjön ha neki is ok, mivel más baja nincsen, de lázas volt pár órát, elkébzelehtö hogy csak az MMR-töl de lehet beteg lesz. Ennyi. Anyuka eljött bevállalta a rizikót, de nem beetettem majd a gönthös gyerekemet oda raktam a másik mellé.

Sógornöm is 3 hós babához elhozta a köhögö gyerekét, aki majd megfulladt. 3 nap múlva az egész család köhögött, a 3 hós babám elsö betegsége volt. Az unokahugom úgy köhögött hogy oda állt a gyerek mellé, és a fejébe köhögött, mert éppen babának mesélt. èn megg ott rángattam a kislányt, az meg nem értette mi rosszat tett, mert ugye ö nem tehet róla.


Leginkább olyan anyuk´k válaszát várnám akik vitték már betegen gyereket közösségbe, más kisgyerekhez. Miért?


2011. dec. 16. 14:24
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
77%

Azt gondolom, hogy egy hányás-hasmenés teljesen más, mint egy kis takonykór, göthösség. Egyébként én a saját kölkömre is szoktam mondani, hogy göthös, a barátnőimmel meg vagyok ilyen viszonyban, hogy "göthös kölköd" elnevezéssel illessem a csemetéjét...


Kérdező:

Akkor kösd fel a gatyádat, mert az oviban ősztől tavaszig ez lesz. Gyakorlatilag nincs olyan, hogy a csoportban senkinek nincs semmi baja. Ugyanis a gyerekorvos nem fogja azzal táppénzre küldeni az anyukát, hogy folyik a gyerek orra és/vagy köhög. És őszintén, ha te munkáltató lennél, hogy tolerálnád ezt? Sehogy.

Mindazonáltal direkt betegen nem vittem a kölkeimet, de olyan már többször előfordult, hogy mikor elindultunk otthonról kutya baja nem volt, mire megérkeztünk a barátnőmhöz, már az egyik gyerekem lázas lett...

2011. dec. 16. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%

Én már attól is ki vagyok akadva,ha a játszótérre hozza le taknyosan, fosós-hányósan a gyerekét. Ott összetapogat mindent és így az én gyerekemet is megbetegítheti.Vagy az utcán találkozunk ismerőssel, kihozza a full taknyos gyerekét, de nem szól, odamegy az enyémhez,elveszi a fiam biciklijét, összetapogatja, akkor látom,hogy a zöld takony csüng. Hááát igen,nekem is kiveri a biztosítékot

Nekem is van még egy kisbabám is,azért is

2011. dec. 16. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
48%
De ha a ti gyereketek lenne beteg mondjuk havi 1-2 szer akkor mindig otthon tudtok maradni vele akkor is ha CSAK folyik az orra?? (nem most hogy kisbaba van otthon mert így nyilván még igen de később ha dolgozni fogtok és mindkettő ovis lesz mondjuk) ??
2011. dec. 16. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

Ovin kívül nem vinném társaságban,igen. Ha dolgoznék, ezt tenném.

Mintahogy most is tiszteletben tartom a másik gyerekét, családját.

2011. dec. 16. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
35%

13. 90%-os.

Hagyjad, nem fogják megérteni...

A gyerekorvos NEM veszi fel anyukát táppénzre, ha CSAK folyik a gyerek orra. Egy egyszerű orrfolyás NEM betegség. Így marad szabi. 1. Nincs annyi szabi a földön, 2. mivel a szabi nagy részével a munkáltató rendelkezik így bukta az egész. 3. Nem mindenki teheti meg, hogy kéthetente 60%-os bérért otthon maradjon 3-4 napot - ennél kevesebbel egyáltalán nem vesznek fel táppénzre.


14-nek. Oviba mindegy, más társaságba meg tiszteltben tartod a családot????

2011. dec. 16. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
2011. dec. 16. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

Nem oviba mindegy, oda kell menni, fent vázoltad az okokat.

De ne legyünk már olyan tahók, hogy az ismerőseink, barátaink gyerekeihez is direkt betegen visszük oda a gyerekünket. És a zöld takony, az nem orrfolyás,hanem valami komolyabb betegség,szerintem.

Te,ti nem értitek ezek szerint.....

2011. dec. 16. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
Azért kíváncsi lennék, hogy a ti gyereketek mennyiszer volt beteg mondjuk az elmúlt egy évben. Mert ilyen hozzáállással, gondolom, számtalanszor.
2011. dec. 16. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

1. Nem, nem értem, hogy miért más az ovi, mint az ismerős. Ha fertőző egyik helyre sem való, ha nem fertőz, akkor mindkét helyre mehet.

2. Nem írtam sehol, hogy a direkt a beteg gyerekemet vinném bárhová is...

3. Nem vagyok orvos, nem tudom megállapítani, hogy minden zöld takony valami komolyabb betegség-e.

4. Az ovis csemetém kb 4 szer volt beteg az elmúlt egy évben. A 2 évesem sokkal többször, de ő nem jár közösségbe.

2011. dec. 16. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
Ha fertőző, a doki kiírja, nem mehet oviba.....
2011. dec. 16. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!