Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Csak engem zavarnak a náthás...

Csak engem zavarnak a náthás gyerekek a közösségben?

Figyelt kérdés

Lányom 1 éves és nagyon zavar ha nem szól egy anyuka, hogy a gyereke tiszta takony, ne találkozzunk. Vagy gyerek körbe fulladásik köhögö gyereket hoznak akinek térdig lóg a taknya.

Komolyan anyukák (nem azok akik nem viszik), miért viszitek így el a gyereket közösségbe, miért nem tudtok szolni a másik anyukának, hogy beteg a gyereketek.


èn még akkor is szoltam mikor lányom oltástól lázasodott, megmondtam az anyukának akkor jöjjön ha neki is ok, mivel más baja nincsen, de lázas volt pár órát, elkébzelehtö hogy csak az MMR-töl de lehet beteg lesz. Ennyi. Anyuka eljött bevállalta a rizikót, de nem beetettem majd a gönthös gyerekemet oda raktam a másik mellé.

Sógornöm is 3 hós babához elhozta a köhögö gyerekét, aki majd megfulladt. 3 nap múlva az egész család köhögött, a 3 hós babám elsö betegsége volt. Az unokahugom úgy köhögött hogy oda állt a gyerek mellé, és a fejébe köhögött, mert éppen babának mesélt. èn megg ott rángattam a kislányt, az meg nem értette mi rosszat tett, mert ugye ö nem tehet róla.


Leginkább olyan anyuk´k válaszát várnám akik vitték már betegen gyereket közösségbe, más kisgyerekhez. Miért?


2011. dec. 16. 14:24
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
A kérdező a direkt vivőkre gondolt.
2011. dec. 16. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
34%

Honnan tudod, hogy azt a "zöld taknyos"-os gyereket kiírta-e a doki?


A kérdező pontosan arra volt kíváncsi, hogy "csak engem zavarnak a náthás gyerekek a közösségben?"


Arra próbáltam rávilágítani, hogy

a) nem minden náthásnak, göthösnek tűnő gyerek náthás (lásd az egyik válaszolót a legelején)

b) nem minden náthás gyerek fertőző

c) jobban teszi a kérdező, ha megbarátkozik a gondolattal, mert ez az ovis időszak alatt még jobban fogja zavarni.


Részemről ennyi. Ha nem akarod megérteni, nem fogod akkor sem, ha még oldalakat teleírogatunk.

2011. dec. 16. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
81%

Igen, itt szét kell választani két dolgot.

Azzal én se értek egyet, ha beteg gyereket úgy, hogy a szülő tudja, beteg, elvisz egy másik gyerekhez vagy közösségbe, ha megtehetné, hogy nem viszi, tehát gondolok itt bulira, játszóházra, játszótérre. Vásárlásra nyilván nem, mert ugye nem mindenki tudja rábízni a beteg gyerekét másra amíg bevásárol, van olyan, akinek kell vinnie. Meg ilyen alapon a közértben egy taknyos felnőtt is megfertőzhet bárkit. De nyilván ne vigye el mondjuk a beteg gyereket szülinapi buliba vagy mikulásünnepségre (fájt a szívem, de én sem vittem idén a lányom, mert pont beteg volt). A másik oldal, az ovi. Ezt viszont meg kell szokni, hogy sosem lesz télen teljesen egészséges ovis csoport! Ez olyan szükséges rossz, hogy az anyukák sajnos nem tudják megtenni azt, hogy orrfolyással, köhögéssel nem viszik a gyereket, mert akkor másnap már be se mehetnének a munkahelyükre. Így sajnos ezt el kell viselni, hogy az öltözőben ráköhög a gyerekedre a másik és rögtön el is kapja. Én is jártam már így és adtunk is át gondolom mi is betegséget másnak. Erre jó, ha edzel, mert ezt nem fogjátok megúszni sajnos. Nyilvánvaló, ha egy gyerek lázas, fáj a hasa, füle stb. akkor a normális szülő nem viszi, már csak azért sem, mert nem teszi ki a gyerekét a kellemetlenségeknek. Ha "csak" az orra folyik, akkor általában mindenki viszi. 3,5 éves kislány anyukája.

2011. dec. 16. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 A kérdező kommentje:

én itt föleg 3 év alatti nem ovi-bölcsibejárásról beszélek.


arról, hogy pl barátnöm idejön a gyerekkel, akikröl még el is mondja hogy az 1 évese még ilyen beteg soha nem volt, a nagyobbik se levegöt nem kapott+ köhögött is. Vagy is mindegyik gyerek nyakig beteg volt. elötte egy héttel beszéltük meg hogy jönnek, de ha beteg legalább szolhatott volna. nem legjobb barátnöm akinek megmondtam volna, hanem egy nayuka aki amúgy nagyon kedves és egyidösek a kicsik, de neki ez fel sem tümt.


Ès a gyerek csoportok, pl gyerekotornára és énekelni járunk. föleg a gyerektornán akadnak göthös gyerekek, akik néha fulladásig köhögnek és nem aszmások. vagy lóg az orra a gyereknek.


azt gondolom, hogy ezek nem fontos dolgok, ezek olyan dolgok ahol jobb ha nem fertözzük egymás gyerekeit, mert ugye elég fertözésre alkalmas hely adódik, pl bevásárlás vagy más helyen is, vagy tesótól.


ovi....hát ez egy nagy kérdés mindig. én is azt mondom, beteg gyereknek nincs helye oviban, de tudom jól, hogy vannak emberek (mint mi is leszünk ) akinek nincs az égvilágon senki aki vigyázna a beteg gyerekére, így van hogy muszáj. de azért ismerek sok anyukát ahol otthon tarthatná a gyereket, mert maga is otthon van, de nem teszi, inkább betegen oviba küldi.

2011. dec. 17. 21:11
 25/25 anonim ***** válasza:
Igen, ezzel a kommenteddel kérdező egyet tudok érteni, én is így gondolom. Utolsó voltam.
2011. dec. 18. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!