Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Holnapra vagyok kiírva és...

Holnapra vagyok kiírva és éjszakára egyedül maradok. Mi a teendő, ha beindul a szülés? Szült már egyedül valaki?

Figyelt kérdés
Az egyedül-t úgy értem, hogy a férje csak másnap került elő. Hogy tudta földolgozni? Én attól félek, hogy hiába értem meg az eszemmel, hogy mennie kell nem fogom tudni megbocsájtani. Már csak abban bízom, hogy ha eddig nem sietett ez a gyerek akkor kihúzom még csütörtökig. Már sírnék csak nem sok értelme van nem segít. Nagyon szomorú vagyok meg csalódott.
2009. márc. 9. 10:17
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

szia!


Anyud,barátnőd nem tud veled bemenni,ha mégis beindulna?

1. ha elkezdődnek a fájások,elfolyik a magzatvíz ne ess pánikba

2. szépen fürödj le,fájásokra is jó lesz,meg te is kicsit megnyugodsz

3.hivsz egy taxit

4. kis csomagod ellenőrizd,mig oda ér a taxi

5.bemész

eszedbe ne jusson vezetni....

első baba lesz?

2009. márc. 9. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
szia, hívj a családból valakit hogy bevigyen és veled legyen valaki utána is, ha nincs lehetőséged rá, mentőt hívsz, és hívj beolyat akit szeretnél a szülésre akár miután bevittek
2009. márc. 9. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én csak azt tudom mondani, hogy nyugodj meg! Pont nem azzal segítesz magadon, ha ezen stresszelsz! Pihenj sokat, foglald le magad, hátha a babó is szívesebben marad még csütörtökig bent! :)
2009. márc. 9. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is egyedül voltam és éjjel már enyhe görcseim voltak, így reggel lezuhanyoztam és bementem taxival.

Hidd el nem olyan gyors lefolyású a dolog, másnap reggel szültem, még mondták maradhattam volna otthon, de utána már annyira fájt, hogy nem lett volna könnyű taxizgatni.

Nekem sem sietett, hirtelen indult, erre nem adhatsz, mert ha a tartóizmaid feladják, az a baba bizony kijön.

Nekem napra pontosan jött.

Sok boldogságot.

Ezt azért írtam le, mert ha mégis egyedül vagy ne ess kétségbe, nem olyan vészes a dolog, minnél előbb menj be a kórházba ha érzel valamit, ott már nem leszel egyedül.

2009. márc. 9. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Az első szülés nem megy hipp-hopp általában.

Lehet,hogy nem is indul be az esetek 90%-ában nem pontos

+-2 hét!

Ha pedig jönnek a rendszeres fájások kb.5 percesek v.folyik a víz letusolsz ,pakolsz és taxi ha nincs v.ki aki átmegy hozzád éjszakára.

Párod nem tud hazamenni ha beindul és szólsz neki?

2009. márc. 9. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Megpróbálok válaszolni minden kérdére és akkor érthetőbb a félelmem is.

Az egyedüli ami picit nyugtat, hogy első baba és valószínű nem fog hipp-hopp megszületni. A szüleim 300 km-re laknak. A párom 250 kn-re lesz tölem. Tehát nincs senki aki itt tudna lenni a barátnőm is 180 km-re lakik. Azt dolgoznám fel a legnehezebben, hogy a párom nem látja csak másnap és hogy egyedül leszek a vajudáskor. Nincs senki akit el tudnék képzelni magam mellett, már gondolkoztam ezen is. Pedig sokan ajánlkoztak még régebben, amikor nem tudta a férjem, hogy be jön-e vagy sem. Többen monták, szivesen bejönnek ha a férjem nem akar bejönni velem, de valahogy más nem hiányzik. Az anyukám sincs jól és attól félnék valami baja lenne az idegességtől és messze is van.

Tiszta röhej, eddig azon drukkolta, hogy szülessen már meg most meg hogy jaj csak meg ne szülessen.

2009. márc. 9. 11:13
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én Fóton lakom (pesti MÁV kórházban szültem), és az első babámnál megkérdeztem az orvosom, hogyha elmenne a magzatvíz, akkor mennyire kell "sietni" a kórházba. Felkészülve a legnagyobb dugóra, a kocsi nem indul, a férjebb rosszabbul lesz mint én stb... lehetőségekre. Azt mondta, nem kell aggódni, szépen el kell kezdeni készülődni, és bejönni a kórházba. Első babánál idő kell a táguláshoz. És ez így volt. Pont aznap kezdődött, amikorra ki voltam írva. Kb. késő délután kezdődtek a pici görcsök, hasmenés. Este bementünk, megvizsgáltak (kb 10 óra lehetett), és csak ujjbegynyire voltam még nyitva. Haza is mentem, és kb reggel 6-kor voltak már olyan fájásaim, amik bizony érezhetőek voltak. Reggel 8-ra visszamentünk, és csak 2,5 ujjnyira voltam nyitva. Délután fél 5-re lett meg a kicsi, és erre azt mondták, hogy gyors szülés! (Megjegyzem, a gyorsról nekem kicsit más fogalmamim vannak/voltak.)


Ha mindenki távol van, akkor esetleg lehetne szólni valamelyik szomszédotoknak, hogy este ne kapcsolja ki a telefonját, hátha segítségre lenne szükséged, mert a szülés lehetősége a "levegőben" van. Nem hinném, hogy ilyet valaki visszautasítana.

A szülésnél pedig a szülésznő ott lesz veled, és segít mindenben. Nem leszel egyedül.


Minden jót és nyugi!

Üdv!

2009. márc. 9. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is egyedül szültem.A szülésznő és szobatársak sokat segítenek még az éjszaka közepén is hidd el.Este fél tizkor jöttek a fájások és reggel 7 után pár perccel lett meg a lány...
2009. márc. 9. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Első gyermekemet szültem és 4 ora alatt meg lett! De ha nem érzel semm8i furit pl.fáj a hasid vagy picot görcsölgetsz. Akkor nyugi!!! Csak feleslegesen idegeled magad,ezzel többet ártasz!
2009. márc. 9. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nem érzek semmit. Múlthét csütörtökön teljesen zárt voltam. Ha éjjel nem lesz baba akkor holnap megyek NST-re. De még csütörtökre is kaptam időpontot, tehát a dokim sem túl optimista, ebben bízom hogy már csak van annyi tapasztalata, ha valami jele lenne akkor talán mondta volna vagy utalt volna rá. Egy kolegánknak szóltunk hogy mi a helyzet és vállalta az éjszakai telefon ügyeletet. Soha sem lehet tudni, csütörtök már régen volt azóta nem tudom mi történt az oduban. Köszönöm mindenkinek a bíztatást, próbálok nyugodt maradni hátha az segít.
2009. márc. 9. 14:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!