Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Elvettem a cumit 3 éves...

Elvettem a cumit 3 éves kisfiamtól. Jól tettem, ugye?

Figyelt kérdés
Nagyon beteg volt szilveszterkor:mandula gyulladás és az egész szája-torka tele volt aftákkal.Nem tudott 4 napig enni sem a tea lenyelése is fájdalmas volt neki.A cumit se bírta bevenni a szájába,pedig nagy cumis volt,csak a kezében szorongatta.Tegnapra már sokkal jobb lett és egyből cumizni kezdett volna,ha hagyom.De azt mondtam,hogy megint visszafertőződik a szája és tele lesz fájó sebekkel és hogy a cumi is tele van bacilusokkal,nem lehet lemosni stb.Felajánlottam,hogy dobjuk inkább a kukába és amiért ilyen ügyes kap valamit,amit nagyon szeretne.Ezt meg is kapta.Tegnap ebéd után és este is elaludt,de "siratta" a cumit.Ma reggel is nagyon szomorú majd megszakad a szívem érte,de úgy gondoltam ha 4 napig nem cumizott,akkor itt az alkalom,hogy elhagyjuk.Jól tettem?Vagy hagyni kellett volna újra cumizni?És megvárni amíg magától hagyja el?Egyébként nem vagyok híve annak,hogy mindenáron el kell venni.Mindenki válaszát szívesen olvasom,de kérlek cumizós kisgyerekek anyukái feltétlen írjatok.Köszi
2012. jan. 4. 09:15
 1/7 anonim ***** válasza:

A mi babánk az első évében nem cumizott,de utána valahogy rá szokott(szoktattuk).Én is szívesen elvettem volna,de nem hagyta így hát maradt a cumi.Mikor ovis lett még a kis csoportba elnézték ,de később nem.meg kicsúfolták miatta.

Na persze ez nem ilyen könnyű volt,mert minden este cumi riadó volt,mert nappal eljátszotta estér keresni kellett :D

Na mindegy én hagytam,ha cumizik ,hát cumizzon! Már 23 éves nagy kajla ember és most ő csinálja ugyan ezt a lányával a kis unokámmal :) de emlékszik rá az oviból és hagyja őt is cumizni,mer az a rossz élmény volt,hogy elvették azt ami neki fontos volt a CUMI :D

2012. jan. 4. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Jól tetted!!!Az én fiam 2,5 éves volt karácsonykor,de a télapó elvite a cumit!Nagy ordítés már majdnem hányt mikor apja vissza adta....azóta is cumizik.Most ő is meg van fázva nagy cumis alig kap levegőt de a cumi a szájába lóg(most is itt ül mellettem:D)anyós cseszegett hogy el kell már venni tőle de én még hagyom.Bár szeptembertől ovi nem tudom mi lesz.Jó lenne ha már csak alváshoz kéne de állandóan a szájába lóg.Sokszor kicsempésszük de mikor rájön és feleszmél könyörög érte.Ne tudom mi mikor tudjuk elhagyni végre.Én is mondtam neki hogy a télapó meghozza a legszebb legjobb játékot ha oda adja oda is adta de aztán jött az alvás és a keserves sírás.Mi sajna nem voltunk erősek hozzá.Remélem nyáron elhagyja....Ügyes légy 4 nap nagy idő sok kitartást hozzá:)))
2012. jan. 4. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
jol teszed,én pont így csináltam.most karácsony elött dobda ki 3 évesem a cumiját,mert el volt szakadva és már jó ideje mondtuk neki,ha elszakad teljesen nincs több sajnos ki kell dobni.még ugyan nem szakadt el teljesen,de ő ő valamiért akkor mégis úgy döntött,hogy elég szakadt ő kidobja,mondtuk neki,hogy ha kidobja a kukás bácsi ekviszi és nem lesz több,ő ezt megértette mégis kidobta.jött a déli alvás,hol a cumi,modtam kidobta,na égtelen sírás,kukázott kereste borzasztóan.megsimogattam,megszeretgettem,hogy sajnos a kukásbácsi elvitte már,de én odafekszek mellé,vele leszek és segítek neki elaludni.sírt,folytak a könnyei,és sírtam elfordulva én is,de úgy éreztem most nem adhatom neki vissza,mert akkor mindig azt hiszi ha kidobja visszakaphatja attol még.fél órát sírt,majd a kezem szorongatva elaludt.este már csak nyöszörgött egy kicsit de elaludt.msánap már meg se mlítette simán lefeküdt anélkül.ma már simán bolsogan meséli,hogy elvitte a kukásbacsi,ja és persze mikor felébrdt egy kis ajándék őt is várta az ajtó elött a cumiért cserébe.szerintem tarts ki,nagyon jó alkalom volt ez,én is egy ilyenre vártam.
2012. jan. 4. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én kislányom is 3eves és cumizik... Próbáltuk elvenni,már mindent bevetettünk de sír érte nagyon.annyira megsajnálom...és fèlek ha elveszem tőle akkor meg az ujját kezdi el szopni. Én azt ajánlom hogy ha már 4napon túlestetek,akkor kár lenne neki visszaadni.hisz örökké nem cumizhatnak a kis tücskök.Ahogy az enyém se


;)

2012. jan. 4. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
41%

4 éves múlt a lányom. Cumizik, igaz csak alváshoz. (Tehát utcán, vagy mások előtt nem.) Az oviban is, senki nem bántja ezért.

Megvárom, amíg magától leteszi. Már mondogatja, hogy ha nagy lesz, nem fog cumizni. Én közbelépni csak akkor szeretnék, ha a fogváltás előtt nem teszi le. addig még viszont van idő...


Részünkről ez nem cumi- sokkal inkább nevelési kérdés, elhatároztuk, hogy soha semmiben nem hazudunk, de nem is füllentünk a gyerekeinknek. Ezért nekem nem férne bele az, hogy "tele van bacikkal, és megbetegszik tőle", mert hát egyértelmű, hogy nem a cumi miatt beteg. De ez nyilván döntés kérdése. Az nyilván más tészta, hogy a "nyuszi elvitte" stb. sztorikhoz már egyértelműen túl nagy is a lányom, nem hinné el. Én személy szerint úgy érzem, hogy ha most el is tudnám venni tőle bármilyen "sztorival", később amikor rájön, hogy nem volt igaz, akkor a bizalom csorbulna kettőnk között. Ugyanakkor én is úgy nőttem fel, hogy mindent összehordtak nekem a szüleim, ami nem volt igaz, és túl éltem, szóval lehet, hogy én dramatizálom túl, mégis így döntöttünk a férjemmel.

Szóval hogy jól tetted-e, azt Neked kell tudnod, hogy hogy érez a szíved, mit mond a lelkiismereted, az eszed stb. :o)

2012. jan. 4. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm az eddigi válaszokat.Várom még a véleményeket.Én sem vagyok híve annak,hogy mindenáron el kell venni a cumit.mindig azt mondtam,hogy majd leteszi,ha nem kell neki.Igazából nem is tudom,hogy miért mondtam tegnap reggel,amit mondtam.De figyelem a kisfiam és ha úgy látom,hogy nagyon megviseli,akkor veszek neki egyet.De reggel óta nem is említette,előtte pedig napközben is a szájában volt szinte mindig.Igazából még nem sírt utána,kicsit nyöszörgött és már bánja,hogy kidobta,de egyenlőre nem látom vészesnek a helyzetet.Lelkiismeret furdalásom van nem is kicsit,de majd meglátjuk.Lehet,hogy simán megy minden.Várom a gondolatokat továbbra is.
2012. jan. 4. 12:10
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha már 4 napnál tartotok, akkor ne add vissza. Nem biztos, hogy leakar magától szokni még jó darabig, és bármikor akarnád nehéz lenne neki. Mostmár elkezdtétek, fejezd is be.

Nálunk gáz van, mert 5 éves, igaz este kapja meg, vagy ha nagyon fáradt, és tényleg pihen délután kicsit. De a kisfiunk meg az ujját szopizza 7 éves arról le sem tudom szoktatni. Hogy a fenébe vegyem el a cumit, mikor a tesónak meg ott az ujja ? Ahh..

2012. jan. 4. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!