Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van itt olyan aki főleg azért...

Van itt olyan aki főleg azért vállalt harmadik babát, hogy anyagilag jobb helyzetben legyenek?!

Figyelt kérdés
2012. jan. 4. 18:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
79%
3 babától miért kerülnél jobb anyagi helyzetbe? A csp miatt? Szerintem ilyen nincs. Több a kiadása a 3 gyereknek mint a rájuk befolyó családi pótlék. Mellesleg 3at iskolázni, óvodáztatni. Anyagilag nem éri meg.
2012. jan. 4. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 1 gyerekem van de két ismerősömnek is 3 gyereke van.

A barátnőmnek van egy 9éves fia egy 5 éves lánya és egy 2 éves kisfia.Minden ingyen vannekik..az étkezés a tankönyvek még a bérletre is minimális összeget kell fizetni a nagyfiúnak.

Kb 90 ezer forintot kap a 3 gyerekre.

A másik ismerősömnek három lánya van ott is mindegyiknek ingyenes minden a suli a bölcsi az étkezés minden.

A kolléganőmnek bár neki már nagy gyerekei vannak 4 gyereke van és nekik egyáltalán semmi adót nem vontak se az ő fizujából se a férje fizujából.És még most is így van pedig a 2 legidősebb már dolgozik.

2012. jan. 4. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
ez az adóoptimalizáló gyerekvállalás, köszönhetjük a fidesznek. Nekem megfordult már a fejemben, hogy kellene 3. gyerek, mert magas a fizetésünk, így havi 100.000 ftos adójóváírást ki tudnánk használni és biztosított lenne, hogy őt is tisztességben tudnánk felnevelni.... de semmi sem garantálja, hogy 3 év múlva is így lesz.
2012. jan. 4. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
na igen, arról nem is beszélve, hogy a nagycsaládosok tényleg jobban járnak mindenhol.
2012. jan. 4. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Természetesen én is arra gondolok, hogy a fizunk mellé 100.000 ft adókedvezményt kapnánk havonta. Emellett 3*16ezer CSP, féláron a bölcsi, ovikajálás. Bevezetik, hogy fizetős legyen a bölcsi, de 3 gyerekeseknek ingyenes. Ilyenekre gondoltam...
2012. jan. 4. 19:51
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ja az oviban is kérdezték, hogy hány gyerek van, mert akkor féláron lenne az étkezés. Néztem is, hogy nincs is több kérdés, és ha milliárdosok vagyunk?

Az adókedvezményt ha ki tudjátok használni, akkor érdemes, de szerintem is a soron következő kormány úgyis eltörli.

Mellesleg, amíg kicsik, addig biztos nem kerül többe, mert pl. nekünk a második is alig került már valamibe, mert kiságy, babakocsi, ruha, minden maradt. De majd amikor elkezdenek iskolába járni, onnantól lesz nehéz. És ha mind a 3 egyetemre akar majd menni, melyikét fizeted? Amennyibe fog kerülni hamarosan, elég nagy luxus lesz akár egynek is kifizetni.

Szerintem a juttatások miatt nem érdemes.

Mellesleg nekem van egy kolléganőm, milla fölött kap a férje, és mondta, hogy ők gondolkodtak rajta, hogy legyen 3. gyerek, mert az adókedvezmény több lenne, mint az asszony fizetése. Aztán apuci lelépett egy másik nővel. Na, ez jó példa, én azért arra is gondolnék, hogy mi van, ha egyedül maradok, hogy nevelném fel mind a 3-at?

2012. jan. 4. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
végre egy őszinte kérdés erről a témárol,mert bizony az a nagy bűdös helyzet hogy sokan azért válallják a 3. babát,de mi lesz ha egyszer minden kedvezményt eltörölnek?hűű mennyi káromkodó anyuka lenne itt,pedig ezt igy kell vállalni nem pedig úgy hogy mennyi a segítség.ha önerőből is menne mindnen gyerek tanszere könyve étkezése stb akkor vűlaljon,na de 100-ból1 aki igy megteszi.
2012. jan. 4. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
férjemmel meg épp azt beszéltük, hogy érdekes módon sosem a tehetősebb réteg vállal sajnos nagycsaládot:S
2012. jan. 4. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

4 gyerekem van és sosem tettem volna azt velük , hogy azért szülöm őket hogy kedvezményt kapjunk.

A mai átlaghoz képest elég jól élünk , amit tudunk megadunk nekik. Persze a kedvezmények segítenek, de ha nem lennének akkor is (talán) meg lenne ami kell.(Élelmiszer,ruhák,számlákra..)

Nem ítélem el aki az anyagiak miatt szül, az én gondolatmenetemtől függően.

35. N

2012. jan. 4. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy be fogja vallani itt bárki is, mert szerintem ilyet magának sem vall be az ember. De biztos vagyok benne, hogy a testvéremék ezért vállalták a harmadikat. Nem hinném, hogy ők az egyetlenek. (Nekem erről van véleményem, de nem az volt a kérdés. :) )
2012. jan. 4. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!