Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit kezdtek 2 éves gyermeketek...

Mit kezdtek 2 éves gyermeketekkel otthon ilyenkor télen?

Figyelt kérdés
Borzasztó napjaink vannak.Én várom a kistesót,nem vok.túl jól.Nincs kivel összejárni.Sétálunk egyet és ennyi.Mostanában ráadásul nem akar enni,minden ellen tiltakozik,be vagyunk zárva,elegem van!Nincs életkedvem,fut a lakás,mindent szétpakol,én meg pihenni szeretnék.Sokszor kiabálok,elvesztem a türelmem,de egyik fülén be a másikon ki!Mit csináljak?Megőrülök!
2010. dec. 21. 17:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
szomszédba nincs kisgyerekes anyuka, vagy a közelbe? pedig jót tenne kimozdulni, emberek közé menni.sokat segít. az életkedven is. beszélgess sokat! pihenést azt felejtsd el, azt senki nem tud ekkora gyerek mellett, később meg pláne. de ha beszélgetsz másokkal, vagy szomszédba mész, vagy csak mamához az is segít kizökkenteni az otthoni diliből.
2010. dec. 21. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
nincs játszóház a közelben? ott is jó kis ismerősöket lehet szerezni, sokan pont ezért járnak, hogy a felnőttek barátkozzanak :)
2010. dec. 21. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
9%

Komolyan azt várod egy két évestől, hogy tekintettel legyen az állapotodra? Talán még ki is takarítson, amíg te életkedv nélkül pihengetsz? És vállalsz mellé még egy gyereket? Ez roppant megfontolt döntésnek tűnik.

Szerintem egyébként megfontolhatnád az intézetbe adást, hátha ott lenne valaki aki ért a gyerekekhez és többet foglalkozna vele. Vagy még jobb lenne, ha észbe kapnál, hogy felelős vagy azért, akit a világra hoztál, összekapnád magad és elkezdenél foglalkozni vele. Két évessel már rengeteg mindent lehet játszani, sőt meg lehet tanítani arra is, hogy egyedül eljátszon. De pihengetni egy két éves mellett nemigen lehet. Két gyerek mellett meg pláne nem.

2010. dec. 21. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Belehet vonni házimunkába is, és még hogy élvezi! Az enyém szépen elrakja a kanalakat, edényeket, műanyagokat, picit haladok is a munkával, és ő is szórakozik. Nagyon jól ellehet lenni egy kétévessel! Csak figyelni kell rá. Nekem van egy 4 évesem, egy kétévesem, és veszélyeztetett terhes vagyok(sajnos) a harmadikkal, 28 hetes. De nincs arra időm se gondolni, hogy nekem nehéz vagy valami.Pedig sajnos elég komoly gondjaim vannak a terhességgel, de pihenni meg se fordul a fejembe. Ilyen nincs! És készülj fel, két gyerekkel mennyivel nehezebb! Vegyél erőt magadon, mert ez így nagyon nem jó hozzáállás!
2010. dec. 21. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Én is így voltam mamikor a kistesót vártam. Amikor már nem bírtam úgy mozogni, akkor összebújós játékokat játszottunk: pl meseolvasás, plüss játékokkal bábozás, dominó, memóriakártya. Mindezt az ágyban fekve. Háziminkába is be lehet vonni, pl teregetés, mosógépbe pakolás. De tényleg fontos néha kimozdulni, legalább ő fáradjon el, akkor könnyebb vele.
2010. dec. 21. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm kedves utolsó,gondolom maga vagy a tökély.De igazad van,majd panaszkodom a falaknak itthon,az legalább nem tesz szemrehányást ismeretlenül.Ha nem érezném szarul magam,talán panaszkodni se kezdek.A játszóház jó ötlet,köszönöm,ki fogjuk próbálni.
2010. dec. 21. 18:53
 7/17 A kérdező kommentje:
A házimunkáról annyit,hogy megmártózik a felmosóvízbe,átsétál a morzsákon amit összesöprök,mire lapátolnám,a szárítóról meg leszedegeti a ruhákat,nem adogatja.Rongyosra koptatom a számat,elérkezett a dackorszak,üvölt hajmosásnál,válogat pedig eddig mindent megevett,én meg rágódok hogy mennyire is vagyok jó anyja.De pihenni tényleg nem lehet igazatok van.
2010. dec. 21. 19:00
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

én azt mondom barátkozz kisgyerekesekkel! keress föl régi isemrősöket, vagy találj újakat. egy két óra beszélgetés helyrepofozza az ember napját.

kisgyerekről meg annyit, még most állíts határokat, mert nem tudom mennyi idő van a kistesóig, de a dacolás az nem hetekig tart, hanem hosszú hosszú hónapokig, akár 3,5 éves korig is, és ha megszületik a baba, ő még benne a dacba, plusz jön a testvérféltékenység, na az lesz a kőkemény. most kell határt állítani neki, mert aztán már késő, és tényleg ok lesz a panaszra.

de egy szó mint száz társaság a megoldás! első-második voltam

2010. dec. 21. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Terhesség elején járok,2011.július elején érkezik a kistesó.Van fél évünk,hogy leszokjunk a pelusról,szépen együnk,önállósodjunk(öltözködés,rendrakás,stb.)Most 21 hónapos egyébként a kislányom.Azt hiszem megijeszt a feladat és félek előre.Mindenesetre köszönöm a tanácsokat!
2010. dec. 21. 19:17
 10/17 anonim ***** válasza:
70%

"Van fél évünk,hogy leszokjunk a pelusról,szépen együnk,önállósodjunk(öltözködés,rendrakás,stb.)"


Úristen, ez komoly?! Nagy csalódás lesz... Az enyém is 21 hónapos, most lett kishuga (2 hónapos), de egyiket sem csinélja a fentiek közül aztán mégis megvagyunk. Amúgy azt nem értem, hogy miért nem mentek ki? Mi ma is a 8 hetessel és a naggyal lent voltunk egy órán át. Kcisi kocsiban, naggyal meg hóembert építettünk, rohangáltunk, kergettem, hógolyóztunk.

Amíg terhes voltam - még kicsit jobb idő volt 2 hónapja - is ugyanúgy lent voltunk végig napi 3-4 órákat.


Itthon egyébként play-doh gyurmázok vele, mesekönyvezünk, mesefilmet néz, zenélünk, pedig az én gyerekem sem egy matyóhímzés, enyhén szólva hiperaktív. mikor a terhesség végén jártam én is inkább feküdtem az ágyon és úgy játszottunk mindenfélét, pl. főzőset.

2010. dec. 21. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!