Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan oldjátok meg? A baba...

Hogyan oldjátok meg? A baba amikor még nem megy teljesen és nincs el sehol csak a földön! Közben fözni és mosogatni meg takaritani kell.

Figyelt kérdés
2009. máj. 24. 11:50
 1/7 anonim ***** válasza:

Egy olyan helyre rakom,ahol nincs semmi nagyobb veszély.

Esetleg jàtszöszönyeg,sok jàték,amvel 20 percekre lefoglalja magàt.

Tudom nehéz,de àt kell vészelni:)

2009. máj. 24. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Erre nagyon jó a járóka, tudod az a hálós vmi. Vagy tudom sokan elítélik, de a bébikomp. Az a húsz perc míg elmosogatsz, felrakod a kaját nem fog neki ártani. A többit meg mellette is meg tudod csinálni. Persze nem könnyű, de meg lehet idővel tanulni. Ha meg még nagyobb lesz még nehezebb lesz, mert akkor minden lében kanál lesz. :)

Próbálj akkor főzni mikor alszik, vagy mikor párod hazajön és akkor vigyáz egy két órára rá és te megfőzöl másnapra ha másképp nem megy. Vagy eljön anyós, anyuka, rokon, testvér, barátnő aki vigyáz rá addig, játszik vele.

De jobb ha megszokja hogy anyának vannak kötelezettségei amit mellette meg kell hogy csináljon és ha végez vele van. Így később könnyebb lesz. meg te is megszokod és nem érzed nehéznek majd.

Meg próbáld meg azt is hogy tegyél köré játékokat hátha ellesz míg végzel olyanokkal amiket húzósabb vele megcsinálni. Bár az én lányom mindig ott volt ahol én, de mellettem kitűnően eljátszott. Úgyhogy a konyhában tettem le neki játékot, adtam neki fazekat, fakanalat stb-t és nagyon jól elvolt. Bár néha majd megsüketültem :), de meg tudtam csinálni amit kellett. Közben énekeltem neki, mondókáztunk, beszélgettünk, magyaráztam neki anya mit csinál, stb és így elvolt szuperul. És nem utolsó sorban sokat fejlődött.

2009. máj. 24. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

8 hós a alányom. nálunk a nappali az ő birodalma, de van, hogy mindenáron a közelemben akar lenni, ilyenkor belecsatolom a pihenőszékébe és kirakom magam mellé a konyhába. mondókázok neki, énekelek, vagy egyszerűen csak bámulja hogy mit csinálok. egyre többször akarja utánozni amit tőlem lát, neki is kellett adni kis fakanalt meg műanyagedénykét amivel csápol, míg én épp főzök, mosogatok, stb.

teregetni is együtt szoktunk: kiborítom neki a vizes zoknikat, ő abban vígan elturkál, míg én a többit kiteregetem, vagy amíg vasalok, ő addig a lábamnál hentereg egy érdekes mintájú ruhadarabbal.

15-20 percere simán lefoglalja magát így, ezért aztán ilyen időbeosztással szoktam megcsinálni a dolgokat, és nem kezdek bele olyanba, ami egyszerre több időt vesz igénybe, csak ha már itthon van a férjem és addig ügyel a babóra.

2009. máj. 24. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Párom ha ithon van akkor csinálok mident.

Nekünk hempergő volt és 1 évestől orditott benne.

A bébykomp inönként bejön,heti 3 alkalom.

A férjemnek is van mit csinálni és nem lehet ö mindig vele.

2009. máj. 24. 12:08
 5/7 anonim ***** válasza:

Lehet kapni olyan rácsokat, amiből gyakorlatilag kerítést lehet építeni a lakáson belül, pl. lezárod vele a veszélyesebb részeket, vagy lekerítesz egy nagyobb darabot, és akkor ő ott ellehet.

Nem írtad, mennyi idős a gyermeked, de ha már elmúlt 1 éves, akkor csak az fog igazán működni, hogy ott van a közeledben, amíg Te csinálod a dolgodat. Eljátszik szépen a földön, vagy figyeli, amit csinálsz. Igaza van annak, aki írta, hogy meg kell tanulnia, hogy vannak olyan munkák, amiket anyának meg kell csinálnia, és nem lehet 24 órában non stop csak őt szórakoztatni. Ha "segíteni" akar majd, akkor hagynod kell, kapjon játék edényeket, kisseprűt, stb, és akkor ő is tudja majd utánozni, amit csinálsz.

2009. máj. 24. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

14 hónapos.

Ő egy örökmozgó és akaratos.

Ha mosogatok ott van a konyhában és csak akkor van el ha a fiokokkal jáchat.Már megtanulta,hogy a fogantyut kell fogni és az ujját nem csipi be.De most vagy mosogatok vagy azt nézem mit fal be(merittő kanál,fa kanál stb).Legtöbbször a mosogatást is akkor tudom befejezni,ha alszik.De akkor lenne más dolgom is.

Ö második baba és az első 13 hónaposan ment,de nem volt ilyen anya függő.Nem is falt be semmit,ö viszont mindent.És ha olyanja van a nadrágomat is képes lehuzni,csak hogy felvegyem.

Tudom most nehéz,de nektek mikortol alakult minden.

Ő nagyon akaratos és sajna mindig mindent befal.

Elkeriteni nem lehet,örölök,ha egy kicsit bébikompozik néha és én akkor 120-szal csinálom a dolgom.

2009. máj. 24. 14:13
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én lányom is 14 hós és még most indult el, de magára hagyni még őt sem lehet mert esik bukik.

Én úgy oldom meg, hogy akkor mosogatok amikor ő eszik, kanállal még nem tud de kézzel elég szépen megy neki egyedül is. Gondolok itt egy kis banánra, vagy egy kis szendvicsre felvágottal. Beleültetem az etetőszékbe és felkatonázom neki az ételt, van hogy egy fél óráig is képes csipegetni önnállóan. Nekünk van járókánk és egy kis idejig abban is elvan, szoktam neki adni fényképalbumot és nagyon szereti megkeresni benne apát, anyát mamát papát, vagy pedig én is adok neki feladatot, adok a kezébe szivacsot, ruhát, mondván, hogy törölje ki a járókáját, míg anya feltöröl, vagy felpórszívózik. Porszívózás után ő is porszívózhat a porszívó csővével, alig várja. imágja kiszedni a mosógépből a ruhákat, adogatja nekem.

Persze vannak napok amikor semmi sem jó, ilyenkor nem haladok semmivel, de vannak türelmesebb napok amikor behozhatom a lemaradásunkat.

2009. máj. 25. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!