Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 18-20 hónapos gyermeket ott...

18-20 hónapos gyermeket ott lehet már hagyni a nagyszülőknél 1-2 éjszakára?

Figyelt kérdés

Havonta- 2 havonta eltölt pár órát, fél napot a nagyiéknál, de még nem volt olyan, hogy éjszakára ne menjünk érte. (Nagyiék fiatalosak, 3 gyereket felneveltek, tehát ebből a szempontból nincs gond.)


Nyáron jön a kistesó, és még beterveznénk férjemmel egy édes-kettes hétvégét, csak nem tudjuk, merjük-e már ennyi időre leadni a kislányunkat. (Már elég jól kommunikál, megérteti magát.)


Ti mikor mertétek másra rábízni a gyerekeiteket ottalvásra?


2012. jan. 12. 12:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Mi először 2010 szilveszter este bíztuk a gyereket anyósomra. Akkor 13 hónapos volt. De semmi gond nem volt, észre sem vette, hogy nem vagyunk ott. Én meg óránként hívogattam anyósomat, hogy minden rendben van-e, nem sír-e a gyerek utánam, mert ha igen, akkor rögtön rohanok hozzá.
2012. jan. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ez teljesen helyzetfüggő.

Én a helyetekben megpróbálnék egy éjszakát, úgy, hogy nem utaztok, csak átviszitek. És meglátjátok, hogy jönnek ki, hogy alszik a kicsi, stb. (Ha gáz van, érte tudtok menni)


Amúgy első lányom 2 éves kora körül aludt először ott éjszakára, előtte már délután sokszor ott aludt, és hetente többször is kapcsolatban volt a nagyszülőkkel.

A kis húgát viszont már 18 hónaposan ott hagytuk, és mindjárt 3 éjszakára (délutáni ott alvása neki is volt már előtte), de ugyebár ő már a tesóval együtt volt ott, tehát az is más helyzet picit.


Próba, cseresznye. :o)


Annyiból nem rossz, hogy talán után a pici születésekor is ott tudjátok hagyni, még szükség lehet erre is...

2012. jan. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Biztosan ott lehet hagyni, de az én lánykáim 4,6 évesek és nem tudok olyat ígérni nekik hogy máshol aludjanak. Egész nap elvannak este lefekvéskor hazavágynak. Nem tudom mitől függ..
2012. jan. 12. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Mi már kisebb korban is otthagytuk őket éjszakára a nagyszülőknél. Nem volt gond, és igazából jól tettük, mert nagyon hamar és könnyen összeszoktak, bármikor szívesen mennek mindkét nagymamához.
2012. jan. 12. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ennyi idősen az én fiam is már simán aludt a nagyinál, de azért nálunk más volt a helyzet, mert egy éves koráig ott laktunk. Utána ha ott aludt, igazából semmi szokatlan nem volt neki benne, hiszen korábban ő is ott élt.
2012. jan. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!