Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akik eddig is nehezen jöttek...

Akik eddig is nehezen jöttek ki anyagilag, hogy birkóztok meg vele, hogy januártól csökken a gyed összege?

Figyelt kérdés
Nagyon elkeseredtem :(
2012. jan. 14. 18:20
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Hogyhogy csökken a gyed összege????


Én pont azt hallottam - pontosabban itt olvastam a gyk-en, hogy emelkedik (mármint a maximális gyed összege, ha valaki arra jogosult a korábbi bére alapján).

2012. jan. 14. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Akkor hiányosan tettem fel a kérdést. Aki bruttó 167 ezer Ft alatt keresett havonta, annak csökken. Én ezalatt kerestem. Aki ennél több pénzt kapott, annak nő a gyed.
2012. jan. 14. 18:25
 3/17 anonim ***** válasza:
80%

Nem baaaj, az a lány..izé lényeg, hogy aki 14 évesen kipottyant egy gyereket, annak alanyi jogon jár a GYES, a CSP, amit még utána is kapnak az ő szülei. Mire 18 lesz, 3-4 gyerek után már kap annyi támogatást, hogy eszébe se jusson elmenni dolgozni.


Nem tudtad?!

Az átlagkeresetre gyereket vállaló kismamák teszik tönkre az országot. De majd most!! Ezzel a (durván) fél milliárd forinttal egyből kihúzzák a gazdaságot a sza.rból.


Te meg érezzed magad motiválva a gyerekszülésre.

Tudod...családbarát kormány.

Előbb a család, aztán a barátok... minket meg le...

2012. jan. 14. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Most, h olvastalak jutattad eszembe és nagyon mérges vagyok! 6 órás dip. minimálbér. dolgoztam (örültem, h van munkám)- képzelheted, h mennyit kapok és még ebből is levesznek!

Én is azt keresem, h még hol sporolhatok... Egy gyerekem/künk van és tuti, h amikor az okosok kiszámolják, h mennyibe kerül havonta mai Mo-on egy baba/gyerek nem a legolcsóbb pelussal, az akciós élelmiszerekkel miegymás' számolnak a statisztiká(k)ban!

A gyerekem/künk mindent megkap, amire szüksége van, csinosan öltöztetem etc, de tuti, h "falnak" mennék, ha látnám, h mire és mennyi összeg szerepel a fentebb említettekben!


Emi

K

2012. jan. 14. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Én 25 000-ret kapok,de ebből már nem vonnak le ugye?

4 gyerekünk van,de napról-napra élünk.

2012. jan. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Most komolyan irjátok hogy csökken a gyed?Nekem 57 ezer ft a gyedem,ebből még vesznek el?Nem is hallottam ezt.((
2012. jan. 14. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Sajnos ha 57 ezer a gyed-ed, akkor biztos, hogy bruttó 167 alatt keresel, és akkor sajnos a tiédből is több ezret levesznek. :( Hajrá Magyarország. Én sem tudom magam túltenni rajta tegnap óta...

[link]

2012. jan. 15. 09:15
 8/17 anonim ***** válasza:
Én - pillanatnyilag - nem vagyok érintett, mert már visszamentem dolgozni, de a cikk láttán összeszorult a gyomrom, az ember mindig azt hiszi, hogy ennél már nem lehet nehezebb, de mindig sikerül erre rácáfolni!!!!
2012. jan. 15. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
nem fog csökkenni a gyed összege, ott is lesz kompenzáció, ugyanúgy, mint azoknál, akik rendes fizetést kapnak. Érdeklődj a folyósító szervnél.
2012. jan. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Utolsó:

Miért lenne kompenzáció? A gyed (ahogyan a tgyás és a táppénz is) ellátás, ami az igénylést megelőző naptári év jövedelmén alapszik...


Egyik másik válaszolónak:

Ezt még nem hallottam, de jót röhögtem rajta ("előbb a család, aztán a barátok"). Csak az a baj, hogy kínomban :(

2012. jan. 15. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!