Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor viszitek először fogorvo...

Mikor viszitek először fogorvoshoz kisgyereketeket?

Figyelt kérdés
Fiam 2éves lesz, és gondoltam megmutatom egy fogorvosnak. Nagyon szépek a fogai, reggel-este mossuk is, de nem árt, ha ránéz valaki ne?! Vagy hülyeség?
2012. jan. 16. 13:27
 1/7 anonim ***** válasza:
3 éves a lányom, már én is gondoltam rá. Én 1-2 hónapon belül megyek ellenőrzésre (minden évben megyek, bár szerencsére sosincs panaszom), szerintem magammal fogom vinni. JObb, ha megszokja, hogy időnként betekintenek majd a szájába.
2012. jan. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én 3 éves koruk óta viszem őket. Én magam félévente 1x eljárok ellenőrzésre, olyankor elviszem a srácokat is, és gyorsan megnézi nekik a doki. Szerintem jó, ha időben megszokják.
2012. jan. 16. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nálunk az oviban viszik őket (3 évesen voltak először)
2012. jan. 16. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Még nem volt két éves, mikor elvittük magunkkal. Először apának a szájába nézett bele, aztán az enyémbe, majd a fiamat is oda ültettük. Nagyon kedves fiatal doktornő, mindig hozzá járunk és 5 nap van az ő lánya és a fiam között. Lifteztek a székkel, beszélgetett vele, de a fiam a száját nem volt hajlandó kinyitni. Ennyi volt.

Majd ha megint megyünk tavasszal, megint visszük, bár én félek attól, hogy mi van, ha tényleg nem nyitja ki a száját? Amíg nincs gond, ok, de ha már gond van? A doktornéninél csak most nyitotta ki először hogy ááá, eddig mindig lapát kellett hozzá. Remélem 3 évesen azért már "több esze" lesz :o))

2012. jan. 16. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

1 évesen. Nálunk az 1 éves státuszon javasolja a védőnő.

Egy pillanatra kinyitotta a száját, pont elég idő volt, hogy a tükörrel körbesvenkelje a doktornő. (Neki ekkor már 12 foga kinn volt és 4 bújt.) Aztán tavasszal volt velem, így az éves szűrést megcsinálta neki a doktornő. Áprilisban kell majd mennünk.

És azért is találtam hasznosnak, mert bizonytalan voltam fogkefét és fogkrémet illetően, és ő azt mondta, hogy 2 éves korig mindenképpen mentes fogkrémmel, utána 1 évig váltogatva.

2012. jan. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mármint fluormentes, ez kimaradt, bocs.
2012. jan. 16. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

2 éves korában vittem a fiamat. Nálunk csak úgy kezdhet bölcsit egy gyerek, ha van fogászati igazolás.

Nagyon ügyes volt, az ölemben ült, nézte a doktornéni kislámpáját, meg a tükröt, majd szépen kinyitotta a száját, megnézte és ennyi. Még a kezét vagy a fejét se kellett fogni.

2012. jan. 16. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!