Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Minden kicsinek van "alvótársa...

Minden kicsinek van "alvótársa"? Maci vagy rongyi vagy hasonló? 23 hós a kisfiam, de neki nem kell semmi maga mellé!?

Figyelt kérdés
Ez baj? "Erőltessem", "szoktassam" rá, hogy valamivel együtt aludjon?
2012. jan. 21. 13:38
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Mindkét gyerekem jó alvó, elsőnek van egy alvósrongyija, amihez nagyon nagyon ragaszkodik, a másodiknak nincs semmije.
2012. jan. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Az én fiam most lesz 3 éves de mindig más játékkal alszik el..neki sincs megszokott játéka.Most volt egy kék macis kis polár takaró amit 2 hétig használt egyhuzamba...egy hét után ki akartam mosni,de azt követelte este nem volt jó más...de ez is elmúlt.Az én fiam viszont nem alszik el egyedül még most sem.És nem mondanám jó alvónak sem.
2012. jan. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Szia,nagyobbik lányunk a kispárnája huzatját cibálta addig,míg az le nem jött,ez volt a csíkos párnika,kb. fél éves korától szagolgatta,dörzsölgette az orra alatt és úgy aludt el.Kisebbik lányunknak semmi altatóra nem volt szüksége,hozzáteszem ő cicizett és mindig belealudt (a nagy sajnos egy pillanatra sem volt hajlandó cicizni,koraszülött volt és megszokta sajna a cumit),most két és fél éves és egy-két hónapja a takaróját hurcolja mindenhova,egyszerűen csak úgy hívja őt,hogy Kedvenc.Csak az alvásokhoz kell neki.Mindkét lányom nagyon jó alvó.
2012. jan. 21. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Az én fiam két és fél éves, kb 3-4 hónapos kora óta alszik egy nyuszis rongyival. Aztán mikor először ki akartam mosni olyan cirkusz lett, hogy kellett venni még egyet. Igaz az béka, de ugyanaz a fajta. A mai napig ezzel a kettővel alszik, és felváltva lehet mosni is őket. Ne tudjátok meg milyen állapotban vannak már a sok használattól :D De ragaszkodik hozzájuk nagyon. Jah és csak éjszaka. Nappal rájuk sem néz, ha elmegyünk nem hozza sosem. Igazi alvótársak :)
2012. jan. 21. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

A lányom egy kutyás rongyival alszik 1 éves kora óta, de mostanában mindig kell még valami a kutya mellé, ezt ő választja ki a polcáról. Olyan is van, hogy telerakatja az ágyát plüssökkel, úgy hogy ő már alig fér el, persze miután elalszik kiveszem mindet. De a kutya éjjel-nappal vele van.

Az alvása változó, mondhatni jól alszik, de szerintem ez nem az alvótárstól függ, de tény, ha megébred éjjel és megszorongatja a kutyáját, akkor egyből visszaalszik.

2012. jan. 21. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm mégegyszer, hogy válaszoltatok! :)
2012. jan. 21. 18:54
 17/20 anonim ***** válasza:

A kislányom az én régi Wicket macimat kapta meg. Mióta megszületett azóta a kiságyában volt Wicket, így az lett az alvó társa is. Bölcsiben van napközben, így reggel beteszem mosni, estére meg is szárad. Nagyon szereti. :)

22F

2012. jan. 21. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Nagyobbik lányom lassan 2,5 éves lesz. Megszokott alvótársa nincs. Hol ez, hol az a kedvenc. Ha itthon alszik, akkor a nagyobbik micimackó vagy a pici micimackó kell neki most, volt hogy mással. Ami itthon mindig az ágyában van az ágy végében, a nagy csőrike. De ha a mamáéknál alszik, nem kell vinni semmit, tehát csak itthon ez a megszokása. Persze ha valamelyik nincs bent, akkor sincs semmi gond. (amúgy vagy 5-6 plüss van az ágyában, mert elalvás előtt még azokkal játszik)

A kicsinek -11hó- nincs semmi (még).

2012. jan. 21. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Nálunk bölcsiig nem kellett semmi. Aztán ugye ott mondták, hogy lehet vinni kis kedvencet aludni. Na azóta mindig kérdezi este: "És valami állat?" Amivel este alszik általában azt viszi az ovib és azzal alszik. Mindig más és más. Eleinte az volt a jó, hogy mindig mást vitt, hogy "neki is megmutassa az ovit", meg hogy "meg kell mutani az ovónéninek".

Lehet majd később nektek is kell valami.

2012. jan. 23. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

szia

nálunk sincs hálótársa a gyereknek, egyik nap kisautóval másik nap nyuszival, van amikor semmivel


hidd el nem is baj, hogy nincs ilyen dolog, amihez annyira ragaszkodik,

unokaöcsém nem tudott aludni, ha nem volt meg a Monyija. egyszer tűnt el kész horror volt, és hiába volt ugyanolyanból tartalék, az nem volt olyan az nem kellett neki

2012. jan. 23. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!