Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tényleg igaz, hogy az ikrek...

Tényleg igaz, hogy az ikrek később kezdenek el beszélni?

Figyelt kérdés
Iker lányaim koraszülöttek voltak/34 hét/.Most két évesek lesznek a napokba,és még nagyon kevés szót mondanak.Pld.tátá,dádá,nem,mama,néni ilyesmi,szóval csak ilyen rövidke szavak,meg a halandzsa babanyelv.Sokszor hallom,hogy ilyen koru gyerekek már rövidebb mondatokba beszélnek.Én már annyira várom,hogy beszéljenek,folyamatosan beszélünk hozzájuk,ők mégse akarnak beszélni,és ami a legjobban zavar,hogy nekem se szólnak sehogy.Amúgy mindent megértenek,meg "elmagyaráznak"
2012. jan. 27. 17:18
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez egyáltalán nem az ikerségtől függ szerintem. Ők egy kicsit később kezdenek beszélni, ez van. Akkor van gáz, ha 3 éves korukra sem beszélnek. Addig türelem! :)
2012. jan. 28. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
46%

Nekem 14 hónapos ikreim vannak. 40. hét közepén szültem. Megy az "ádá" és kész! A többi csak magánhangzók.

Szerintem ez nem iker kérdés amúgy.

Van egy 21 hónapos ismerős kisfiú. Még csak nem is jár, csak az asztal mellett áll! Négykézlábazik még, és beszélni még annyit sem, mint az én ikreim!

Türelem:-)

2012. jan. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudom, hogy az ikrek később kezdenek el beszélni, de azért mert Ők nagyon jól megértik egymást babanyelven is. Szerintem nem az a gyakoribb ha két éves gyerek mondatokban beszél.Semmivel nincsenek elmaradva, lesz még idő mikor örülni fogsz 5 perc csöndnek :)
2012. jan. 29. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!