Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 évesetek reggelig alszik?

2 évesetek reggelig alszik?

Figyelt kérdés
Nálunk szinte minden éjjel kb. 2-szer is át kell mennem és mostmár nem is akar az ágyában maradni, mindenáron át akar jönni közénk aludni. Na és persze sokszor tápszer nélkül vissza sem alszik. Nálatok hogy van? Már olyan jó lenne pár éjszakát végig aludni. Jó tanács??? (Nem kioktatást várok, köszi!)
2012. jan. 28. 19:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
az enyém még csak 1,5 éves, de már engem is idegesít, az éjszakázás. ugyanaz van mint nálatok, kivéve, hogy nem könyörgi magát hozzánk. kell neki is a tápszer. én azt kezdtem el csinálni, hogy szép lassan hígítva adtam neki. ugyanannyi vízhez kicsit kevesebb port. nem hiányolta. magyarul csak a folyadék miatt kelt fel sztem.
2012. jan. 28. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Az én lányom 25 hónapos,de hála Istennek nincs probléma az alvással most már.Féléves kora óta átalussza az éjszakát:)

Kitartást!!!!

2012. jan. 28. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Az enyémet 8-kor lefektetem és fél hétig húzza a lóbőrt. Ezt olyan 4 hónapja csinálja kb.

2é3h

2012. jan. 28. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Az én fiam kb 1,5 éves kora óta alszik éjjel. Lefekszik este 9körül, és reggel fél 8ig szunyál. Csak inni kel fel, de kiszolgálja magát :) Februárban lesz 2,5 éves. Nagyon örülök hogy így lett. Ne tudd meg milyen éjszakáink voltak. Lefektettük, olyan 2 óra múlva felébredt, és nem aludt vissza hajnalig. Aztán egyszer magától átállt a mostanira és azóta nincs gond. (Kopp-kopp) Fogalmam sincs mi történt vele :)

Kitartást kedves kérdező!

2012. jan. 28. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Az én lányom 2 éves, átlagosan este 8-tól reggel 8-ig alszik. Nem igazán szokott felkelni, de ő már 3 hónapja nem alszik nappal. Jól elfárad, sokat van kint az udvaron, sokat játszunk, és az esti teje után jókat alszik a szobájában.
2012. jan. 28. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Én is éjjel már kevesebb tápszert teszek a vízbe, eddig kettőt, lehet mától csak 1-et. Aztán csak víz. Kedves 1. nálunk is ez már egyszer bejött! Már egyszer leszokott, de aztán pár hónapja olyan sokat ébredt és amikor kb. 5 körül ébredt, adtam neki tápszert, szerintem így szoktunk vissza erre. Annyira nehéz okosnak lenni és jól dönteni. :)
2012. jan. 28. 21:33
 7/14 anonim ***** válasza:

fúú, nem tudom, enyém mint a bunda alszik. van, hogy felébred és nem találja a cumiját akkor kiabál nekem. ez olyan heti 2x-3x fordul elő, de nem is nagyon emlékszem másnap, szerintem álmomban vánszorgok oda :D


de most az jutott eszembe, hogy nem éhes? nem tudom hogy van a napirendetek, de próbáld ki egyszer, hogy fürdés után, közvetlenül fekvés előtt vacsiztok, lehet teli pocakkal jobban aludna.

tejen még nem gondolkoztál? lehet az a 2-3 deci még hiányzik a pocakjában csak már nem tápláló neki a tápi. de lehet hülyeséget írtam :)

2012. jan. 28. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Én meg se mertem kérdezni:):). Szerintem jól megmondták volna nekem! :)). Szóval 21 hós és bizony 3-4szer kér nég tejet éjjel. Nagyon rossz evő, rengeteget mozog, keveset eszik-iszik. Mondták próbáljam, hogy nem adok, állítólag néhány átvirrasztott éjszaka után beáll a rend és még nappal is jobban fog enni. Okosan hangzik, de nem volt szívem hozzá. Kb 5-6 hete alszik a saját kiságyában. Abban sem tudtam/akartam drasztikus lenni. 10 hónapos korában vettem magam mellé, mert egyik napról a másikra nem tudott elaludni, akármennyire fáradt volt állt fel és kétségbeesetten sírt. Aztán hónapokig úgy aludtunk, hogy hozzám bújt, illetve megtapogatta, hogy ott vagyok-e. Most úgy alszunk, hogy mellettem(a franciaágy mellett a kiságy. A rács le van engedve, csak olyan 15-20cm magas köztünk. Még mindig símogat elalvás előtt, és nagy ritkán még "ellenőrzi, hogy megvagyok-e":). Az éjjeliszekrényre bekészítek 4-5 db. 120 ml flakont. Amikor kéri nem azonnal adom, és van hogy elalszik még órákra, de ha hamarosan ismét mondja: anya kérek tejet", akkor odanyújtom. Ha felsír megnyugtatom, megsimizem, van hogy már attól visszaalszik. Szerintem, ha értelmesebb lesz megfogja érteni és normalizálódni fog ez az egész. Ahogy az alvással is jó úton járunk. Szívesen meghallgatom a véleményeket és sokmindent hasznosítottam is, de a szívem szerint hozom meg a döntéseim. Úgy látom, hogy a kislányom magát nyugtatja a tejecskével és azzal, hogy a kezemet símogatja. Engem ez nem fáraszt, azonnal elalszom, miután ő megnyugodott. Nem tudok tanácsot adni, csak annyit, hogy ha megengeded, hogy közétek jöjjön, nagyon nehéz lesz visszaszoktatni, és az együttalvás nálunk fárasztó volt. Tehát, ha másképp nem megy akkor inkább a kiságyastól a szobába, addig amíg "nagyfú/ nagy lány" nem lesz (össze lehet ezt kapcsolni óvoda kezdés előtti vakációval, szülinappal, magassággal/cm stb). Sok sikert!!
2012. jan. 29. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Kisfiam 25 hónapos,1 hónapja alussza át az éjszakákat.

Este 9-kor alszik el,és olyan 7.30-ig alszik ébredés nélkül.Pl.most is alszik még.

Akkor kezdte el átaludni az éjszakákat,amikor nem kérte már a cumisüvegét,mert fájt a szája.

Pár éjszaka alatt megszokta,hogy nem érdemes felkelnie,mert pohárból nem akar az éjszaka inni,lusta felülni,inkább elfordult aludni.

2012. jan. 29. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Most lesz et eves a fiam, elofordul, hogy alszik reggelig, vagy csak hajnalban (5 korul) ebred meg, majd visszaalszik. De az esetek donto tobbsegeben ejszaka 1-3 alkalommal megebred es vissza kell altatnom. Mondjuk nekem ez mar nagyon-nagyon jonak szamit, mert masfel eves koraig fixen alig aludtunk ejszaka, volt 100 ebredes es nekem osszessegeben 3 oranyi alvas 100 reszletben, utana par honapig ebredt vagy 10szer ejszaka. Majd beallt ez a 2-3 ebredes, de koltozkodtunk kulon szobaba kerult a testverevel, azt hittem, hogy rosszabb lesz a helyzet, de nem. Mar van, hogy egyszer sem kell mennem hozza ejszaka.


A nagyobbik gyerek viszont 2 hetes koratol aludt este nyolctol reggel 6-ig, mint a bunda, max akkor nem, ha beteg volt. Meg a fogzas sem ebresztette. Szoval nem egyformak.

2012. jan. 29. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!