Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kislány kontra nőgyógyászos...

Kislány kontra nőgyógyászos kérdés. Mit tennétek a helyemben? SOS

Figyelt kérdés

8 éves a lányom, és gyakran van folyása, és bizony néha szaga is van. Ezért nehezen de elmentünk a dokihoz. Na 1. alkalommal még nem tudta mi vár rá, de nagy cirkusz, rugdalódás közepette, apa segitségével, megtudta nézni a doki, kenetet is vett. Elmúlt a baj, kontrollra mentünk, mondta a doki hogy gyulladása volt. És megnézi újra... De bizony a lányom olyan erőben volt hogy a doki nem tudta megvizsgálni, azt mondta igy nem lehet mert megsérti.

Rá pár hetire ugyanaz a tészta. Mivel maradt abból a krémből hát kihasználtuk, elmúlt. De már megint ez a baja.

Nem tudom mi tévő legyek. Rajtam nem múlik hogy dokihoz vigyem, de hát egyszerűen tudom hogy nem fogja megint megengedni. És félek hogy nehogy ebből később valami lelki sérülése legyen. A baja ugyanaz biztosan mert ugyanaz a folyása van. Szerintetek szerezzek be azt a krémet? Vagy mit tegyek?


2012. jan. 31. 15:45
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
38%

A háziorvossal beszéltél erről?

Vagy esetleg bőrgyógyásszal,de nem hiszem,hogy ez oda tartozna,de hátha????

Ez borzalmas lehet szegény kislánynak is,egész életébe félni fog még nőgyógyászt látni is ezt elhiheted!

Én nem vinném nőgyógyászhoz az biztos!

4 gyerkőc anyukáája

2012. jan. 31. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Tudom már késő,de el kellett volna neki magyarázni,hogy akkor mi is történik a dokibánál...Szerintem ülj le vele és magyarázd neki szépen el a dolgokat mi miért történik.
2012. jan. 31. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
86%

8 évesen már elég értelmes egy gyerek. Ne haragudj, nem ítélkezek, de ezt előtte kellett volna részletesen, alaposan átbeszélnetek.

Az én 3 éves fiammal mindent meg tudok beszélni, ha orvoshoz kell mennünk, előtte alaposan átbeszéljük, hogy mi fog történni, és soha nincs cirkusz.

2012. jan. 31. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
92%
húgommal hasonló volt csak neki még fájt is,meg viszketett lenn.anyu elvitte a háziorvoshoz és írt fel neki kenőcsöt.nögyógyászhoz nem vitte.mondjuk ő már 12 éves,de szerintem szépen magyarázd meg neki a dolgot,hogy mi miért történik,ha máshogy nem megy akkor kenyerezd le valamivel.
2012. jan. 31. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
30%
Szerintem elég lett volna a háziorvoshoz elvinni először,szegényt nem kéne már ilyen korán a nőgyógyászhoz hordani,én megértem,hogy szegénykém nem engedte magát megvizsgálni,én 32 éves vagyok,túl egy terhességen,de utálok nőgyógyászhoz járni,mert fáj a vizsgálat,egy 8 éves gyerektől mit várjunk?Egy életre megutálja a nőgyógyászatot,és mikor majd felnőtt lesz,és rákszűrésre kellesz járnia lehet el se mer majd menni.
2012. jan. 31. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Első alkalommal nem tudta mi vár rá,hát tudod...miért nem mondtátok el neki? naná, hogy nem engedi, és borítékolhatod a lelki sérülést is.


Ültesd le, és magyarázd el neki az egészet. A vizsgálatot, a folyást stb. És kérj tőle bocsánatot, amiért ezt elmulasztottad az első vizsgálat előtt.

2012. jan. 31. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Keress egy gyerek nőgyógyászt, és mindenépp beszéld meg a kislánnyal, h ez miért van.


Én azt sem engedtem volna, h a nőgyógyász úgy vizsgálja meg, h az apja fogja le, ez nagyon durva.


Háziorvosnak modd el, h mi volt a krém, bitos felírja, és keressetek másik orvost, ahogy leírtam fent.

2012. jan. 31. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem hasonló panaszaim voltak tinikoromban. Állandó folyás, viszketett is. Mindig valami fertőzésem volt. A hajlam erre meg is maradt, azóta is ezzel küzdök, pedig 30 éves vagyok.


Én nem voltam ennyire kislány már, mint a tiéd. Először 15 éves voltam, mikor ilyen bajom lett és orvoshoz kellett mennünk.

Nő volt a nőgyógyász, de nem vmi kedves, utána hozzá már nem is vitt anyukám.

Emlékszem, hogy anyu elmondta, hogy mit történik, le kell vetkőznöm, feltenni a lábamat stb...

Kellemetlen élmény volt, de mivel tudtam, hogy mi vár rám, így nem maradt meg rossz emlékként.

2012. jan. 31. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
2012. jan. 31. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
87%

Hát én ezt komolyan nem értem! Nők vagytok, gondolom már mindannyian átestetek legalább egy "rondaságon" (gomba, fertőzés, gyulladás és egyéb társai), egy-több szülésen, tudjátok, hogy a lábatok közötti terület kire tartozik. Akkor mi keresnivalója lenne egy háziorvosnál? Ha fáj a fogatok kihez mentek? Szülni is a lódoktorhoz mentetek? Hisz ő is látott már olyat.... Pláne nőgyógyászra tartozik, ha visszatérő problémáról beszélünk!



Én azon az állásponton vagyok, hogy önhatalmúlag semmilyen krémet/gyógyszert nem szedek be. Ki tudja? Ugyanazokkal a tünetekkel is lehet teljesen más pl. egyik gombás, másik bakteriális fertőzés. Vagy éppen mindkettő.


Ülj le vele, beszéljétek át az egészet, 8 évesen már elég értelmesnek kell lennie ahhoz, hogy megértse, hogy a későbbiekben komoly problémája lehet egy kikezeletlen gyulladás miatt. Arról nem is beszélve, hogy biztos, hogy a szaghatáson kívül más tünet is van (vagy lesz). Ígérd meg neki, hogy fogod végig a kezét, sőt én lehet, hogy a dokit is lecserélném. De az biztos, hogy apát kint hagynám a váróban. Ez női dolog.

2012. jan. 31. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!