Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tennél, ha a kisgyereked...

Mit tennél, ha a kisgyereked előállna vele, hogy neki nem tetszik a beceneve, és hívd a teljes nevén?

Figyelt kérdés

Kisfiam Dániel, de mindenki csak Daninak hívja születése óta. Már 5 éves, szóval eléggé hozzászoktunk.

Nem tudom, mitévő legyek, egyrészt nem olyan nagy kérés (bár a legkevésbé sem áll a számra), másrészt viszont csak akkor áll elő ezzel a kéréssel, hogyha fegyelmezni akarjuk, vagy rossz kedve van, tehát ha rászólunk, egyértelműen lázadásból szól vissza, hogy ez a név neki nem tetszik. De honnan vette egyáltalán?

Ráadásul emlékszem, hogy gyerekként én sem szerettem a nevem, mára ez mégis megváltozott.


Mondtuk már neki, hogy akkor találjon ki magának egy rövid, könnyen megjegyezhető becenevet, ami tetszik neki, de azt nem tud, a Dániellel megelégszik..


2012. febr. 10. 08:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Akkor hívd Dánielnek. Az én lányom 4 éves, de csak az Etust hajlandó meghallani. Közölte az oviban is, hogy igaz, hogy Etelka, de ő csak Etust szereti, az Etát is felejtsék el. Az óvónők csak pislogtak :-D Mi otthon Etelkának hívtuk, azóta mi is Etusozzuk.
2012. febr. 10. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy "Dániel"-nek hívjátok, amikor fegyelmezni akarjátok? Sok családban van ez így, nálunk is előfordul.

Talán így akarja saját magát "megfegyelmezni", mert hát "jó" akar ő lenni, csak nem mindig sikerül... :o)


Amúgy én szólítanám így, hiszen ez a neve.

Nem írom le, hogy az én gyerekeim milyen neveken akarták magukat "hívatni", mert az utcán azt kiabálva kicsit viccesnek érzem a szitut...


És hidd el, csak átmeneti, nem fog "így maradni".

2012. febr. 10. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Én tiszteletben tartom a kéréseit.

A nagyfiam már 7 éves Zalánnak hívják,Zalcsi és Zalcsika volt itthon,amióta sulis a Zalcsikát már nem használjuk:)!

Szerencsére még semmilyen extra kérdése nem volt még,és még az sem ciki,hogy fogom a kezét,sokszor ő kéri,és még meri mondani a többi gyerek és szülő előtt,hogy anya szeretlek,tehát nem kell még aggódnom:)!


Ha kéri,hogy szólítsd Dánielnek,akkor tedd azt,egy idő után szerintem meg fogja unni:)!

2012. febr. 10. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Ez gyönyörű!(Elmentettem)Fontos a NÉV és tudja is. HÍvjátok Dánielnek - szebb is, a szokások meg úgyis károsak és visszahúzóak lehetnek. (nálunk ebben a heroikus férfias korban a gyerek a nevét tudta leírni és mindig elétette: Hős. Állandósult jelző. Mint a "Lelményes Odüsszeusz":))
2012. febr. 10. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
jav:Leleményes
2012. febr. 10. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Első vagyok

Csak egy kérdés: Miért neveztétek el Dánielnek, ha ez név ilyen formában nem tetszik?

Miért kellene neki kitalálnia saját becenevet, ő már kitalálta : DÁNIEL!

2012. febr. 10. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszi minden választ!

Valaki kérdezte, sosem hívtuk Dánielnek. Tetszik a név, hiszen azért kapta, csak hosszú és nagyon szokatlan.


Mi arra vezetjük vissza, hogy nincs tisztában a nevekkel, és azt gondolja, csak Őt nem hívjuk a nevén. Hiszen sosem tudatosult, hogy pl. Ibi mama Ibolya, Zsolti Zsolt, Emő Emőke, stb.


Remélem igazatok van és leszokik róla, ráadásul még azelőtt, hogy megszoknám a Dánielt, mert különben már tényleg morcos leszek.. :D

2012. febr. 10. 08:59
 8/13 anonim ***** válasza:

:-)

Az én lányom is 5 éves. Mi kópénak hívtuk kb egy éves kora óta mert már akkor is kis rosszcsont volt.( te kis kópé stb.)

Valamelyik nap apa ment érte az oviba és közölte vele hogy most már ne hívjuk kópénak mert az nem jó. Hívjuk őt Esztikének mert neki az a neve.

Azóta Esztike, de ha véletlenül lekópézom akkor mindig kikéri magának. :-)

35.N

2012. febr. 10. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 TKI Ibolya ***** válasza:
Nem értem miért baj ha a gyerek azt szeretné hogy szólítsd a nevén? Nekem például jobban tetszik a Dániel mint a Dani!Igaza van a gyereknek!:)
2012. febr. 10. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Az én fiam Arnold. Arninak hívtuk pici korától, de olyan 6 éves kora körül mindenkire rászólt, hogy Ő nem Arni, hanem Arnold. Onnantól a teljes nevén szólítottuk, és hamar ráállt a szánk.

A tesóit már el sem kezdtük becézni, olyan neveket kaptak, amik önmagukban használhatóak, és nem is igazán van becézett formájuk.

Szóval hívjátok Dánielnek. Szép nv, nem nehéz kimondani, majd megszokjátok.

2012. febr. 10. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!