Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tennél, ha a kisgyereked...

Mit tennél, ha a kisgyereked előállna vele, hogy neki nem tetszik a beceneve, és hívd a teljes nevén?

Figyelt kérdés

Kisfiam Dániel, de mindenki csak Daninak hívja születése óta. Már 5 éves, szóval eléggé hozzászoktunk.

Nem tudom, mitévő legyek, egyrészt nem olyan nagy kérés (bár a legkevésbé sem áll a számra), másrészt viszont csak akkor áll elő ezzel a kéréssel, hogyha fegyelmezni akarjuk, vagy rossz kedve van, tehát ha rászólunk, egyértelműen lázadásból szól vissza, hogy ez a név neki nem tetszik. De honnan vette egyáltalán?

Ráadásul emlékszem, hogy gyerekként én sem szerettem a nevem, mára ez mégis megváltozott.


Mondtuk már neki, hogy akkor találjon ki magának egy rövid, könnyen megjegyezhető becenevet, ami tetszik neki, de azt nem tud, a Dániellel megelégszik..


2012. febr. 10. 08:19
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Az én lányom 4 éves és ő Niki, néha Nikkancs, de a Nikkancsra már mondja, hogy ő nem Nikkancs, hanem Niki. Rendben, ha ő így szeretné, akkor ok. Én is utáltam gyerekkoromban, ha a becézett nevemhez hozzátették, hogy ka, ki is kértem magamnak, volt olyan ismerős, aki mégis így hívott, nagyon haragudtam rá.


Ez tényleg nem egy nagy kérés, csak meg kell vele beszélni, hogy megpróbáljátok, de néha még ki fog csúszni a szátokon a Dani, de azért ne legyen mérges.


Öcsém Dávid, de ennyi idős korában ő meg Dani akart lenni, mert neki az a név tetszett. Persze ez más tészta, nem is hívtuk így, csak azt akarom írni, hogy kinőtte.

2012. febr. 10. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Most erről eszembe jutott, hogy minap láttam a tv-ben, hogy Angelina Jolie és Brad Pitt lánya Shiloh (azt hiszem így hívják) arra kérte a szüleit, hogy mostantól John-nak hívják.

Na ennél az, hogy a fiad szeretné, ha a teljes nevén szólítsd nem is olyan furcsa :)

Egyébként az én lányom sem szereti, ha becézik.

Nagyon szép neve van a fiadnak egyébként.

2012. febr. 10. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Szerintem sincs ezzel baj. :) A Dániel nagyon szép név!

Nekem még pöttöm a fiam 2,5 éves, de ő is kikéri magának, ha pl Bucikának vagy Csibének hívom, hogy ő nem Csibe, hanem Domi. (Néha Andi, Szofi, Kari... és a családban szereplő egyéb más rokonok. :D)

2012. febr. 10. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!