Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 20 hónapos körüli gyereked...

20 hónapos körüli gyereked eszik egyedül kanállal?

Figyelt kérdés
2012. febr. 10. 14:00
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát nálunk 15hós korátol totál egyedül eszik.


egyszer elkérte a kanalat, másnap elrohantam az ikeába békás elökét venni, és van hogy 2-3x cserélünk ruhát, de egyedül eszik. a rizs a legmókásabb,mivel padlófütésünk van úgy megvárom míg félóra altt kiszárdanak a föledön a rizsszemek és utánna felporszívozom.


most 17 hós szuperül eszik már egyedül, már összekanalazni is tudja ami a tányér szélére kerül. mindig egyedül eszik.


szerintem ha a tied nem tud akkor egyszerüen vagy lusta, ami nem baj (söt neked kevesebb a munkád a felszedéssel), vagy nem hagyod érvényesülni. azt is megteheted hogy elé teszed a kaját és hagyod had küzdjön vele, lehet simán karni fogja.

2012. febr. 10. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem 21 hónapos a lányom,pár hónapja kezdte hogy egyedül akart enni.Most már nem is engedi hogy segitsünk neki,akkor nem kell inkább a kaja.Szépen eszik egyedül,a rizzsel még vannak gondok nálunk is:-)
2012. febr. 10. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Kicsit én is hibás vagyok, de alapjában véve ő se nagyon akarja a dolgot. Csak a tv előtt hajlandó enni és akkor nem megy el semerre, az etetőszékben csak pár kanállal eszik,és már szállna is ki.De azzal nem lakik jól! Azzal meg nem megyek semmire ha óránként beleültetem az etetőbe. :(
2012. febr. 10. 14:18
 4/6 anonim ***** válasza:
18 hónapos fiam sem akar mostanában enni az etetőszékben... Ami falatkákra van vágva azokat szépen kézzel megeszegeti, a leveseket vagy főzelékeket én adom neki, de fogja a kanalat ő is. Egyedül még nem akar inkább megvárja hogy adjam... kicsit lusta a drágám :)
2012. febr. 10. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, gyerek még nem maradt úgy, hogy éhenhalt, mikor előtte volt az étel, és látta, hogy a többiek evőeszközzel esznek. Legkésőbb 3 éves korára belejön!
2012. febr. 10. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kb. 18 hónapos kora körül kezdte el érdekelni az egyedül evés. Hamar belejött. Villával pedig egyenesen imád enni. :)

Majd a Tiéd is belejön, ne aggódj!

2012. febr. 12. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!