Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan élitek meg nagyon...

Hogyan élitek meg nagyon nyitott gyermeketek viselkedését?

Figyelt kérdés

Például elmentek boltba, postára stb és a kislányotok/kisfiatok nem szimplán köszön, hanem megkérdezi: Néni hogy hívnak, néni mit csinálsz? rajzoljak neked valamit? nézd milyen szép a ruhám. voltam ma itt meg itt ... stb.

Ez aranyos, kínos, terhes?

Valamint ha ilyen gyerekkel találkoztok mi a véleményetek róla?


Nekem 3,5 éves kislányom ilyen, nem csak 1-1 alkalommal hanem általában. Azon már nagy nehezen túl vagyunk, hogy nem köszönünk minden élő mozgó embernek, de hogy őszinte legyek engem ez zavar kicsit, zavarba hozott már párszor ezzel.


2012. febr. 27. 15:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Az én lányom is ilyen, engem ez egyáltalán nem hoz zavarba, kínosnak sem érzem, sőt. Szeretem, hogy ilyen. A fiam pont az ellentettje, nagyon szégyellős, és persze őt is imádom, de a lányomban különösen szeretem ezt a nyitottságot.
2012. febr. 27. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem annyira édesek az ilyen gyerekek. Engem abszolút nem zavar, ha közvetlenek, sőt szeretek is válaszolni. Az én lányom még nemrég óta beszél, de mindenkivel közvetlen, köszön, úgyhogy látom rajta, hogy ő is ilyen lesz, az apja is ilyen volt.
2012. febr. 27. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az unokahúgom ilyen típusú, nekem két szégyellős fiam van. Imádom, tünemény, de hozott már olyan helyzetbe, hogy sétáltunk az utcán meglátott egy cicát beszaladni egy kapu alatt, kiszúrta, hogy van ott egy néni, majd szó szerint ez a párbeszéd következett:

-Sia néni! Hogy hívnak!

_Szia. XY néni, és téged?

- ...vagyok. Bemehetek hozzád, beviszel?


Utána kiderült, hogy a cicát akarta megnézni, de a néni elég rosszallóan nézett rám.

2012. febr. 27. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia,


Ismerős helyzet csak fiú változatban :) Nálunk nem Nekünk kellemetlen, hanem azt veszem észre, hogy másoknak az sokszor...

Mi ilyennek szoktuk meg, Ő ilyen jellem és nem tulajdonítunk ennek nagy jelentőséget. Persze ahogy nő igyekszem elmaygarázni, hogy nem illik megkérdezni, hogy hol voltál, kivel beszéltél, stb.

Szerencsére azért a többségnek aranyos, hogy ilyen és legalább felvidítja a várakozást a postán vagy a hivatalokban :)


Ági

2012. febr. 27. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam is ilyen, többször hozott már zavarba, de szégyellni még nem szégyelltem.. ő ilyen. Ha valakinek nem tetszik, az nem is áll le vele bájologni, amit a fiam zokon is vesz és kommentálja pl "Nem hallotta a néni, hogy köszöntem. Vagy csak nem akar nekem köszönni" "Néninek rossz a kedve, nem is mosolyog" stb...


Legutóbbi húzása az volt a fiamnak, mikor jöttek a vízszerelők a konyhába (ami elég szűkös hely), bent állta két szerelő + Apa ez már elég volt ahhoz, hogy be sem láttunk az ajtón.... na de jött a fiam és kérdezte "Bácsi kérsz kukit??" ... A szerelő nem válaszolt... mire fiam "A bácsi nem szereti a kukit" ... Öööö szóval a nassolni való kukacról volt szó. :) A végén végül elfogadta a bácsi is. :)

2012. febr. 27. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!