Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akik "csak" köhögéssel nem...

Akik "csak" köhögéssel nem viszik orvoshoz a gyereküket, illetve akiknél emiatt nem marad otthon a gyermek, honnan tudják, hogy a köhögés nem takar komolyabb betegséget a "semminél"?

Figyelt kérdés
2012. márc. 1. 13:31
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
83%
Te sem mész mindig dokihoz, ha köhögsz, nem? Ha mellé társul láz, torokfájás, levertség, étvágytalanság, vagy ha a köhögés nagyon kínozza, furcsa hangú, tartósan fennmarad, rosszabbodik, akkor viszem dokihoz. Egyébként egész ősztől tavaszig a dokinál ülhetnénk:DDD
2012. márc. 1. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Ha csak köhög, és az orra folyik nem szoktam orvoshoz vinni (feleslegesen nem adok neki gyógyszert) viszont oviba sem. Itthon kúrálom hagymateával, mézzel kamillás gőzöléssel stb.


Azt tapasztaltam, ha mégis elviszem valamilyen okból ( volt már, hogy óvónők üzentek) akkor ha a "csak" köhögésre még elkap valamit az nagyon durva tud lenni.

Egyébként februárban 3 napot volt oviban, sokat van itthon. Igaza van az elsőnek ebben... Szerencsére én megtudom oldani, hogy itthon legyek vele, ha dolgozni járnék én is vinném szimpla köhögéssel.

2012. márc. 1. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
65%
Én a gyermekem kárán tanultam... Eldöntöttem, f@szaanyuk mögé beállok a sorba, minek az orvos, mikor ott a csodaméz, meg a csodameleg, meg a csodafolyadék... nem köhögött csúnyán, hát kúráltam otthon... azóta krónikus hörgőgyulladása van, mert 1x, 1 esetben kellett volna neki antibiotikum, de én f@szaanyu ezt nem tudhattam ,nem vagyok orvos!
2012. márc. 1. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Persze, mindenki maga dönti el, csak azt szeretném tudni, hogy HONNAN tudjátok, hogy nem valami komolyabb?


Az orvos meghallgatja, és utána mondja meg, hogy mi van éppen (vagy mi nincs).

2012. márc. 1. 14:02
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Ez nálam is gond.Mivel én nagyon aggódós vagyok,ha tehetem viszem orvoshoz.
2012. márc. 1. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Szomszédaimnál divat, (sajnos)hogy a gyereket nem viszik orvoshoz,csak ha már nagyon beteg.Többször hallottam először csak köhécselni,aztán hurutosan,majd jön a láz is,és kész a betegség.Sőt,még oviba is viszik betegen.Borzasztó.
2012. márc. 1. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
48%
Nekem a kislányom most is kicsit náthás és közbe köhög egy kicsit.De nem vittem el orvoshoz.Adok neki calcimuscot és köhögéscsillapítót.Akkor vinném el orvoshoz ha lázas lenne,folyamatosan hőemelkedése lenne,nagyon csúnyán köhögne,elhagyná magát,nem lenne étvágya.Ha ezek nincsenek akkor nincs nagy gond.Eleinte én is nagyon aggódós voltam de már 11.-én 2 éves lesz,rájöttem már mikor kell orvoshoz vinni.
2012. márc. 1. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
22%

3.-nak!

Miért aki nem rohan egy köhintés meg orrfolyással az orvoshoz az már f@szanyú??????

2012. márc. 1. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
bocsánat f@szaanyu???
2012. márc. 1. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

pont most nálunk ilyen. mikor -25 fok volt...

kimentünk fél órára szánkózni, szerintem ez lehetett a ludas. délutáni alvás után meg éjjel 2x-3x keltünk arra, hogy köhög.

nem vittem orvoshoz, 1 hétig volt ez. de rendesen aggódtam :(

mert az a rossz, hogy ha leviszem a dokihoz, tuti elkap valamit, kijönni nem jön, a váró mindig tömve... úgy voltunk férjemmel, ha nem csak alvásból ébredve köhög vagy lesz egyéb tünete akkor egyből visszük.

persze kapta a vitaminokat, calcimus, és délutáni alvás után adtam neki 2x stodalt :S

2012. márc. 1. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!