Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akik "csak" köhögéssel nem...

Akik "csak" köhögéssel nem viszik orvoshoz a gyereküket, illetve akiknél emiatt nem marad otthon a gyermek, honnan tudják, hogy a köhögés nem takar komolyabb betegséget a "semminél"?

Figyelt kérdés
2012. márc. 1. 13:31
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
pont most VOLT, ez lemaradt :)
2012. márc. 1. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
76%
Legalábbis azt hiszi magáról.... nem véletlenül tanulnak az orvosok hosszú éveket az egyetemen...... pl nézz utána, milyen szövődménye lehet egy sima orrfolyásnak...Nem azt mondom, hogy minden esetben, de éppen elég, ha egy 1:100000-es aránynál az én gyerekem az 1. És engem ne is akarj meggyőzni, egy életre megnyomorítottam a gyerekem ezzel a felfogással.Pont.
2012. márc. 1. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
0%
A te dolgod hogy viszed e orvoshoz!Én nem is akarlak meggyőzni!DE nem kéne a másik anyákat sértegetni!!!!Azért mert nem futok egyszerre a gyerekemmel orvoshoz azért még nem érzem magam f@szaanyunak.
2012. márc. 1. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
75%
Nem mondtam, hogy pont TE az vagy, akinek nem inge....
2012. márc. 1. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Anyukák, leírtátok, hogy ki viszi, ki nem, de azt még mindig nem, hogy HONNAN TUDOD, HOGY NEM KELL vinned?


Miből hallod, hogy ez az egész napos/éjszakás hurutos köhögés például csak az orrában lévő váladék miatt van, vagy éppen arcüreggyulladása van láz nélkül?


Én erre vagyok kíváncsi!

2012. márc. 1. 20:21
 16/19 anonim ***** válasza:
Én általában azt csinálom, ha elkezd köhécselni, akkor kezdem a jól megszokott praktikákkal. De ha kb. 2 nap után nem javul,hanem romlik, akkor bármilyen is a köhögés, én leviszem, mert én is jártam már úgy, hogy köhögött, nappalra adtam neki váladékoldót, estére meg sinecod-ot, hogy éjjel tudjon aludni. Magyarul jól elfojtottam a köhögést. Amikor levittem dokihoz, kiderült, hogy hörghurut, amit sosem kezelünk elfojtással. Én ugye ezt nem tudtam, hogy melyik köhögés mit takar, úgyhogy jó, hogy levittem, mert így sikerült kigyógyulni belőle. Én emiatt 2 napnál tovább nem várok, hanem leviszem.
2012. márc. 1. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

7.vagyok

Ha csak egyet-kettőt köhint a kislányom akkor tudom hogy nincs nagy baj.De ha 2-3nap múlva se múlik el,akkor elszoktam vinni orvoshoz.És szerintem ezt mindenki kitapasztalja a gyerekén.Az én kislányomnak ha van más baja is akkor ha nem is lesz lázas de hőemelkedése biztos van.

Egyébként köszönöm a 13-as válaszomra a 0%-ot!Azzal írtam rosszat hogy nem érzem magam f@szaanyunak?Nevetséges.

2012. márc. 1. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem mindenki érezte, hogy senkit nem akarok sértegetni, csak elmondtam, én hogy jártam. Egyébként én nem pontozok senkit... A kérdésedre válaszolva, az én gyerekeim szinte soha nem lázasok, szóval nekem ez nem kiindulópont, ez alapján nem tudnám megállapítani, kell-e orvos vagy sem. Ha köhög, csúnyán folyik az orra, vagy bármis más tünete van, ami arra utal, hogy beteg, elviszem az orvoshoz. 100x feleslegesen, mint 1x nem. DE ez az én véleményem.
2012. márc. 2. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Először is leszögezem, hogy MINDEN GYEREK MÁS! Tehát csak ennek tudatában olvassatok el.


Szóval a lányom szinte az egész telet végigköhögi, de ő akkor is köhög, ha hisztizik, ha sokat sír, sőt akkor még hányingere is van.

Szóval novemberben tényleg nagyon köhögött, de csak fekve és bent. Már szóltak az ovónők, meg hát én is éreztem, hogy ez nem jó. Elvittem orvoshoz, kiderült, hogy "csak" váladék van letapadva (előtt is adtam a köptetőt), ezért napközben adjak neki köptetőt, este lefekvés előtt csillapítót, hogy tudjon aludni. Nem írt ki az oviból, megírta a papírt, hogy egészséges, közösségbe mehet. Akkor írt fel fenistil cseppet, mert az a nyálkahártya ilyen nemű irritációjára is jó. Azóta, ha ilyen van, akkor nappal ACC este Rinathiol, reggel-este pedig 15 csepp fenistil. Ha jókedve van, nem lázas, nem étvágytalan és nem piros a torka, akkor tudom, hogy ok, de ha egy hét után is ugyanúgy köhög, vagy rosszabbodik, akkor viszem orvoshoz (persze, ha előbb rosszabbodik, akkor előbb).

A gyerekorvos is azt mondta, inkább hívjam fel, mert ott rosszabbat is elkaphat.

Tehát én pont fordítva jártam, mint az egyik válaszoló. Mindent jól csináltam, csak még két nap kellett hozzá. (nem viccelek, ez volt csütörtökön, szombaton már szinte alig köhögött).


A kérdésre válaszolva. Nagyon sokat számít a gyerek közérzete, étvágya. Én abból tudom, hogy beteg, hogy nem akar oviba menni :). De a viccet félretéve, ha nincs kedve tartósan levert és ha picit is piros a torka, akkor viszem.

2012. márc. 2. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!