Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha leesett a gyerkőc, beütötte...

Ha leesett a gyerkőc, beütötte a fejét, de nem viszem el orvoshoz, mert nem gondolnám hogy kellene, nincs tünete, de mégis agyrázkódása lenne, annak milyen következményei vannak lehetnek? (nem tünetekre gondolok)

Figyelt kérdés
2012. márc. 2. 13:33
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
66%
Bocs, de az orvos se veszi észre! Sajnos :( Én vittem 2 gyereket háromszor is, mert leesett. Az egyiket kétszer a másikat egyszer. Ráadásul a nagy lóról esett le oktatás közben (orrából ömlött a vér bedagadt). Egyiknek se a 3 alkalomból hangsúlyozom egyetlenegyszer sem csináltak semmi vizsgálatot. Megnézték jókedvű, nem vesztette az eszméletét? Figyelje anyuka otthon..ennyi volt. :( A kicsi 2 hósan esett le az ágyról, ki gondolta hogy ennyi idősen az ágy közepéről lefordul, amíg kimegyek a tápszerért. Hát megtörtént. Neki sem csináltak semmit. Egyszer pedig a bébikomppal fordult szó szerint fejre, akkor se néztek rajta semmit, csak megtapogatta a fejét. Én nem tudom hol csinálnak ct-t de hogy itt nem az biztos.
2012. márc. 2. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
nem tünetekre gondolok) te irtad ezért irtuk a büntetjogi felelösségrölte kérted ne a tüneteket
2012. márc. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Szerintem ha csak sírt egy kicsit, és utána rögtön ment, mintha mi sem történt volna, akkor biztosan nincs komoly gond! Hidd el, hogy ilyen esetben (ha nincs tünet), az orvos se csinál semmit!

Ha van tünet, akkor is csak megröntgenezik és befektetik megfigyelésre - de gyógymód nincs az agyrázkódásra, csak a fekvés, azt meg otthon is tud! Első alkalommal pl. haza is küldtek a balesetiből azzal, hogy 24 órán át figyeljem, és pihenjen sokat. Ha zavart, hány, akkor menjünk csak vissza!

2012. márc. 2. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

igen nem tünetekre hanem szövődményekre gondoltam :) bocs ha nem fogalmaztam helyesen.

Nekünk a homlokát ütötte meg van is pukli nem kicsi már kicsit be is lilult, kell orvoshoz vinni?

2012. márc. 2. 14:35
 15/18 anonim ***** válasza:
Ahol pukli van, ott gond nincs!
2012. márc. 2. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Az agyrázkódás tünetei a baleset után két napig figyeld: feltűnő aluszékonyság, hányás. Főleg az utóbbi. Ha elkezd hányni azonnal vidd kórházba, mert, aztán, ha nem kezelik akár halál is bekövetkezhet, de, alapból elég az otthoni megfigyelés: ha az esés után azonnal felsírt, akkor feltehetően nem vesztette el egy pillanatra sem az eszméletét, és akkor nem volt olyan nagy az ütés.
2012. márc. 2. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

"aztán, ha nem kezelik" - az agyrázkódást kórházban sem kezelik. Mi most voltunk agyrázkódással kórházban, és csak megfigyelték (ő hányt is, azért kellett befeküdni).

Az agyödéma az, amit "kezelnek", azonnali műtéttel. Én is azért vittem be a gyereket, mert tudom, hogy agyrázkódás után van egy nagyon-nagyon minimális esélye az agyödémának is, és olyankor minden perc számít. De ez nagyon ritka, és a sima agyrázkódásra nincs más gyógymód, csak a pihenés, alvás...

2012. márc. 2. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
16-os vagyok, bocsánat kedves 17-es válaszoló, hogy nem volt elég szakszerű a megfogalmazásom, arra gondoltam, amit te írtál, a lényeg, hogy ez az állapot akkor alakulhat ki, ha nagyon beütötte a gyerek a fejés és az ütés következtében duzzanat alakul ki, ami miatt az agy eékezd "kiterjedni" az agytörzs felé, és előbb a hányásért felelős központot éri el, aztán letfontosságú életfunkciókért felelős területet és ez a gáz. Ezért az első tünet a hányás. Most sem fogalmaztam valszeg szakszerűen, mert nem vagyok orvos, de tudom, hogy valahogy ilyen a mechanizmusa a dolognak.
2012. márc. 3. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!