Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tényleg annyira kevés 28...

Tényleg annyira kevés 28 hónaposan 11 kg egy kislánynál?

Figyelt kérdés
Anyósom folyamatosan ezzel jön, hogy milyen vézna a gyerek, vizsgáltassuk ki, mert biztos valamilyen felszívódási zavara van. Ehhez állítólag vért kéne venni tőle, de én nem szeretném, hogy indokolatlanul böködjék.
2012. márc. 6. 14:36
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha a gyerekorvos és a védőnő nem tette szóvá, akkor valószínűleg nem probléma. Egy kérdést lehet, hogy megérne náluk.
2012. márc. 6. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%

:)

Ha a védőnő, doki rendben találja, akkor nincs ok aggodalomra. Az én lánykáim adatai: 4 évesen 15 kg, 2,5 évesen 11 kg ruhástul.

2012. márc. 6. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
Rendszeresen kérdezem mindkettőt. A doki szerint semmi baja a gyereknek, ennyi idősen amúgy sem hízni hanem nőni szoktak. De soha nem volt egy nagy evő.
2012. márc. 6. 14:41
 4/28 anonim ***** válasza:
52%

Szia.

Én sem hiszem,hogy ez teljesen ok.Bár nagyban alkati kérdés.A kisfiam 14 hós,és 11,5 kg.És nem kövér kisbaba,teljesen átlagos a súlya.Ehhez képest a lánykád eléggé soványka lehet.Talán tényleg nem ártana megnézetni.Egy vérvétel kellemetlen,de Te is megnyugodhatnál.Mert biztosan téged id idegesít valahol ez,amúgy nem kérdeznéd.:)

2012. márc. 6. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
Engem az idegesít, hogy egyfolytában ezzel jön. Totál normális alkatú kislány szerintem.
2012. márc. 6. 14:44
 6/28 anonim ***** válasza:

Nekem a fiam a hónapban lesz 2,5 éves, és 11kg. Minket a dokinő gyakrabban hív méretni, mint kellene, ezért kell mennünk a hónap végén is, de kivizsgálásra nem küld, mert mindig hízik.


Az én fiam az első hónapokban nem hízott, hanem fogyott, ennek az okát sosem tudjuk meg, így ő azt a súlyvesztést sosem hozza már be. Akkor egy másik orvosunk és védőnőnk volt, akik nem figyeltek ránk, én meg kezdő anyukaként nem tudtam, hogy valami nem jó. Védőnő felénk se nézett, gyerek evett rendesen, 2 hetes korától este 11től hajnal 4-fél 5ig aludt. Nappal is evett-aludt, nem sárgult be, minden jó volt. Csak épp nem hízott...

Mikor elvittem a védőbe, hogy nem kellene-e megnézni a gyereket, akkor derült ki, hogy fogyott, de csak sűrűbben kellett akkor is mérésre vinnem, aztán belendült, hízni kezdett és nem küldtek sehová. Így ez annyiban is maradt.

2012. márc. 6. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
Szerintem ez függ az alkatától és a magasságától is. Kislányom 29 hós, 89 centi, és most érte el a 12 kilós határt, szép lassan. Én sosem aggódtam emiatt, de ha ez megnyugtat-vagy az aggódó nagymamát-akkor kérdezz rá a védőnőnél vagy a dokinál.
2012. márc. 6. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam októberben lesz 3 éves! kb.11-12 kg körül van! soványka de olyan eleven meg olyan erős pedig alig eszik! A védőnő azt mondta normális a testsúlya! Éppen nem rég olvastam hogy egy 2-2.5 éves gyereknek 11-14 kg-nak kell lennie! Amíg egészséges addig semmi baj vele!
2012. márc. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
Nem.Én kislányom 29 hónapos és 12 kg.Nagyon szép kis alakja van egyáltalán nem dagi,de nem olyan,mint egy cérnaszál.Ha az orvos,meg a védőnő nem mondott rá semmit,akkor anyósod csak felfesti az ördögöt a falra.
2012. márc. 6. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
16%
Én biztosan aggódnék, a fiam 1 évesen volt 11 kg és kicsit se volt kövér. A te lányod bőven elmúlt 2 éves, ahhoz ez nagyon kevés. Egy vérvételt nekem megérne a dolog. Lehet, hogy semmi baja, de legalább tudnád. Ha meg mégis baja van akkor kezelni lehetne. Ha későn derül ki akkor meg esetleg kezelni se lehet. Ennyit megér egy szúrás.
2012. márc. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!