Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ket eves kisfiam mindenre azt...

Ket eves kisfiam mindenre azt mondja "nem akarom". El fog mulni? Hogyan kezeljem?

Figyelt kérdés
Mar nagyon idegesit, hogy nem akarok feloltozni, uj pelenkat, zoknit huzni, zuhanyozni, reggelizni, lemenni, odamenni, aludni stb stb stb. Kb ket hete ez megy. Ha nem engedek visitas a vege. Mar tenyleg nem tudom mit tegyek.
2012. márc. 10. 10:30
 1/7 anonim ***** válasza:

Nálunk fél éve ez megy....sőt....szeritnem mióta rájött hogy Ő létezik, és Ő megtesz dolgokat, és Ő mondja hogy NEM.... Se enni, se öltözni, SE SEMMI......

Megnyugtatlak:::: SEMMIT nem tudsz tenni.......

Egyetlen megoldás: az idő!!

De ne engedj, próbálgatja a határait...... Nálunk az a szerencse nem panelban lakunk, már rég a fejünkre borítottak volna a szomszédok egy láda.....k@kit...annyi az üvöltés...

2012. márc. 10. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A fiamnak is volt ilyen korszaka, amikor mindenre az volt a reakciója, hogy nem. Ez ilyen korban normális. Majd kinövi, csak tarts ki :)
2012. márc. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

oh köszi a biztatásokat!

De meddig tart kb?? Egyszerűen tök mindegy mit mondok, csak az a rekció, hogy épp azt nem akarja.

Ti hogy kezeltétek?

Én most nem veszem kvázi figyelembe, és csinálom amit kell, de néha rosszul érzem magam ebben a helyzetben. Van erre valami tanács, hogyan lehet a leggyorsabban ezen túljutni?

2012. márc. 10. 13:38
 4/7 anonim ***** válasza:

Nálunk is nem rég kezdődött ez a "nemakajooom", két éves múlt a fiam. Én is először kiidegeltem magam, húztam, vontam, hogy de igen, azért is felveszed a nadrágod, mert megyünk el, stb. de ez nem vezetett semmire.

Most az vált be úgy látom, hogy "jó, akkor szólj, hogy ha fel szeretnéd venni, most nem kell. Én öltözöm" És általában egy percen belül jön, hogy "fel akajom venni".

A napokban újonnan a szappanozásnál kezdett hisztizni, hogy ő nem akar fürdeni (eddig pancsi volt, és utána fürdés), másnap megbeszéltem vele, hogy ok, akkor most először fürdünk (arcmosás, fogmosás, szappanozás) és utána pancsolhat. Egy szó nélkül szappanoztunk.

Még ami be szokott jönni az az erélyesen az "Utoljára szólok, hogy ..."

Én azt vettem észre, hogy azóta van ez, mióta én is beteges vagyok, illetve várandós a kistesóval, így erőm és energiám nincs harcolni vele. Általában csak velem csinálja, az apjával néha, de másokkal, másoknál egy angyal jó gyerek. Szóval tuti van összefüggés hogy rájuk hagyunk e dolgokat, vagy tudunk határozottak, erélyesek lenni. Próbálom az utóbbit, de amúgy sem vagyok egy katonás típus, nehéz.


Kitartás, szerintem majd idővel elmúlik ez a korszak is, csak kezeld helyén.

2012. márc. 10. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm nagyon jó tippeket adtál!

Igazából próbálok következetes lenni és tartom magam ahhoz, amit szeretnék de valahol mégiscsak valamit rosszul csinálok. Lehet, hogy nálunk is csak velem csinálja ezt, hiszen mikor az apja itthon van akkor valahogy sokkal könnyebb vele, nem olyan nagyon hisztis. Remélem még helyre tudom hozni..

2012. márc. 10. 20:38
 6/7 anonim ***** válasza:
szia. Nem tudom még olvasod e a kérdést, de most vagyok ilyen helyzetben a 2 évesemmel. Nálatok meddig tartott a dolog és mi hozott eredményt? Már ki vagyok én is az állandó hisztitől.
2013. márc. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Igazi eredményem nincs. Most 3 éves és megint elég gyakran hallom tőle, hogy nem. Voltak igőszakok, amikor elmúlt és kicsi tündér lett, de aztán megint kezdődött.

Talán azért most már kezelhetőbb, de nem tudnám megmondani, hogy mikortól változott.

Azt hiszem én is bekeményítettem valamenynire, illetve jobban átgondolom, hogy mi is az, amire nemet mondok, mert lehet, hogy szükségtelen.

Illetve még adok neki választási lehetőséget. Szóval nem azt mondom neki, hogy vegyél nadrágot, hanem azt kérdezem tőle, hogy a zöld vag ya kék nadrágot akarod felvenni.

Felemás a siker :)

De azért jó próbálkozást!

Ja és olyan is van, hogy csak mondja, hogy "nem" de már szalad is és csinálja. Lehet, hogy az arckifejezésem már átcsap ilyenkor valami szörnybe? :)

2013. márc. 6. 11:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!