Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy sikerült milyen érvekkel...

Hogy sikerült milyen érvekkel rávenni a férjedet hogy otthon maradhass a picivel 3 éves korig?

Figyelt kérdés
a kisfiam 20 hónapos, bölcsibe megy szeptembertöl, de annyira kicsi és én nem akarom adni, nincs hitelünk, van házunk, de a párom szerint a gyesböl nem lehet megélni (ami tényleg elég kevés) de nem tudom meg gyözni. mit tegyek? nem akarom bölcsibe adni, több gyerekünk nem lesz ,ezzel legalább szeretnék maradni, nem is maga mmiatt, várnak a melohelyen vissza de a kicsi miatt.. sok betegség, nem tud beillezkedni, nagyon anyás (pisilni se tudok egyedül menni) mi lesz igy? hogy vegyem rá? adjatok ötleteket..
2012. márc. 12. 13:19
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
66%

Úgy utálom, amikor egyes nők úgy csinálnak, mintha BÁRKI megtehetné hogy három évig otthon legyen a gyerekkel! Nem mindenki él olyan szinten hogy megtehesse. A kérdező anyagi helyzetét NEM ismeritek, lehet hogy a férjnek iagaz van és nem lelketlenségből küldi el dolgozni (ez is mekkora baromság..........a felnőtt embereknél normális hogy dolgoznak, nem arról van szó, hogy szegény szerencsétlen kérdezőt a férje vágóhídra küldi) hanem mert nem tudnának megélni!


Nem mindenki teheti meg otthon ül 3 évig, mert valakinek a gyes igenis kevés. Kedves kérdező, itt oszthatjuk neked az észt, de nem tudjuk nálad elég-e a gyes a mindennapokra vagy sem.


Eddig elég kevés válaszolónek jutott eszébe ez......

2012. márc. 12. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem pont arra kellettek az érvek a férjemnél, hogy menjek vissza dolgozni. Nem élünk rosszul, de nem is nagy lábon, de azért azt a 88 ezer helyetti 25-öt ki nem érzi meg?

Mondjuk nekem pont azért is kellett visszamennem, mert terveztük a tesót (aki közben sikerült is) és hogy meglegyen a 180 napom, hogy ismét jó pénzt kapjak tgyásra. Most úgy tűnik, mégsem lesz meg a 180, mert szintén a párom "nem engedi" hogy dolgozzak, mert állandóan lebetegszem. Ok, hogy most is dolgoztam betegség után két napot, most megint itthon vagyok, de kb. két hónapot kéne valahogy kihúznom. Mert ha nem dolgozom, a táppénz ideje alatt kb havonta 60 ezerrel, a tgyás alatt havonta 80 ezerrel kapnék kevesebbet. Ki lehet számolni, hogy összesen ez mennyi. E nélkül is meg lennénk a párom szerint, szerintem is, de azért 700.000 Ft-ot csak úgy eldobni.... Bocsi, kicsit elkalandoztam. Ezzel csak annyit akartam, hogy a bölcsi nem olyan szörnyű, mint ahogy sokan gondolják, de ha tényleg elég nektek a 25.000 gyes, akkor vázold fel a párodnak diplomatikusan, mikor mire tudtok így költeni. Persze a fentieken, a saját érveiden kívül, nyilván a párod is a legjobbat akarja a gyerkőcnek. Nálunk a bölcsi nem volt kérdés, szerintem az jó a gyereknek és az anyukának is, hogy két év után már tud élni kis társasági életet a munkahelyén is akár..... arról nem is beszélve, hogy a bölcsiben kis fegyelmet és önnállóságot tanulnak a gyerekek. Tapasztalat.

2012. márc. 12. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Aki lepontozott, amiért felvázoltam, hogy nem mindenki tehet meg valamit amit mások igen, ostoba teremtés lehet.

Végtelenül ostoba. Kedves lepontozó: fogd fel, hogy 70 ezer forint különbség (amit utánam is írtak) igenis számít azoknak, akiknél a férj nem keres sokat, hanem csak átlagosan, vagy keveset.

Szép dolog a gyerekkel lenni, de amennyiben apuka nem keres sokat, úgy anyukának is dógozni kell. Ez van, ez az élet az aranykalitkán túl.

2012. márc. 12. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Hogy álltok anyagilag? Miben egyeztetek meg a terhesség előtt/alatt ebben a kérdésben?
2012. márc. 12. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Nekem úgy sikerült meggyőzni, hogy mondtam neki, hogy amikor ismerkedtünk, minden kismamának hangsúlyozta, hogy milyen fontos 3 évig otthon maradni a kisgyerekkel az anyukának. Mielőtt ezt az érvet megmondtam neki, addig azt kellett hallgatnom, hogy milyen munkakerülő vagyok, hogy otthon akarok maradni 3 évig a gyerekkel.

Amúgy egyik sem könnyű, ha bölcsibe adod, nehéz az elválás, ha otthon maradsz, mások néznek ferde szemmel rád.

Szóval aki nem teheti meg,hogy 3 évig otthon marad, annak sem érdemes nagyon irigykednie.

Tény, hogy a gyerkőcnek nem mindegy, hogy 2 évesen, vagy 3 évesen mégy vissza melóba. 3 évesen sokkal önállóbbak már, jobban feltalálják magukat.

2012. márc. 12. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Ha nem lenne hitelünk még szeptemberig és nem azt számolgatnám most is, hogy hány nap van még a családiig akkor biztos engedné a párom, hogy itthon maradjak.De sajnos mindketten tudjuk, hogy ebből a fantasztikus, kompenzálatlan gyedből sem jövünk ki, nem hogy félretennénk valamennyit, így egyértelmű, hogy a gyesből max wc papírra futná.Így én visszamegyek dolgozni, a lányom pedig bölcsibe megy.

Januárban lesz 2 éves, szeptemberben már beadhatnám, de valószínű, hogy kihúzzuk januárig, mert a gyedet nem akarom lemondani.

A munkahelyem elvileg visszavár.Papíron 6 órában mennék vissza, hogy kapjam a gyest is és végre kilábalhassunk, a közel egy éve tartó nagyon mély lekvárból és abból, hogy napról napra éljünk...

Tudom, hogy sok mindenről lemaradok így a gyerekemmel kapcsolatban, de bízom benne, hogy majd még sok időt tölthetünk együtt mondjuk nyáron, vagy ha már úton lesz a kistesó úgy 2 év múlva.Sajnos ez az ára annak, hogy a váratlan kiadásokat is fedezni tudjam és, hogy ne kelljen eladogatnunk fillérekért a dolgainkat a Vaterán csak azért, hogy a számlák kifizetése után enni tudjunk, vagy, hogy ki tudjam váltani a gyógyszerét, mert most épp beteg.

Egy szó mint száz:Én maradhatnék, ha az anyagiak engednék, bár ez a lehetőség sosem került szóba, mert tudtuk, hogy vissza kell mennem.

14 hós kiscsaj anyuja

2012. márc. 12. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

Szeritnem is merlegelj, ahogy elottem mar irtak. Nezd at a kiadasotokat es mennyi penzetek maradna. Sajnos nallam sem volt kerdeses a dolog es a bolcsit kellett valasztanom. Ha eleg lett volna a ferjem fizetese akkor maradtam volna en is otthon. Nezd at jol a dolgokat es arra is gondolj, hogy az sem mindegy, hogy elsz vagy tulelsz minden egyes honapot anyagilag.


A masik dolog meg az, hogy ha netan megis a bolcsi mellett dontesz mert anyagilag nagyon megterhelo lenne ne felj. Betegsegeken minden baba es kisgyerek atesik elobb vagy utobb amig az immunrendszerre meg nem erosodik kicsit. Idosebb gyerekeknel azert konnyebb valamivel mert el tudjak mondani hol faj... de ez nem jelenti azt, hogy megusszak. A virus az virus mindenki szamara. Ettol ne rettegj. A bolcsit is megszokja a kisfiad egy ido utan. Van akinek konnyebb es van akinek nehezebb. De ha anyagilag gondok vannak akkor ez az elet rendje. Altalaban minden anya a bolcsit a vegso megoldaskent valasztja. Ettol se jobb de se rosszabb nem vagy es a gyereked sem fog elonyben vagy hatranyban reszesulni az eletben csak azert mert bolcsis volt vagy csak azert mert nem volt az. Emiatt ne aggodj. Ha a gyerekunket kell "elengednunk" akkor beindul az anyai vedekezesi mehanizmus es mindent borusabbnak latunk mint amilyen valojaban. Mindenben talalunk kifogast, hogy miert nem lenne jo es mennyire rossza a helyzet. Ez igy lesz mindig meg akkor is ha 20 evesen egyetemre megy mas varosba. :) Probald a dolgok pozitiv oldalat nezni mert rengeteg van meg akkor is ha bolcsibe kell mennie.

2012. márc. 12. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!