Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisfiam nagyon náthás+köhög+al...

Kisfiam nagyon náthás+köhög+alacsonyabb láza van, köhögéstől semmit nem alszunk, hogy tudnék neki segíteni?

Figyelt kérdés
lassan 2 éves lesz. Folyamatosan szívom az orrát, inhalálunk, kap ambroxolt, reggel és délután 2 kor,calcimuscot 2*felet, Napközben is köhög kicsit hurutosan, de nem annyit, este viszont inkább száraz köhögése van. Van esetleg valami praktikátok, ötletetek, hogy segíthetnék neki. Köszi

2012. márc. 14. 12:09
 1/9 anonim ***** válasza:
Főzz neki hagymateát és azt itasd vele. A hagyma száraz külső héját kell megfőzni, leszűrni és azt itatni. Nincs rossz íze és nagyon hatásos. Emellett esténként Baby Luuf balzsammal kend a mellkasát és a hátát.
2012. márc. 14. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Sedotussin, azt hiszem így kell írni. Egy csodaszer. Rá van írva, hogy hány csepp kell belőle, recept nélkül is kapható talán. Csak akkor add neki, ha éjjel nem tud elnyugodni. Nálunk 10perc után megszűnik a köhögés. Ez nálunk 2 generációs tapasztalat, mert anno nekem is ezt adta anyu, és bevált. Most pedig én adom a kislányomnak, akinél szintén használ.

De legyen egy pohár víz vagy tea vagy bármi, mikorbeveszi, mert nálunk mindig inni kell rá (még nekem is), mert nincs túl kellemes íze. Jobbulást :)

2012. márc. 14. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ne legyen éjszakára több 19-20 foknál a szobában ahol alszik.+mentolos kence a hátára.
2012. márc. 14. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat,

Kedves Első!luuf balzsamot használjuk, első éjjel egész jól bejött, de tegnap csak 1 órát sikerült nyugodtan aludnia. Hagymateát ivott tegnap, meg már ma is megfőztem neki, lassan meg is kapja, sok mézzel. Köszi

Kedves Második! köszi, beszerzek egy olyat, mert ez így katasztrófa, nincs kipihenve, és én sem, sőt...

Kedves Harmadik! Beszerzek egy hőmérőt, mert most költöztünk, és fogalmam sincs hány fok van. Illetve most barátnőm elhozza a hidegpárásítót is. Köszi

2012. márc. 14. 12:54
 5/9 anonim ***** válasza:
Mi hidegpárásítót használunk a szobájában, meg ha hagyja, akkor dunsztkötést a nyakára. 2. éjjel már használni szokott.
2012. márc. 14. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
milyen az a dunsztkötés a nyakra?be kell előtte kenni neki valamivel, vagy olyan, mint amit nekem csinált anyukám, hogy leforralt kamillavirágot bele egy rongyba, és azt a nyakra? VAgy csak simán kössem be neki? Köszi
2012. márc. 14. 13:51
 7/9 anonim ***** válasza:

Az ambroxoltól köhög!

2 éves kisfiam is azt kapott és nagyon megköhögtette,neki nagyon erős volt így kaptunk másik köptetőt amitől jobban volt.Éjszakára pedig Izlandi Zuzmót kap ami köhögéscsillapító és jól aludt!

2012. márc. 14. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A dt. theiss lándzsás útifű szirupnak van éjszakai változata, nekünk ez vált be.
2012. márc. 14. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszi ismét a válaszokat, az ambroxolra én is gondoltam, hogy az köhögteti meg nagyon, tegnap nem is adtam neki, csak reggel, délután már nem kapott, be és nagyon jól aludt, csak 1*kelt éjjel, kiszívtam az orrát, és vissza is aludt. Nekünk is valószínű az ambroxol okozta a godndot.A zuzmórol sokat hallottam, be is szerzek itthonra. Köszi az ötletet. Azt nem is tudtam, hogy a lándzsás utifűnek van éjszakai változata is. Neked is köszönöm:-)
2012. márc. 15. 13:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!