Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért rajzolja a kisgyerek...

Miért rajzolja a kisgyerek nagyobbra az anyát, mint az apát minden rajzában, ha igazából nem is alacsonyabb az apa?

Figyelt kérdés
2008. ápr. 23. 10:33
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok pszichológus, de talán azért mert az anya fontosabb szerepet tölt be neki, közelebb áll hozzá. Remélem nem írtam hülyeséget.
2008. ápr. 23. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
mert az ő világában az anya a világ közepe, állandóbbnak, biztosabbnak látja, jelenlévőbbnek.
2008. ápr. 23. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez így igaz. A gyermekrajz-elemzés alapján az anyához kötődik jobban, mert ő van többet körülötte nap mint nap.
2008. ápr. 25. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
83%
Nem kell mindenbe rögtön belemagyarázni mindenféléket! Én világosan emlékszem az ilyen családos rajzaimra. (Nem volt az olyan rég..) Úgy rajzoltam, ahogy épp sikerült. És a kutyát is lerajzoltam, de a macskát nem, pedig őt is nagyon imádom. Apámat sokkalsokkal soványabbnak rajzoltam, anyukámat sokkal kövérebbnek. A bátyámat ugyanolyan magasnak, mint én. Ja és nekem van a legkisebb fejem. :)
2008. ápr. 27. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A rajzaival sok mindent elárul a gyerek, de nem TUDATOSAN. Épp ezért lehetünk biztosak az üzenetükben.

Sokat elárul még a színhasználat is, illetve hogy ki ki mellett áll a családrajzon.

DE: soha nem szabad egyrajz alapján következtetéseket levonni, és mindig figyelembe kell venni a rajz készülésének körülményeit is. Ahhoz, hogy valaki megbízhatóan elemezzen ilyen rajzokat, hosszú tanulás és sok-sok gyakorlat kell

2008. máj. 12. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem kell mindenbe rögtön belemagyarázni mindenféléket! Én világosan emlékszem az ilyen családos rajzaimra. (Nem volt az olyan rég..) Úgy rajzoltam, ahogy épp sikerült.


Nem véletlenül sikerült épp úgy...

2008. máj. 12. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!