Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan vegyem rá 3 évesem,...

Hogyan vegyem rá 3 évesem, hogy egyedül is kell öltözni, vetközni?

Figyelt kérdés
vetközni még úgy ahogy de öltözni abszolút nem akar.megtudná tanulni,de lusta,én meg ugye felöltöztetem.nem akarom teljesen ráhagyni apránként tanitgatnám neki,de nem engedi nem akar egyedül öltözni.Az ovis váltócipőjét se,pedig a dadusok már szoltak,hogy ugyan tanítsam már meg neki.de hogyan ha semmi hajlandóságot nem mutat rá?
2012. márc. 14. 16:12
 1/6 anonim ***** válasza:
43%
Ne csináld meg neki. Ha nem veszi fel pl. reggel a cipőjét, akkor mondod, hogy oké, akkor itthon marad, te meg mész dolgozni. Majd akkor hirtelen rászánja magát, amíg mindig megcsinálod neki, addig nem.
2012. márc. 14. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát azt ne csináld amit az előző mondott.

Ugyanis nem fogja valószínűleg felvenni ezt te is tudod, de dolgozni menni kell, szóval nem tartanád be a szavad.

Viszont játszótérrel meg lehet ezt csinálni. Ne éld bele magad, hogy lementek, és kérd, meg vezesd oda cipőt húzni, és amikor kész és még belefér az idődbe, akkor lementek. Ha nem, akkor sajnos nem.

De ekkora korban főleg a fiúk nem igaz,hogy mind ugrik, és magától öltözködik. Lehet, hogy néhány dadus nagyszájú, szereti megmondani a magájét. Lehet, hogy csak szólnak, hogy biztos tudd, hogy ekkora korban már lehet erre vezetgetni a gyereket, hogy magától húzza fel, de nem kell csodát várni tőle. Nincs elkésve, legyél türelmes a kicsiddel, ne hagyd, hogy más befolyásolja az idegeidet a gyerekkel szemben.

De adj esélyt a gyereknek, hogy tudja, hogy ezt neki kellene. A kisfiunk 3 évesen nem szeretett még egyedül öltözni, mégis megtanulta. Időigényes, ne várj csodát.

Oviban meg legfeljebb ha nem cseréli le és nekik nem tetszik azzal ők tudnak kezdeni valamit úgy, hogy legfeljebb nem megy ki. Te azt nem fogod sose tudni irányítani, hogy a gyerek máshol mit hogyan csinál.

De otthon tedd meg a legtöbbet amit tudsz, hogy fejlődhessen és nyugi !

2012. márc. 14. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
igen, eddig is megtettem,naponta noszogatom persze szépen,de sose erőltettem,mert látom,hogy nem akarja,és nála sajnos ha valamit ő nem akar nem fogja megtanulni.inspirálni kell de még nem jöttem rá mivel indulna be egy cipőfelvétel megtanulására,mert ez nála kb 1 napig tartana.aztán már menne,elkezdeni nehéz.a vetkőzés is úgy megy én gyorsan beszaladok a szobába ő meg már menne játszani de még minden rajta van,na igy áll neki vetkőzni amit persze mindig megdicsérünk.tudom,hogy van az oviba akit szépen öltözik,vetkőzik,de olyan 4 éves is akit vetköztetnek.
2012. márc. 14. 20:16
 4/6 Jubilee ***** válasza:
Nekem három és fél éves a kisfiam, és apránként kezd kialakulni nála az igény, hogy egyedül öltözzön fel. Sokszor fordítva bújik bele a felsőkbe, rossz lukon dugja ki a lábát, kacsaláb lesz a cipő, de legalább már próbálkozik. Én nem erőltettem, hogy egyedül öltözzön. A mai napig van, hogy nem akar egyedül öltözni, ilyenkor segítek neki.
2012. márc. 18. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
3 éves volt februárba a kisfiam. Vetkőzni annyi, hogy a nadrágot, gatyót, zoknit, kabátot leveszi (ha lehúzom a cipzárt), meg a sapit felveszi. Ennyi, öltözni semmi. De nekem nem szóltak a dadusok, vagy az óvónénik, hogy már kellene öltöznie. Egyáltalán nem kötelező ebben a korban még. Én is dajka vagyok, és a 3 évesek felét még öltöztetni kell.
2012. márc. 18. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a megnyugtató válaszokat.hát akkor ez olyan mint a szobatisztaság,ha nem erőlteti az ember,csak megteremti a feltételeket akkor előbb utóbb megteszik.minden öltözésnél mondom neki,hogy milyen nagy és ügyes és ezt egyedül is menne már neki,hát van amikor megy van amikor egyszerűen elutasítja hogy ő nem tud öltözni,vetkőzni.egy dadus szolt csak hazaküldte a cipőjét,hogy tanítsam már meg neki felvenni.itthon ugyanis 2 zokni van a lábán.én értem,hogy jobb nekik igy és nekem is.de agyon verni nem fogom azért mert 3 évesen nem vesz fel 12 váltócipőt.
2012. márc. 18. 09:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!