Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy fogja bírni a hosszú...

Hogy fogja bírni a hosszú buszutat?

Figyelt kérdés

Május végén megyünk kirándulni kb. 400 km busszal. Jön egy kis barátja is a 4 éves lányomnak, de akkor sincs még tapasztalatom, hogy hogyan fogja bírni. Tudnátok esetleg tanácsot adni, hogy mivel foglaljuk le őt/őket? Azt tudom, hogy megállunk többször, tehát lesz idejük futkozni. Gondoltom, hogy viszeg füzetet rajzolni, kártyá, meg esetleg a hordozható DVD lejátszót.

De, ha van valakinek tapasztalata, vagy még valami ötlete, azt is szívesen veszem.


2012. márc. 24. 08:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Én utaztam babával vonaton 250 km-t, oda-vissza 500-at. Kb. másfél éves volt. Odafelé jól bírta, visszafelé nyűgös volt, de nem vészesen. 400 km csak oda szerintem sok lesz nekik, meg lehet, hogy szédülni-hányni is fognak és akkor kb. egy életre megutálják a buszozást. Lehet nekik vinni mesét Dvd-n, meg lehet játszani szóban kitalálósdit, de nehezen fognak ülve maradni.
2012. márc. 24. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Az nem baj, ha nem maradnak meg a fenekükön, mert szinte az egész busz ismerni fogja őket és mindenki szereti is őket. A hányinger miatt szerinted adja neki előtte B6 vitamint? Meg fogom kérdezni a gyerekorvost is, egyébként szeret buszozni, de az eddig leghosszabb busz utazása 30 km volt, de autóval mentünk már hosszabb utat (ennyit még nem) is és nem volt baj, sem hányinger, sem nyűgösség (ment neki a mese).


Egyébként köszönöm a választ.

2012. márc. 24. 09:33
 3/6 anonim ***** válasza:
30%

Busszal még nem utaztunk ilyen messze, de vonattal igen, szintén négy éves gyerekkel. Nálunk nem volt semmi gond. Pedig úgy volt, hogy visszafelé kocsival jövünk, de "műszaki okok miatt" vissza is vonattal jöttünk. Nem volt semmi probléma. Vittünk mesekönyvet, színezőt, kisautót, így nem volt gond. Mondjuk visszaúton az előttünk ülő nő beszólt, hogy legyünk csendben, mert "nem tud dolgozni". Pedig nem voltunk hangosak, csak kő papír ollóztunk, és a fiam nevetgélt. Kérdeztem is a nőtől, hogy az jobb lenne-e, ha tojnék a fejére, akkor két percig csöndben lenne, aztán elkezdene visítani unalmában. De csak nyomta tovább, hogy nem tud dolgozni (valami tanárféle volt és dolgozatokat javított), akkor mondtam neki, hogy milyen fura, utazás közben nem tud dolgozni, de munka közben meg nem tud utazni, hát nem érdekes az élet?

Ez mondjuk elég rosszul esett, mert én mindig figyelek rá, hogy a lehetőségekhez és a körülményekhez képest ne legyen zavaró a gyerek, de úgy gondolom, egy 3 órás úton egyetlen négyéves sem fog csendben ülni, mellesleg egy felnőtt se, ha van kivel beszélgetnie.


Mondjuk amit én megbántam, hogy nem vittem el, az a netbook volt, tényleg jól jött volna, nézhettünk volna valamit rajta fülhallgatóval, de hát ez már csak a vonaton jutott eszembe.

2012. márc. 24. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi! Én is azért akarom elvinni a hordozható lejátszót, ha már minden kötél szakad, akkor leültetem őket (vagy csak a lányomat) és néz(nek) mesét.


Szerintem azért nem lesz gond, mert sok lesz az ismerős, (férjem munkahelye szervezi az utat) és szerintem egyfolytában valaki szóval fogja tartani. Ha meg már annyira nem bírja, akkor szólunk a sofőrnek, hogy álljon meg 10 percre és addig futkoznak.

Bár úgy tudom, hogy ebéd után indulunk, lehet alszik is egy kicsit, majd reggel korán keltem.

2012. márc. 24. 11:37
 5/6 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Oké, hogy mindenki szereti őket, de azért azt is vedd figyelembe, h nagyon zavaróak tudnak lenni egy idő után, amikor már nem bírnak magukkal, amikor vége a kirándulásnak és mindenki ki van nyúlva a fáradtságtól, a két gyerek meg tombol. Én nem vinném őket ilyen hosszú útra, csak ha muszáj lenne valami miatt.
2012. márc. 24. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszodat. Ez egy ötnapos kirándulás lesz, tehát oda is "kipihenten" megy a csapat, meg vissza is. Ezért nem akarok lemondani egy ilyen lehetőségről. Egyébként közben megnyugtatott a másik kisfiú anyukája, ők már voltak többször, amikor még kisebb is volt az ő fiuk, hogy nem lesz semmi gond, fél-1 óránként megállunk, vagy amikor szükséges.
2012. márc. 26. 08:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!