Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anya, mire jó a tampon? Ti...

Anya, mire jó a tampon? Ti mit válaszolnátok egy 3 évesnek?

Figyelt kérdés

Tegnap együtt vásároltunk a 3 éves kislányommal, és a tej, kenyér mellé betettem egy csomag tampont is. Már akkor kérdezte, hogy az mi, de leszereltem azzal, hogy tampon, és anyának kell. Itthon, amikor kipakoltuk a csomagokat, ismét rákérdezett, hogy mire jó a tampon. Hirtelen azt sem tudtam, mit válaszoljak. Én kb. 10 éves voltam, amikor anyukámmal megbeszéltük ezeket a dolgokat.

Ti mit mondanátok?


2012. ápr. 5. 15:00
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Azt mondanám, hogy ezt a felnőtt nők használják, és amikor majd ő is nagylány lesz, megmutatod neki, hogyan kell használni.
2012. ápr. 5. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Enyém is sokszor kérdezte már, én simán azt mondtam, hogy anya punija most vérzik pár napig, ezért kell a tampon. Azt mondtam, hogy a bugyimba rakom. Kérdezte, hogy az övé nem fog vérezni, mondtam, ha majd olyan magas lesz mint én, addig nem.

Viszont felhelyezéskor szigorúan kizárom, nehogy azt meglássa, nehogy aztán ő is dugdosson magának mindenféléket.

2012. ápr. 5. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim válasza:
27%
Én azt mondtam enyémnek, hogy ha vérzik az orrom akkor használom.
2012. ápr. 5. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
53%
Azt, hogy doboz. Az óvszerre is ezt mondtam neki. Ennyi elég volt 3 évesen. Kifogyott, megkapta játszani. Persze szerencsém van, fiam van. De mondtam volna, hogy a nénik használják, és veszünk neki is, ha nagy lesz. Nem részletezném a hova dugdosást.
2012. ápr. 5. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Hát hirtelen elhiszem, hogy nem tudtál mit válaszolni :) Bocsánat, de olyan jót nevettem. Nekem a fiam kérdezte egyszer a betétre, hogy anya, minek neked pelenka, de elnevettem magam és annyira nem érdekelte a kérdés, hogy újra feltegye. Szerintem még nem tudsz neki úgy válaszolni, hogy belemenj mélyebben a dolgokba. Elég neki annyi, hogy anyának kell és kész.
2012. ápr. 5. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

:DDDD


Az elsö kettö szerintem helyesen tette. vagy elhárítani, hogy felnötteknek való mjad késöbb, vagy amit a második írt is, hogy a bugyira kell rátenni.


De a 3-ikat semmi képpen sem, föleg hogy nem hülye a gyerek.

2012. ápr. 5. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek! Végül én is azt mondtam, hogy anyának kell, és majd ha nagyobb lesz, elmesélem, hogy mire.

Aztán dilemmáztam egy sort, hogy meséljek-e a vérzésről neki, de nem akartam megijeszteni.

2012. ápr. 5. 15:18
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Bocsánat, hogy válaszolok. Bár nekem 3 és fél éves kisfiam van, a hugi születése után 7 héttel -mivel már nem tudtam szoptatni- elment a tejem, így megjött a menzeszem. Fiacskám megkérdezte, hogy miért rakok betétet a bugyimba. Én szépen elmagyaráztam neki, hogy a lányoknak minden hónapban vérzik a nunijuk, ami nem jelent rosszat, nem fájdalmas. És megértette. Szerintem semmi rossz nincs abban, hogy elmagyarázod neki, el sem hinnéd, hogy milyen okosak, és megértenek mindent!!!
2012. ápr. 5. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Nálatok nem sokat mehet a tévé... Pár reklámblokk alatt már egy 3 éves is kiokosodik, hogy mire jó a tampon, meg hogy hol keletkezik a hüvelygomba...


A fiam kérdésére anno azt válaszoltam, hogy ez "női dolog", olyan felnőtt nőknek, akiknek már lehet kisbabájuk, és hogy bizonyos időnként én használom. Nem kérdezett tovább, én pedig azt tanultam, hogy elég ha addig magyarázok, ameddig kérdez.

2012. ápr. 5. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is az az alapelvem, hogy csak VALÓSAT mondok, de abból meg csak épp annyit, ami már kielégíti a kíváncsiságát.

Minden fajta mellébeszélés csak összezavarja a gyereket, akár évekre is.


Nálunk pociban a harmadik, és 4,5 évesemnél mostanában rendszeresen téma, hogy "mama hogyan került be a baba a pocidba"? (Mert azt már tudja, hogy van egy nyílás a puncinál, és ott fog kibújni)


Erről jutott eszembe, hogy úgy 10-11 lehettem, amikor anyukámmal az utcán mentünk, és egy (jól nevelt) férfihangosan ordította egy másiknak, hogy "te g@ci!!". Én kérdeztem, hogy mi az? Mire anyám, hogy "nagyon csúnya szó". Mire én, hogy ok, de mit jelent? Erre azt a választ kaptam, hogy a férfiak is menstruálnak, csak nekik fehér...

Hát évek kellettek, mire összeraktam, hogy hogy is van ez. (Hozzá tartozik, hogy anyám egyedül nevelt, fiú testvérem nincs, így nem volt könnyű tájékozódni, de akkor is). Na ezt szeretném megspórolni a gyermekeimnek.


Amúgy érdemes elolvasni Selma H. Fraiberg könyvét, a Varázsos évek, avagy hogyan értsük meg a gyermekkor problémáit, ez a könyv minden szempontból zseniális, de van benne egy rész, ami kifejezettem a szexualitással foglalkozik, és azzal, hogy hogyan gondolkodnak erről a gyerekek.

2012. ápr. 5. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!