Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anya, mire jó a tampon? Ti...

Anya, mire jó a tampon? Ti mit válaszolnátok egy 3 évesnek?

Figyelt kérdés

Tegnap együtt vásároltunk a 3 éves kislányommal, és a tej, kenyér mellé betettem egy csomag tampont is. Már akkor kérdezte, hogy az mi, de leszereltem azzal, hogy tampon, és anyának kell. Itthon, amikor kipakoltuk a csomagokat, ismét rákérdezett, hogy mire jó a tampon. Hirtelen azt sem tudtam, mit válaszoljak. Én kb. 10 éves voltam, amikor anyukámmal megbeszéltük ezeket a dolgokat.

Ti mit mondanátok?


2012. ápr. 5. 15:00
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Leiah: Igazad van, tényleg nem nézünk kereskedelmi tévét. Mesét csak dvd-ről néz.


Utolsó: Köszönöm a könyvajánlót, utána fogok nézni.

2012. ápr. 5. 16:59
 12/20 anonim ***** válasza:
0%

Tyú, én nem mernék olyat mondani neki, hogy minden hónapban vérzek. Az olyan ijesztően hangzik.

Én csak annyit mondtam arra, hogy miért nem fürödhetünk együtt: anyának minden hónapban pár napig fáj egy kicsit a pocija és ilyenkor nem szabad fürdeni... Igaz, kicsit furcsállta a dolgot, de belenyugodott.

2012. ápr. 5. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Mondd neki nyugodtan, hogy ha a nagylányoknál és felnőtt nőknél minden hónapban van egy pár nap amíg vérzik a puncijuk, de tedd hozzá azt is, hogy ne aggódjon, mert ez nem betegség miatt van.
2012. ápr. 6. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Igen, ezaz, hazudni nem szabad. De az sem jó, ha a gyerek még kíváncsi, és nem elégítetted ki ezt, csak hárítottad. Az jó, ha minden kérdésre csak egy válasz. Pl én azt kérdeztem anyától pár évesen (max 5), hogyan lesz a gyerek a pocakban, mondták, hogy úgy, hogy a férfi és a nő szerelmeskedik. Az mi? Hát a férfi beteszi a kukiját a nő puncijába. De pontosan hova teszi? Hát csak bele a punciba és kész. Na ez nem volt jó így, mert a mai napig emlékszem, hogy azt hittem, a kuki valahogy függőlegesen kettéválik, mert a punciban két "oldal" van. Ez a gyerek fantáziája. Mert középen (a csikló) valami elválasztja kétfelé a puncit, azt már nem tudtam, hogy nem ide teszi, hanem hátrébb, ahol a hüvelynyílás van, mert a hüvelynyílásról nem tudtam semmit :) És az nem látszott a fürdőkádban, ugyebár :) Ez így utólag vicces, de akkor nem bírtam rájönni, hogyan lesz 2 kuki, hogy a 2 helyre egyszerre bemenjen...
2012. ápr. 6. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Én is a saját nyelvén elmagyaráznám neki (mint ahogy már láthatta is, amikor nagy hirtelen rám nyitotta a wc ajtót). Nem konkrétan a vérzésről, hanem arról, hogy ha nagy lány lesz, akkor kell majd neki is ilyen. Bár amikor rám nyitotta az ajtót, akkor látta a vért is. Sajnos nekem anyum nem magyarázott el ilyeneket, mindig azt mondta, hogy nem való ilyet kérdezni. Én másképp gondolom.
2012. ápr. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Bocsánat, kicsit off, de anyám gyerekkori sztorija ugrott be. A negyvenes évek végén volt kisgyerek. Egyszer olvasta valahol a "kozmetika" szót és nem tudta mit jelent.

Nagymamámat kérdezte, hogy "mi az a kozmetika?"

Mire a nagymamám felháborodva lekevert neki egyet, hogy "adok neked kozmetikát, foglalkozz a tanulással inkább!".


Anyám évekig abban a tudatban volt, hogy a kozmetika valami nagyon rossz dolog :) Már közel 70, de még mindig élénk emlékkép ez a gyerekkorából.

2012. ápr. 6. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Érdekes ez a dolog,az én kislányom nem ijedt meg,mikor megtudta, hogy a nénik nunija néha vérzik.

És hiába bujkáltam a tamponnal, egyszer csak elém állt és közölte, hogy a tampont akkor dugom a nunimba mikor vérzik. Összerakta a részleteket a kis Sherlock :)

2012. ápr. 6. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Én is azt mondom,hogy orrvérzésre való. Még egy képet is kerestem a neten. Az én lányom tényleg kiborulna,ha megtudná,hogy ott lent is lehet vérezni.
2012. ápr. 11. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Nagy hülyeség azt bemesélni egy gyereknek, hogy orvérzésre való a tampon, mert ha előbb megtudja az igazságot, mint azt az anyukája szeretné, akkor nem fog bízni benne. Mindig őszintének kell lenni a gyerekekkel. Nyugodtan el lehet mondani, hogy a nagylányok, és felnőtt nők puncija minden hónapban vérzik egy pár napig, de ez nem fáj, és ahhoz kell, hogy egy nőnek ha akar lehessen kisbabája.
2012. ápr. 12. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Elmondhatod, hogy mindenkinek, akinek lehet kisbabája, minden hónapban szüksége van rá. Nem kell belevenni vérzést, mert még nem értené, de azt tudatosíthatod benne, hogy ő is ennek köszönhetően jött a világra (apa segítségével)

Itt a hangsúly azon van, hogy őszintén és adekvát modon reagálj. Ezt a gyerek érezni fogja.

2015. ápr. 30. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!